Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Meras laikosi savo: „Vėtrungės“ stovyklavietė savivaldybei reikalinga, ir taškas

Publikuota: 2016 birželio 29 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

www.smm.lt nuotr.www.smm.lt nuotr.

Šilutės rajono savivaldybė žada įsigyti vaikų vasaros stovyklavietę Kintuose.

Kai kas iš savivaldybės tarybos opozicionierių yra įsitikinę, kad toks pirkinys nereikalingas. Esą tuos šimtus tūkstančių, kurių pareikalaus stovyklavietės ir joje esančių pastatų atnaujinimas, geriau skirti rajono bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimui.

Tačiau meras Vytautas Laurinaitis savo nuomonės nekeičia: stovyklavietė savivaldybei reikalinga, kad rajono vaikai turėtų kur vasarą stovyklauti. Esą tam pritaria ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė.

„Vėtrungės“ statiniai priklauso Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijai. Tačiau stovyklavietės pastatai yra pernelyg prastos būklės, kad būtų galima čia organizuoti vaikų vasaros stovyklas. Juos būtina atnaujinti. Kiek tai atsieitų, kol kas niekas negali pasakyti. Aišku viena, kad Šilutės rajono savivaldybė už stovyklavietės pastatus ir kitus inžinerinius statinius žada pakloti iki 30 000 eurų.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Vėliau… svarstomi du variantai. Arba savivaldybė pati rūpinasi stovykalvietės atnaujimu ir stovyklų organizavimu, arba ji perduodama Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai. Pirmuoju atveju jau šį rudenį būtų galima teikti paraišką iki 200 000 eurų dydžio finansinei paramai gauti stovyklavietei bent iš dalies atnaujinti. O jeigu būtų nuspręsta perduoti ją Turizmo ir paslaugų verslo mokyklai kaip papildomą mokymo bazę, tai, anot mero, stovyklavietę būtų galima atnaujinti mokyklų modernizavimo programos lėšomis. Galbūt.

Tiesa, kaip prisipažino meras, su Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos vadovais apie stovyklavietės perdavimą dar nebuvo kalbėta. Kol kas. Tačiau esą tam pritaria Švietimo ir mokslo ministerija, kuriai yra pavaldi Turizmo ir paslaugų verslo mokykla.

Iniciatyvos atgaivinti „Vetrungės“ stovyklavietę galėtų imtis ir privatus verslas. Tačiau, kaip teigia meras, privataus verslo tai nedomina dėl pernelyg didelių investicijų pastatams ir kitiems inžineriniams statiniams atnaujinti. Esą be europinės paramos čia neišsiversi, o ji bus skiriama tik viešajam sektoriui.

Sprendimą dėl stovyklavietės pastatų ir kitų statinių pirkimo turės priimti savivaldybės taryba, kuri į eilinį posėdį rinksis jau šį ketvirtadienį.

1 skaitytojų komentaras
anonimas 2016 birželio 30d., 07:3483.188.120.64
Šiaip durniai (ypač jeigu jie ramūs) nėra pavojingi bet jeigu jie prieina prie valdžios ir turi iniciatyvos…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą