Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sveikatos reforma Šilutėje: karšta, kad net dūmai rūksta

Publikuota: 2016 liepos 27 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Į susitikimą su meru susirinko tik keli medikai. (www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Į susitikimą su meru susirinko tik keli medikai. (www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Į antradienio pavakarę paskubomis suorganizuotą susitikimą su rajono savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu susirinko tik kelios reorganizuojamo Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (toliau – PSPC) darbuotojos.

Meras sakė tik norėjęs išsklaidyti PSPC kolektyvo abejones dėl to, kas laukia po šios įstaigos prijungimo prie Šilutės ligoninės. Deja, nutiko taip, kad pabendrauti su savivaldybės vadovu panoro tik kelios PSPC darbuotojos.

Tiesą sakant, kažko panašaus ir buvo galima tikėtis, mat dar priešpiet mus buvo pasiekusi informacija, kad didelė dalis PSPC darbuotojų žada ignoruoti PSPC direktoriaus pareigas laikinai einančios šeimos gydytojos Loretos Biesevičienės kvietimą į susirinkimą.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Meras V. Laurinaitis sakė tik norėjęs išsklaidyti PSPC darbuotojų abejones dėl vykdomos reformos. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Meras V. Laurinaitis sakė tik norėjęs išsklaidyti PSPC darbuotojų abejones dėl vykdomos reformos. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Todėl L. Biesevičienė neklydo teigdama, kad prie susirinkimo sužlugdymo galėjo prisidėti ir tie, kurie visomis išgalėmis priešinasi PSPC prijungimui prie ligoninės ir skundais teismams stabdo šį procesą.

Kita vertus, anot susitikime su meru dalyvavusių medikių, ir laikas susirinkimui daug kam galėjo būti nepatogus – 18 val. Juolab kad apie planuojamą susirinkimą darbuotojams buvo pranešta tik tos pačios dienos rytą. Be to, dalis darbuotojų šiuo metu atostogauja.

L. Biesevičienė teigė palaikanti rajono valdžios iniciatyvą prijungti PSPC prie ligoninės. Esą nuo to bus geriau visiems – ir medicinos personalui, ir pacientams, nes bus racionaliau naudojamos lėšos.

Panašios pozicijos laikosi ir susitikime su meru dalyvavęs Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus.

Pastarasis neigė prieš kurį laiką girdėtus pasvarstymus, kad ši reorganizacija gali būti vykdoma tik tam, kad nežlugtų ligoninė. Anot D. Steponkaus, ligoninei ir taip šviečiasi visai gera ateitis, nes ji ir toliau bus modernizuojama, o jos paslaugų tik daugės: bus didinamas lovų skaičius Neurologijos bei Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuose, ligoninė yra įtraukta į Lietuvos ir Šveicarijos programą, pagal kurią Akušerijos – ginekologijos skyrius bus aprūpintas nauja įranga ir kt. Esą todėl reikia kalbėti ne apie kažko gelbėjimą, bet apie pajėgų suvienijimą tam, kad medikai turėtų kuo geresnes darbo sąlygas, o pacientai gautų geriausias paslaugas.

Kadangi PSPC prijungimui prie ligoninės prieštaraujantys darbuotojai antradienio susitikime nedalyvavo, tai ir jų nuomonės bei argumentų nebuvo kam išsakyti.

Užtat, kaip teigė mūsų šaltinis, tądien vėl buvo renkami PSPC darbuotojų parašai – šįkart prieš mero į direktoriaus pareigas paskirtą L. Biesevičienę. Esą antradienį jau buvo pasirašę per 60 (daugiau kaip pusė) įstaigos darbuotojų.

Kitaip sakant, karšta, kad net dūmai rūksta.

Lieka sulaukti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimo dėl PSPC ir Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos skundo, kuriuo prašoma panaikinti savivaldybės tarybos praeitą mėnesį priimtą sprendimą „Dėl viešosios įstaigos Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimo prijungiant prie viešosios įstaigos Šilutės ligoninės sąlygų aprašo, viešosios įstaigos Šilutės ligoninės įstatų ir viešosios įstaigos Šilutės ligoninės struktūros patvirtinimo“.

Gali būti, kad teismo sprendimo nereikės ilgai laukti, mat, kaip trečiadienio susitikime su žiniasklaidos atstovais teigė meras V. Laurinaitis, L. Biesevičienė jau parengė raštą teismui, kad PSPC atsiima skundą.

9 skaitytojų komentarai
Anal-itikas 2016 liepos 27d., 14:0078.61.120.129
Tai to karščio nebus, jei PSPC atsiima skundą. O nepatenkintų buvo ir bus. Kitaip net būti negali.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 7

Atsakyti

Boom 2016 liepos 27d., 15:445.20.108.184
O gal melas atsibodo, todel ir nejo i susitikima.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 4

Atsakyti

Lėlininkas 2016 liepos 27d., 16:515.20.107.167
pats paskyrė direktorę skundo prieš patį atsiėmimo pareigoms eiti. Čia siūlų galai sueina.
Šešėlių teatro manipuliacijos darbo kolektyvo fone matyt jau išsikvėpė.
O kokį Švonderį pariš (gal įveiklins) H. Zudermano ištrėmimo iš tėvų namų nuosprendžio vykdytojo rolei tuktukinės kultūros puoseilijimo inscenizacijoje
“Per savo kadenciją Šilutę reorganizuosiu (reformuosiu) n e a t p a ž į s t a m a i”…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 4

Atsakyti

Anal-itikas 2016 liepos 28d., 03:5178.61.120.129

Labai teisingas sprendimas . Negi meras turi taškyti savivaldybės pinigus bylinėjimuisi su kvailiu.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 13

Atsakyti

Anevas 2016 liepos 28d., 20:3378.61.117.233

Neturėjo meras regalijų,pamiršęs tikriausiai buvo,,,,na su indusais laiko susitikti turėjo

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 3

As 2016 liepos 27d., 16:56188.69.208.113
Išėjau nuo tų kyšininkių jeigu kučinskėnės seselė nemoka pastatyti sistemos tai kam jos išvis ten smirdi ir rūko

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 10

Atsakyti

. 2016 liepos 28d., 12:4588.119.189.7

Gerbemieji neklaidinkite žmonių. Šis insidentas yvyko šilutėje. Ir kalbėkite apie konkrečius asmenis. Nes gydytoja Kučinskienė dirba ir Ž.Naumiestyje kur ten taipat dirba seselė su gydytoja. Taip, kad prašau neklaidinti žmonių ir negadinti kitų žmonių reputacijos. Ačiū už supratingumą. :)

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Lėlininkas 2016 liepos 28d., 10:195.20.107.167
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis susitiko su žiniasklaidos atstovais. Vadovai pateikė informaciją apie liepos mėnesį nuveiktus ir vykdomus darbus. Buvo priminta, kad įvyko projektinių pasiūlymų pristatymai dėl UAB „Šilutės autobusų parko“. Meras informavo, kad tolimesnis aptarimas dėl parko iškėlimo bus svarstomas neeiliniame Tarybos posėdyje rugpjūčio mėnesį.

Atkreiptas dėmesys į spaudos konferenciją su Automobilių kelių direkcijos direktoriumi Egidijumi Skrodeniu, kurioje buvo kalbama apie Vilkyčių renovuojamą tiltą ir E. Skrodenio pažadą, kad kelio Povilai – Minija 2017 m. bus pradėti tvarkymo ir asfaltavimo darbai. Informuota apie įvykusį susitikimą su Pašyšių bendruomene dėl mokyklos pastato panaudojimo, dėl kurio bendruomenė turi apsispręsti iki rugpjūčio pabaigos.

Savivaldybės meras V. Laurinaitis pažymėjo, kad liepos mėnesį lankėsi Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo direktorius Virginijus Šmigelskas, su kuriuo buvo aptarta rugpjūčio mėnesį prasidėsianti nauja programa dėl energijos šaltinių panaudojimo. Šiuo metu jau yra pristatyti 7 visuomeninės paskirties pastatai, ant kurių bus įrengtos saulės baterijos ir 6 objektai geoterminiam šildymui.

Direktorius S. Šeputis ir pavaduotojas V. Pozingis, pratęsdami mintį apie nuveiktus darbus, pasakė, kad jau yra įrengti lauko treniruokliai Pylimo gatvėje ir vaikų žaidimų aikštelės M. Jankaus pagrindinės mokyklos stadione, o Gluosnių g. 11 darbai dar tebevykdomi. Taip pat priminė, kad šiais metais yra įsteigtos dar dvi papildomos vaikų grupės „Raudonkepuraitės“ ir „Ąžuoliuko“ vaikų darželiuose.

Žurnalistai taip pat domėjosi ir kitais Savivaldybės veiklos reikalais.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 3 Thumb down 5

Atsakyti

Kulinarinis paveldas 2016 liepos 28d., 11:445.20.107.167
Neeiliniame seminare “Žiniasklaidos atstovų žiniai” nepailstantys cool žyyynių malėjai ir pikliavotojai susitiko pateikė priminė informavo atkreipė informavo pažymėjo pratęsė mintį pasakė ir vėl primynė,”kad tolimesnis a p t a r i m a s dėl iškėlimo bus s v a r s t o m a s neeiliniame Tarybos p o s ė d y j e “.

Eiliniame tautiniame:

kūlė,

vežė.

malė , malė,
pikliavojo,

nusijojo.

maišė, maišė,
nešė,
virė, virė,
kepė.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą