Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų tvarkymo baruose dar daug neartų dirvonų

Publikuota: 2016 rugsėjo 19 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Šilutiškiai dar neišmoko rūšiuoti atliekų. Tuo netruko įsitikinti rajono savivaldybės komisija, šį pirmadienį pradėjusi tikrinti konteinerių turinį prie Šilutės miesto individualių namų.

Pirmadienį atliekų konteinerių turinį mieste tikrino Šilutės rajono savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Kubeckis, to paties skyriaus vyriausiasis specialistas-gamtosaugininkas Pranas Sirtautas, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, Buitinių atliekų tvarkymo klausimų darbo grupės pirmininkas Tomas Budrikis ir visuomenės atstovas šioje darbo grupėje Edvardas Jurjonas.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pirmasis sustojimas – Naujakurių kvartalo Karklų gatvėje. Atidaromas pirmas pasitaikęs konteineris ir… V. Kubeckis jau klijuoja įspėjimą – į bendrą (nerūšiuojamų atliekų) konteinerį įgrūsta supjaustyta lengvojo automobilio padanga (nuotrauka dešinėje).

Netrukus iš namo išeina moteris. Ji teisinasi, kad nežinojusi, jos padangų dėti į konteinerį negalima. Be to, jai buvo naujiena (bent jau ji pati taip teigė), kad tokias atliekas reikia patiems vežti į buvusį Rumšų sąvartyną už kelių kilometrų nuo Šilutės miesto, kur jau ne pirmus metus veikia didžiųjų atliekų, antrinių žaliavų, buityje susidariusių pavojingų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė.

Daugiau apie žaliųjų, statybinių ir kitų stambiagabaričių atliekų tvarkymą – http://www.silute.lt:50080/go.php/lit/Informacija-apie-zaliuju-statybiniu-ir-kitu-stambiagabariciu-atlieku-tvarkyma.

Per pirmą darbo valandą komisija dar bent du kartus turėjo aiškinti žmonėms, kaip reikia rūšiuoti ir tvarkyti savo atliekas, kad kuo mažiau jų būtų išvežama į regioninį sąvartyną. Tačiau konteinerių, iš kurių turinio galima spręsti, kad jų šeimininkai atliekų arba iš viso nerūšiuoja, arba rūšiuoja tik iš dalies, būta žymiai daugiau – didžioji dalis visų patikrintų.

Komisijai susidarė įspūdis, kad šilutiškiams vis dar stinga ne tik noro rūšiuoti savo atliekas, bet ir informacijos, kaip jas tvarkyti – bus apie ką pamąstyti R. Budrikio vadovaujamai darbo grupei.

Komisijos nariai savo darbą derina prie atliekų išvežimo grafiko, todėl tikrina tik prie gatvės išstumtus konteinerius.

Antradienį komisija darbuosis Šilutės seniūnijos kaimiškose vietovėse, vėliau – kitose rajono seniūnijose.

Ne į temą
Naujakurių kvartalo gyventojas.

.————————————————————————————————————————————————–
Oresto Lidžiaus nuotr.

5 skaitytojų komentarai
Anal-itikas 2016 rugsėjo 19d., 19:3878.61.120.129
Taigi, taigi o ką tada veš į Klaipėdos atliekų sąvartyną. Juk už viską apmokėjome, centas į centą, taip pat kaip ir anksčiau kai atliekų nerūšiavome. Negi siųsim į Klaipėdą tuščią automobilį? O gal permokėtą mokestį grąžins gyventojams?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 5

Atsakyti

darbo grupei 2016 rugsėjo 20d., 05:5984.15.181.144
kol neturesime normalios valdzios – tol ir bus visur bardakas . Juk si klausima jau seniai buvo galima sutvarkyti . Ir nieko ten sudetingo nera – reikejo tik pakelti uzpakalius nuo kedziu musu valdininkams , ir su zmonemis daugiau pabendrauti , isaiskinti . Bet juk tokie kaip Rimkus ar Gorodeckas – darbo nepripazysta

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 2

Atsakyti

:) 2016 rugsėjo 20d., 07:4185.206.11.243
reikėjo daugiau Budrikiui leist galvą įkišt :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

saulė 2016 rugsėjo 20d., 13:5688.119.138.20
Patikrinkite daugiabučių konteinerius ne to pamatysi, ten net nekvepia rūšiavimu. Tai kodėl vieni turi griežtai rūšiuoti, o kitiems nereikia? Mokame visi vienodai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

... 2016 rugsėjo 21d., 12:5778.61.10.227

Aš dar kartą perskaičiau nuorodoje pateiktą informaciją, kurioje pateikiami žodžiai PRIVALO ir NUOBAUDOS. Tačiau kiekvienas realiai mąstantis žmogus supranta, kad į Rumšus šilutiškis (ir tai ne kiekvienas) susiruoš tik tada, kai turės didelį kiekį atliekų, kurias draudžiama mesti į konteinerius. Štai aš keleri metai laikau susikrovusi senus termometrus. Internete perskaičiau, kad surenka vaistinės – nunešiau, nustebinau vaistininkes ir parsinešiau atgal. O nuo nuobaudų ir įvairiausių draudimų mes dar sovietmetyje įgudome suktis.
Ką siūlau? 1. Ne gąsdinti, o pratinti ir sudaryti sąlygas: pavyzdžiui, atskirai rinkti tokius termometrus, pasenusius vaistus ir kt. atliekas (štai iš mažeikiškių girdėjau, kad pas juos žaliosioms atliekoms pastatyti atskiri konteineriai). 2. Rodyti neabejingumo tvarkai pavydį, t.y. patiems (seniūnijai, savivaldybei) atlikti savo pareigas. Pavyzdžiui, pastatyti šiukšlių dėžes žmonių pasivaikščiojimų, poilsio vietose (parke, saloje…).
Pastebėjimas, kad dirbama iš reikalo, ne iš suvokimo: palei pylimą įrengė treniruoklių, tačiau nei suolelio atsisėsti, nei šiukšlių dėžės…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą