Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Rinkimų komisijos nariai rodo nagučius

Publikuota: 2016 liepos 19 Kategorija: Aktualijos, Seimas 2016

Rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoju tapo liberalas V. Žiogas (pirmame plane). (Oresto Lidžiaus nuotr.)Rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoju tapo liberalas V. Žiogas (pirmame plane). (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šilutės apygardos rinkimų komisijos nariai balsų dauguma atmetė pirmininkės Danguolės Dimičiukienės pasiūlytas kandidatūras į komisijos pirmininko pavaduotojus bei sekretorius ir į šias pareigas išrinko kitus du komisijos narius.

Pirmadienį įvyko pirmasis Šilutės apygardos rinkimų komisijos posėdis, kurio metu komisijos nariai pirmininkei įteikė rašytinius pasižadėjimus sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas per spalio mėnesį vyksiančius Seimo rinkimus, vyko pirmininko pavaduotojo ir sekretoriaus rinkimai, sudarytos politinės reklamos stebėsenos ir rinkėjų papirkimo tyrimo grupės ir kt.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šilutės apygardos rinkimų komisijos sudėtis:
Danguolė Dimičiukienė (pirmininkė, ją į komisiją pasiūlė partija „Tvarka ir teisingumas“), Rasa Balandienė (Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga), Antanas Balvočius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Dalia Bernotienė (savivaldybės administracijos direktorius), Laima Gurjanova (teisingumo ministras), Edgaras Kuturys (Lietuvos teisininkų sąjunga), Regina Petrikienė (politinė partija „Drąsos kelias“), Vaida Pocė (Darbo partija), Raimondas Steponkus (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Vytautas Žiogas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis).

D. Dimičiukienė į komisijos pirmininko pavaduotojus pasiūlė D. Bernotienės kandidatūrą. Tačiau V. Pocė iš karto pasiūlė alternatyvą – V. Žiogą, žmogų, kuris esą sėkmingai vadovavo rinkimų komisijai per praeitais metais įvykusius pakartotinius savivaldos rinkimus. Šiam pasiūlymui pritarė A. Balvočius, teigdamas, kad V. Žiogas – geresnis pasirinkimas, mat jis galėtų eiti pareigas ir darbo metu.

4 komisijos nariai balsavo už D. Bernotienės kandidatūrą, 5 – už V. Žiogą (beje, abu jie balsavo už save) – kaip ir viskas aišku. Bet tuo metu posėdžių salėje pasirodė pavėlavęs R. Steponkus…

Nieko nelaukdama, komisijos pirmininkė paklausė kolegų, ar nereikėtų balsuoti iš naujo. Tačiau R. Steponkus pirmas pareiškė, kad kvorumas buvo, ir viskas. Jam pritarė keli kiti komisijos nariai, ir pirmininko pavaduotojo rinkimai buvo baigti. Komisijos pirmininko pavaduotoju tapo V. Žiogas.

D. Dimičiukienei nesėkme baigėsi ir komisijos sekretoriaus rinkimai. Ji į šias pareigas pasiūlė R. Balandienę. Tačiau V. Pocei iškilo klausimas, ar bus gerai, kad komisijos vadovybėje bus dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės. Nors R. Balandienė ir suskubo aiškinti, kad ją į komisiją delegavo ne „Tvarka ir teisingumas“, bet komisijos nariai, matyt, gerai žino, kas yra kas.

A.Balvočius iškėlė L. Gurjanovos kandidatūrą. Tuomet D. Dimičiukienė pasiūlė rinkti D. Bernotienę. Tačiau abi jos atsisakė kandidatuoti į komisijos sekretorius, ir liko vienintelė R. Balandienės kandidatūra. Bet už ją balsavo tik 4 komisijos nariai.

Tuomet buvo pasiūlyta V. Pocės kandidatūra. Nors pastaroji ne iš karto sutiko, tačiau vėliau nusileido. Už jos kandidatūrą balsavo 6 komisijos nariai, įskaitant ją pačią ir komisijos pirmininkę, kuri jau buvo balsavusi už R. Balandienės išrinkimą į komisijos sekretorius. Tačiau niekas dėl to pernelyg nebesiginčijo, ir V. Pocė buvo pripažinta sekretoriaus rinkimų laimėtoja.

Apylinkių rinkimų komisijų narių atestavimo grupės nariais tapo R. Steponkus, D. Bernotienė ir R. Balandienė. Politinės reklamos stebėsena per rinkimus rūpinsis L. Gurjanova ir A. Balvočius. Rinkėjų papirkimo atvejus tirs E. Kuturys (grupės vadovas), L. Gurjanova ir D. Bernotienė.

Portalo “Šilutės ETA Žinios” politinės reklamos įkainiai:
http://www.vrk.lt/pk686/politines-reklamos-ikainiai?srcUrl=reklamIkainiai…

2 skaitytojų komentarai
SNN 2016 liepos 20d., 07:3388.119.138.11
Tvarkiečių triuškinimas prasideda. Partiją TT, Darbo partiją į Lietuvos istorijos šiukšlyną.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

anonimas 2016 liepos 20d., 17:5886.145.75.30

Grinčinaiti. Tau žiūriu neatsibosta komentuoti apie TT ir kaip jie keliauja į šiukšlyną.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 5

Atsakyti

Rašyti komentarą