Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje – išmanioji klasė

Publikuota: 2016 rugpjūčio 31 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Irmanto Gelūno, 15min.lt, nuotrIrmanto Gelūno, 15min.lt, nuotr

Pasitinkant naujuosius mokslo metus Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje įrengta pirmoji mieste „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasė. Visoje Lietuvoje šiuo metu veikia tik 13 naujausiais edukacijos metodais ir technologijomis paremtų klasių.

„Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės projektą Lietuvos mokykloms bendromis pajėgomis sukūrė „Teo“, „TAMO grupė“, „Microsoft Lietuva“ ir BMK. Vieną klasę sudaro išmanioji lenta, 30 planšetinių „Hewlett-Packard“ (HP) kompiuterių su klasės valdymo programine įranga, „Microsoft“ programinė įranga, „TAMO grupės“ elektroninis mokymo(si) turinys ir e.dienynas bei visa tai apjungiantis spartus belaidis „Teo“ internetas.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Šią klasę sukūrėme kaip modelį Lietuvos mokykloms, norinčioms įtraukti šiuolaikines technologijas į vaikų ugdymą. Kaune ir Klaipėdoje atidarytos eksperimentinės „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės parodė, kad technologijos tikrai gerina vaikų rezultatus ir jų motyvaciją. Be to, mokykloje gaunami informacinių technologijų įgūdžiai padės moksleiviams saugiai naudotis išmaniosiomis technologijomis ir namuose“, – kalbėjo „Teo“ ir „Omnitel“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

„Šilutė tapo pirmąja ne didmiesčio savivaldybe, savo mokykloje įrengusi „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasę. Tyrimai iš pernai Kaune įrengtos klasės rodo, kad 5-6 klasių moksleivių lietuvių kalbos rezultatai pagerėjo 8%, gamtos ir žmogaus dalykuose – 10%, o matematikos dalyke – 2%. Tačiau dar svarbiau nei geresni moksleivių balai yra per pusę išaugusi jų motyvacija“, – sakė Šilutės meras Vytautas Laurinaitis.

„Kuo modernesnes mokymo priemones suteiksime vaikams šiandien, tuo ateityje jiems bus lengviau. Jau dabar „Office“ išmanymas yra antras pagal populiarumą reikalavimas darbo skelbimuose. Tyrimų duomenimis, leidžiant klasėje naudoti planšetinius kompiuterius su skaitmeniniais pieštukais, vaikai net 56 proc. dažniau piešia diagramas, įvairius simbolius, o tai padeda jiems pagerinti mokymosi rezultatus net iki 40 procentų“, – sako „Microsoft Lietuva“ technologijų ekspertas Šarūnas Končius.

„Naujausi švietimo dokumentai akcentuoja personalizuotą ugdymą, kai mokytojas puikiai pažįstą kiekvieną mokinį ir mokymosi procese atsižvelgia į jo individualias savybes. Vaikai yra labai skirtingi ir šiuolaikinės ugdymo įstaigos tikslasmokymą(-si) organizuoti taip, kad kiekvienas mokinys dirbtų pagal savo žinių ir gebėjimų lygį bei patirtų mokymosi sėkmę. Tai nėra paprasta, nes jau vien paruošti tokią mokomąją medžiagą arba ją surasti, adaptuoti, pateikti tam tikrame elektroniniame įrenginyje iš mokytojo reikalauja didelių laiko sąnaudų. Šioms problemoms spręsti ir sukurtos elektroninės pratybos,“ – sako „TAMO grupės“ E. mokyklos ugdymo turinio vadovė Jūratė Mikulevičiūtė.

Audrius Stasiulaitis

Šilutės rajono savivaldybės administracijos inf.

Rašyti komentarą