Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

“Lietuvininkų vilties” premija – boksininkui E. Petrauskui

Publikuota: 2010 spalio 20 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

E. Petrauskas su savo pirmuoju treneriu V. Murausku. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)E. Petrauskas su savo pirmuoju treneriu V. Murausku. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

“Lietuvininkų vilties” premijai 2010 m. buvo pristatytas Evaldas Petrauskas, kuris 2010 m. rugpjūčio mėn. Singapūre vykusiose jaunimo Olimpinėse žaidynėse iškovojo čempiono vardą.

Spalio 20 d. į posėdį susirinkęs “Lietuvininkų vilties” premijos komitetas taip pat peržvelgė 2009 m. teiktą medžiagą. Pernai premijai buvo pristatyti: Asta Sapetkienė, Švėkšnos “Saulės” vidurinės mokyklos choreografijos mokytoja, Dalia Šiaudvytienė, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, Darius Vilius, kalvis iš Vilkyčių k., Ramūnas Jurkštas, Šilutės Vydūno gimnazijos mokinių aviacijos klubo “Skrydis” vadovas, Rita Kurpeikytė, Šilutės pirmosios gimnazijos choreografijos mokytoja.

Premijos komitetas vienbalsiai 2010 m. “Lietuvininkų vilties” premijos laureatu už nuopelnus garsinant Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ir už jos ribų bei pasiektus ženklius laimėjimus išrinko Evaldą Petrauską.

Premijos įteikimas numatomas lapkričio 10 d. Šilutės pirmojoje gimnazijoje.

“Lietuvininkų vilties” premijos komiteto inf.

11 skaitytojų komentarų
Andrius 2010 spalio 20d., 18:1884.32.209.238
už nuopelnus garsinant Pamario krašto KULTŪRĄ.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Lakūnas 2010 spalio 20d., 21:2685.206.87.61
Na, ir “išsikreipė” tos mūsų premijos…Ar tai reiškia, kad dabar lietuvininkų didžiausia viltis, kad Evaldas Petrauskas savo boksiniais sugebėjimais gražintų Pamario kraštui lietuvininkų kultūrą? Nebejuokinkime ir nebeįžeidinėkime žmonių. Jam dabar ilgai reikėtų mojuoti kumščiais, kad tikroji lietuvininkų kultūra sugrįštų. O gal tai vėl Skutulienės nuomonė ?Žmonės, čia paprasčiausias dabartinės valdžios būdas pasinaudoti esamais fondais paremti sau reikalingus .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

Gražvydas R. 2010 spalio 20d., 21:4178.61.11.54
Sveikinu Gerb.Evaldą Petrauską.
Šilutės raj. savivaldybės sprendimu ,,Lietuvininkų vilties “premijos paskirtis – jaunimui burti, jų veiklai skatinti ir su jaunimu dirbantiems asmenims įvetinti, kurie ypatinga savo veikla ir darbu garsina Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ar už jos ribų ir pasiekia ženklių laimėjimų, buria jaunus žmones ir skatiną jų bendruomenišką ugdymąsi. Nenorėdamas įžeisti laureato, manyčiau šis apdovanojimas turėtų būti skirtas Treneriui V.Murauskui. (asmeninė nuomonė)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 0

Atsakyti

Ex 2010 spalio 20d., 21:5484.32.215.37
Kažin, ant scenos lips su tautiniais sportininkų rūbais :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 1

Atsakyti

A. 2010 spalio 22d., 07:3184.32.210.172
Gražvydai, ši premija negali būti skiriama už tiesioginį darbą, už kurį žmogus gauna algą. Murauskas dirba savo darbą, o Evaldo pagrindinis “darbas” yra mokytis, nes jis dar mokinys. Sveikinu Evaldą, sėkmės jam.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 3 Thumb down 5

Atsakyti

Gerb. A 2010 spalio 22d., 11:0484.32.209.238

Nuostatose nėra parašyta, kad ši premija negali būti skiriama už tiesioginį darbą, anaiptol paminėta ’su jaunimu dirbantiems asmenims įvertinti’. Ko gero Jūs susimaišėte su “Sidabrine nendre”.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Jonas Jaunius 2010 spalio 22d., 11:11195.182.76.59
Sveiki.
Dėl sporto ir kultūros. Tai būtų ilga diskusija, ir noriu paminėti tik du momentus:
1. Žodis kultūra kildinamas iš lotyniško veiksmažodžio colere (apgyvendinti, lavinti, gerbti). Iš esmės, kultūra apima žmonių veiklą: skirtingos teorijos pateikiančios kultūros apibrėžimus paprastai nurodo į skirtingus tokios veiklos rinkinius. Kultūra yra sudėtinė visuma apimanti žinias, tikėjimus, menus, moralę, teisę, papročius ir kitus gebėjimus, kuriuos žmogus įgyja kaip visuomenės narys. (iš Laisvosios enciklopedijos “Vikipedija”).
Taigi, plačiaja prasme, kultūra apima visus žmogaus gebėjimus ir jų lavinimą. Ir pritariu Gražvydui, kad šis premijos skyrimas nesikerta su bendrais nuostatais.
2. Būtų gerai, kad mes patys sau atsakytume, ar Niujorko maratonas yra vien sportinis renginys, ar kultūrinis miesto įvykis? O ko daugiau: sporto ar kultūros, kai Šilutėje vyksta LŪGNĖS organizuojami pramoginių (atsiprašau, dabar reikia vadinti – sportinių) šokių konkursai?
Dėl premijos laureato. Dar kartą sveikinu Evaldą. Kodėl ne treneris? Nežinau, kodėl niekas jo nesiūlė, nes kandidatus premijai gauti gali teikti visi. O kalbant apie tiesioginį darbą, tai viskas priklauso nuo to, koks darbas bus aprašytas kandidato anketoje. Jeigu tik tos 20 val. per savaitę Sporto mokyloje – tada netinka. Bet kiek yra trenerių ir kiek Olimpiadose laimėjusių auklėtinių? O kiek klubų, meno kolektyvų, būrelių ir jų vadovų – ir kiek laureatų? Ir visokių reikia, kiekvienas darbas gerbtinas, bet Visuomenė turi teisę vertinti jų darbo rezultatus bei siūlyti kandidatus.
P.S. O dėl valdžios “rėmimo” sau patinkančius, tai nereikėtų persistengti, nes skamba nepagarbiai: galima pagalvoti, kad visi ankstesni laureatai buvo anstesnių valdžių perkami… Bet mano akimis žiūrint, visi jie (pvz., I.Arlauskeinė, M.Budraitis, G.Raila, L.Stanelienė, D.Užpelkienė, ….) premijas gavo už savo produktyvią, visuomenei reikšmingą veiklą.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 4 Thumb down 5

Atsakyti

Kultūristas 2010 spalio 22d., 17:3484.32.215.37

Seniai pastebėta, jums kultūra tai tik sportas!

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Daiva 2010 spalio 22d., 19:4884.15.163.204
Kas jau kas, o politikai žodžius vartyti – pervartyti tikrai moka, todėl net neturiu vilčių nuginčyti gerb. Jono dėl sporto kultūringumo ir svarbos… Gal jau savivaldybėje nebeliks ir kultūros skyriaus? Apsijungs keli kabinetai ir pataps “Visuomenės veiklos skyriumi”?
Žodžių reikšmės… O aš subjektyviai mąstau sau, kad rajono kultūros garsinimas – ne sportininkų reikalas. Jei jau jūs, mielieji, nesugalvojote, kaip deramai pagerbti tikrą šaunuolį ir sportiniais laimėjimais pamarį garsinantį Evaldą, tai ką darysi, tiks ir LV premija…
Čia stebuklų kraštas. Juk ne šiaip sau norintieji pamatyti, kaip R. Kuncaitis buvo pagerbtas rajono vadovų, turėjo nusipirkti bilietą į komercinį renginį…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Požirgis 2010 spalio 22d., 20:5085.206.87.61
” Čia stebuklų kraštas. Juk ne šiaip sau norintieji pamatyti, kaip R. Kuncaitis buvo pagerbtas rajono vadovų, turėjo nusipirkti bilietą į komercinį renginį…”. Ot, už tą komentarą, Daiva, reiktų pirkti bilietą į Jūsų pagerbimą. :) )))

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Lakūnas 2010 spalio 22d., 20:5885.206.87.61
Neįžeidinėk, Jonai Jauniau. Aš parašiau,kad būtent dabartinės valdžios būdas pasinaudoti esamais fondais paremti sau reikalingus , o ne “galima pagalvoti, kad visi ankstesni laureatai buvo anstesnių valdžių perkami… “

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą