Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Savivaldybės žynios: dėl skolų šiukšlių tvarkytojams kalti pensininkai ir kiti nenaudėliai

Publikuota: 2010 lapkričio 24 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Liudo Mockaus nuotr.Liudo Mockaus nuotr.

Lapkričio 23 d. Šilutės r. savivaldybės internetinėje svetainėje pasirodė pranešimas “Šilutės rajono savivaldybės nustatytas šiukšlių mokestis mažiausias visame Klaipėdos regione”. Perskaičius jį, gali susidaryti nuomonę, kad komunalinės atliekos rajone tvarkomos beveik idealiai, o dėl vietinę rinkliavą už šias paslaugas administruojančios rajono savivaldybės administracijos įsiskolinimo šiukšlių vežėjams ir tvarkytojams labiausiai kalti gyventojai.

Tačiau ne viskas yra taip, kaip nori mums parodyti Šarūno Laužiko vadovaujama savivaldybės administracija.

Iš Savivaldybės pranešimo

“Žiniasklaidoje buvo rašoma apie Šilutės rajono savivaldybės pusės milijono skolą komunalines atliekas surenkančioms ir tvarkančioms įmonėms. Kalbant apie įsiskolinimą reikėtų išskirti keletą priežasčių, dėl kurių susidarė ši skola:

1)   kiekvienas naujas dalykas reikalauja tam tikrų investicijų, kadangi ši rinkliava – nauja paslauga mūsų rajone, veikia tik pirmuosius metus, jai apskaityti reikėjo įsigyti specialią kompiuterinę programą bei gauti gyventojų duomenis iš VĮ Registrų centro, visa tai kainavo apie 184,000 tūkst. litų;
2)   prie šios skolos susidarymo prisidėjo ir apie 100,000 tūkst. Lt kainavusios mokesčio lengvatos atitinkamoms gyventojų grupėms, kurioms pritarė ir skyrė Šilutes rajono savivaldybės taryba;
3)   galime prognozuoti, kad nuo  10% iki 20% atliekų turėtojų/šio mokesčio mokėtojų kol kas nėra apskaitomi dėl atitinkamų priežasčių, kaip pavyzdžiui, kolektyvinių sodų bendrijų sklypų savininkai;
4)   taip pat 2010 m. lapkričio 22 dienos duomenimis dar apie 5200 Šilutės rajono gyventojų ir 136 įmonės yra nesumokėjusios rinkliavos mokesčio, tai taip pat sudaro nemažą įsiskolinimo dalį”.

Faktai

Vietinės rinkliavos mokesčio lengvatų buvo suteikta ne 100 000 litų, bet apie 70 tūkst. Lt sumai, kuri savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje lapkričio 11 d. tos pačios savivaldybės administracijos buvo įvertinta kaip ne itin reikšmingas nuostolis.

Iki spalio 1 d. Savivaldybė buvo surinkusi 608 tūkst. litų mažiau vietinės rinkliavos mokesčio, nei planuota. Tuo tarpu jos skola už atliekų surinkimą ir tvarkymą tuo metu jau siekė beveik 1,086 mln. litų: 780 tūkst. Lt Savivaldybė buvo skolinga šiukšlių vežėjai UAB “Ecoservice”, 305 900 Lt – Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui.

Būtent tokius skaičius lapkričio 11 d. Kontrolės komitetui pateikė savivaldybės administracijos Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.

Galiausiai tie 0,5 mln. litų, kurie Š. Laužiko pranešime pateikiami kaip vienintelė Savivaldybės skola už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Iš tikrųjų tai yra pinigų suma, kurią Šilutės r. savivaldybė gali likti skolinga įmonėms net ir tuo atveju, jeigu atliekų turėtojai – gyventojai ir įmonės – iki metų galo apmokės visas jiems išsiųstas sąskaitas.

Kodėl? Todėl, kad ne visi atliekų turėtojai yra įtraukti į apskaitą – savivaldybės administracijos manymu, tokių gali būti nuo 10 iki 20 proc.; kad rajone lig šiol nėra stambiagabaričių ir biodegraduojančių atliekų aikštelių, ir visos atliekos verčiamos į bendrus konteinerius, todėl padidėjo ne tik į Dumpių sąvartyną išvežamų šiukšlių kiekis, bet ir Savivaldybei išrašomos sąskaitos už atliekų tvarkymą; kad savivaldybės administracija nesusitvarko su jai pavesta užduotimi, nors vien tik pasirengimas vietinei rinkliavai administruoti atsiėjo apie 184 tūkst. litų.

1 skaitytojų komentaras
admin 2010 lapkričio 24d., 13:2384.15.184.128

Savo nuomonę parašykite čia, arba junkitės prie skaitytojų forumo – forum.silutesetazinios.lt

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą