Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Įmonės nuo spalio 1-osios visas deklaracijas teiks e. būdu

Publikuota: 2016 rugsėjo 26 Kategorija: Pranešimai

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo 2016 m. spalio 1 d. juridiniai asmenys visas mokesčių deklaracijas privalės teikti tik elektroniniu būdu per Elektroninę deklaravimo sistemą (toliau – EDS).

Klaipėdos apskrityje elektronines deklaracijas teikiančių įmonių skaičius nuo kito mėnesio turėtų išaugti 2 tūkstančiais – tiek jų iki šiol vis dar nesiryžo pereiti prie elektroninio deklaravimo. Apie naujai įsigaliosiančią tvarką VMI įmones informavo pranešimais.

„Klaipėdos apskrities mokesčių specialistai visoms šioms įmonėms, asociacijoms, bendrijoms ir kitoms teiks visokeriopą pagalbą ir konsultuos atvykusius į Mokesčių inspekciją, kaip užpildyti ir pateikti deklaracijas e. būdu. Be kita ko, yra supaprastinta ir palengvinta sutarčių dėl EDS naudojimo sudarymo procedūra. Norint tapti registruotu EDS naudotoju, reikalinga sutartis su VMI, o nuo šiol dėl to nebūtina vykti į apskrities VMI. Įmonių vadovai, norintys teikti deklaracijas ar suteikti atstovavimo įmonei teises kitiems asmenims, tai gali padaryti prisijungę prie asmeninės EDS savo darbo vietoje ar namuose“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Daugiau informacijos apie tai, kaip tapti registruotu EDS vartotoju, apie kvalifikuoto elektroninio parašo reikalavimus bei apie galimus elektroninių deklaracijų pateikimo būdus galima rasti EDS interneto svetainės www.deklaravimas.vmi.lt bendrojoje dalyje, dažniausiai užduodamų klausimų (D.U.K.) ir „Apie EDS -> Bendroji informacija“ skiltyse, taip pat konsultuotis Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882.

VMI primena, kad galimybe mokesčius deklaruoti elektroniniu būdu šiuo metu naudojasi daugiau nei 95 proc. Lietuvos juridinių asmenų.

Atsisakius „popierinių“ deklaracijų, kurias iki šiol teikė juridiniai asmenys, šalyje per metus bus sutaupoma per 60 tūkst. popieriaus lapų, mažės administravimo kaštai, el. būdu pateikti duomenys bus greičiau apdorojami, mokesčių mokėtojai greičiau gaus pranešimus apie deklaracijų pildymo klaidas.

Klaipėdos AVMI inf.

Rašyti komentarą