Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: R. Žemaitaitis šešėlį metą ant laisvės sąjungiečių

Publikuota: 2016 spalio 14 Kategorija: Aktualijos, Seimas 2016

Juliaus Kalinsko, 15min.lt, nuotr.Juliaus Kalinsko, 15min.lt, nuotr.

Laikinasis „Tvarkos ir teisingumo“ vadovas Remigijus Žemaitaitis penktadienį pareiškė, kad balsų pirkėjai Šilutėje yra Artūro Zuoko vadovaujamos partijos atstovai ir nė vienas iš septynių sulaikytųjų nėra susijęs su „tvarkiečiais“. Penktadienį spaudos konferencijoje turėjęs dalyvauti balsų pirkimo skandale Šilutėje minimas Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis joje nepasirodė.

Pasak R.Žemaitaičio, „tvarkiečiai“ po ketvirtadienį paskelbtos informacijos Šilutėje aiškinosi, kas yra sulaikytieji asmenys.

„Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) buvę jie nariai, susiję su Šilutės Lietuvos laisvės sąjungos skyriumi. Paskutinius rinkimus jie buvo tos partijos stebėtojai. Kai vakar aiškinomės situaciją, yra rasta dar ir kito kandidato medžiaga, tai yra socialdemokrato atstovo, kažkodėl tai Policijos departamentas tos medžiagos neviešina“, – penktadienį spaudos konferencijoje kalbėjo R.Žemaitaitis.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Pradėta aiškintis, kas tai per asmenys VRK duomenų bazėje, kuriai partijai jie priklausė, jie priklausė liberalų partijai. Kiek pavyko išsiaiškinti vakar partijos atstovams, asmenys, kurie buvo apklausti – nei vienas iš jų mūsų partijos narys, nėra buvę stebėtojai, visi septyni asmenys susiję su liberalų partija, buvo jų atstovai. Tai irgi kelia abejonių, ar tai nėra provokacija“, – sakė jis.

Laikinasis „tvarkiečių“ vadovas pabrėžė, kad Lietuvoje esą dėl rinkimų vyksta 13 ikiteisminių tyrimų, tačiau viešai paskelbta tik apie vieną. Jis kartojo, kad tyrimas vyksta dėl vieno asmens, ketvirtadienį narystę partijoje sustabdžiusio K.Komskio.

Į klausimus apie K.Komskį R.Žemaitaitis atsakyti nenorėjo, sakydamas, kad šis – jau nebe partijos narys, taigi, kalbėti už jį įgaliojimų partijoje niekas neturi. „Jeigu tyrimas susijęs su pačiu K.Komskiu, aš manau, kad jam tyrimo medžiaga bus pateikta“, – svarstė jis.

Pats R.Žemaitaitis yra išėjęs į antrąjį turą Pietų Žemaitijos apygardoje, kurioje balsuoja ir Šilutės rinkėjai. Tačiau jis atkakliai tvirtina, kad įtarimų dėl šios apygardos teisėsaugai nėra kilę.

Partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus teigė, kad partija, jo žodžiais, nedalyvavo visuose šiuose procesuose ir nuo jų atsiriboja. Jis paragino ketvirtadienį tyrimo grupę sudariusią Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) net nesvarstyti galimybės iš rinkimų eliminuoti visą „tvarkiečių“ sąrašą.

Tuo metu R.Žemaitaitis nuogąstavo, kad šis skandalas gali suduoti didelį smūgį penkiems į antrąjį turą patekusiems „tvarkiečių“ kandidatams. Jis kartu pasipiktino, jog neišplatinta informacija apie kitus vykdomus ikiteisminius tyrimus, susijusius su rinkimais.

Ž. Šilgalis kaltinimus pavadino blefu

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Žilvinas Šilgalis kategoriškai paneigė šiuos pranešimus.

„Pirmą kartą girdžiu, manau, čia kažkas blefuoja“, – BNS sakė Ž.Šilgalis.

„R.Žemaitaitis gali daug ką sakyti, bet kas nors tegu patvirtina, kad taip yra. Aš paprasčiausiai jokio loginio ryšio tame nematau“, – pridūrė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas.

Pasitraukti paragino ir L.Graužinienė

Penktadienį K.Komskį pasitraukti iš Seimo vicepirmininko posto paragino ir Seimo pirmininkė L.Graužinienė.

„Jei iš tiesų tam yra pagrindo ir jis susispendavo partijoje, tai sekantis žingsnis turėtų būti paties K.Komskio atsistatydinimas iš vicepirmininkų. Tai turėtų būti nuosekliai daroma“, – BNS sakė L.Graužinienė.

Balsai už alkoholį, cigaretes ir pinigus

Ketvirtadienį teisėsauga paskelbė, kad, gavus anoniminį skundą, buvo pradėta tirti informacija apie rinkėjų papirkinėjimą, spalio 6 dieną dėl to pradėti du ikiteisminiai tyrimai, kurie buvo sujungti į vieną. Nustatyta, kad Šilutės gyventojai už balsavimą siūlė alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus.

Su tyrimu susiję šaltiniai 15min pasakojo, kad sulaikyti balsų pirkimo organizatoriai turėjo daug pinigų – vienas tarpininkų turėjo apie 3 000 eurų grynaisiais, kurie galėjo būti skirti balsams pirkti.

Šaltinių teigimu, balsus parduoti sutikusiems rinkėjams buvo nurodoma balsuoti už „Tvarkos ir teisingumo“ partiją bei jos kandidatus vienmandatėse apygardose. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše balsus pardavusiems rinkėjams buvo nurodoma reitinguoti partijos vicepirmininką K.Komskį. Ketvirtadienį K.Komskis sustabdė narystę partijoje.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris ketvirtadienį patvirtino, jog ikiteisminis tyrimas yra susijęs su partija „Tvarka ir teisingumas“.

„Čia jokios paslapties nėra – „Tvarka ir teisingumas“, šiam momentui. Nedetalizuosim skaičiaus irgi. Kalbant abstrakčiai, nemažai balsų (buvo nupirkta – aut. past.). Tyrimas pradėtas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, kaip numatyta kodekse“, – sakė E.Šileris.

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt

11 skaitytojų komentarų
nuomonė 2016 spalio 14d., 10:0488.119.138.11
Geriau jau garbingai atgailautų o ne drabstytų kaltinimus kitiems. Vaikiškas tas Žemaitaitis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 50 Thumb down 7

Atsakyti

rinkėja 2016 spalio 14d., 12:3982.135.210.174
Baisu, oi baisu jeigu patrauks nuo lovio. ;) Žemaitaiti, sek pasakas, gal kas patikės…;) tik ne šilutiškiai….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 36 Thumb down 7

Atsakyti

:( 2016 spalio 14d., 14:1684.15.145.11
O ką ? Visai gali būti, jog jis bent iš dalies teisus. Dalis jo partijos narių visai neseniai buvo Laisvės sąjungos nariais. Gal jis tiesiog ką nors žino, nemėgsta dabartinio mero ir varo aukodamas jį, bet gelbėdamas K.K ir partiją. Teismai dėl savivaldos rinkimų metu galimai vykusių balsų pirkimų dar lyg ir nesibaigė. O tuomet kieno naudai buvo perkama? Juk nepasimiršo – tiek daug apie tai rašyta!
Vistiek bjauru! Labai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 8

Atsakyti

KLAUSTUKAS 2016 spalio 14d., 14:3588.119.138.11
VISIŠKAS ŽEMAITAIČIO BRIEDAS.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 6

Atsakyti

vietinis 2016 spalio 14d., 14:5978.61.180.179
Žemaitaitis – politinis lavonas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 7

Atsakyti

Anevas 2016 spalio 14d., 21:0178.61.117.233
ŽEMAITAITIS ,ne politinis lavonas”,dar smegenų turi,šunų nešaudo su draugais,kas paneigs?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 4

Atsakyti

Tai šnopavimas 2016 spalio 14d., 15:595.20.107.167
tapšnojant ant įkaitusios patelnės- nei skonio, nei kvapo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 4

Atsakyti

Anevas 2016 spalio 14d., 20:5378.61.117.233
NA DAR RAMSI NUŠOVĖ,APSOLIUTI JUOKAI,NA JIR NUPIRKO KEL BALSUS,NIEKO NRPAKEITĖ,NEAAMONĖ,PRABALSAVO,O BALSŲ REIKIA DUG PIRKTI KOMSKIS VESLINIKAS,GAL MAŽAI PIRKO,TAIP IR GAUNASI NEI VERLO,TIK POLICIJAI DARBO,BE RIKALO

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

ka pasakytu Jakas..... 2016 spalio 14d., 21:2178.61.168.41
po rinkimu jausmas toks, kad as stoviu Knygnesiu g. pelkeje ir galvoju: skandintis ar bankrutuoti?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 4

Atsakyti

Anevas 2016 spalio 15d., 18:0478.61.117.233

Nežinau ką Jakas Knygnešių g..Bet “knygnešiai”,dabar per Nemuną plaukia ir šunis dar šaudo,,,Na Vos ne MAIRONIS AR KUDIRKA?

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

kraštietė 2016 spalio 16d., 10:3178.56.89.141

Šiandien skaičiau, kad medžioklėje pašautas žmogus – reanimacinėje.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą