Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Europiniai milijonai – gudruolių tinkluose

Publikuota: 2010 spalio 13 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutiškis Seimo narys Audrius Endzinas veliasi į naują verslinės žuvininkystės skandalą.

Spaudžiamas LR Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos pirmininko Audriaus Endzino, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas grąžino pamario žvejams anksčiau iš verslo išimtus žvejybos tinklus, už kuriuos iš šio verslo pasitraukusioms įmonėms jau buvo išmokėtos europinės kompensacijos, praneša dienraštis “Lietuvos žinios”.

Dėl tokio ministro sprendimo pasipiktino ne tik žuvininkystės specialistai, bet ir kai kurie šilutiškio parlamentaro kolegos Seime.

14 žuvininkystės ir žvejybos specialistų nusiuntė Prezidentei, Seimui, aplinkos bei žemės ūkio ministrams laišką, kuriame rašo, kad pernelyg intensyvi verslinė žvejyba Kuršių mariose nesiderina su Europos Tarybos (ET) pastangomis saugoti ES valstybių gamtos išteklius.

Laiško autoriai taip pat praneša apie neskaidrų Europos žuvininkystės fondų lėšų naudojimą Lietuvoje ir įspėja: jei padėtis nesikeis, apie tai bus informuota Europos Komisija.

Plačiau apie tai - “Lietuvos žiniose”.

4 skaitytojų komentarai
šilutiškiai 2010 spalio 13d., 20:3878.61.15.248

Na ir rašo, pagal straipsnį išeina, kad tinklus grąžino tiems kas paramą gavę, pasitraukė iš verslo. Kvailiau neina parašyti, pagalvok ir sužinok viską kaip yra “žurnaliste” tu, matyt gerus pinigus kažkas sumokėjo, kad nelabai supranti pats apie ką rašai, bet rašai.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 9

Atsakyti

šilutiškis 2010 spalio 13d., 20:4584.15.181.121
Atidžiau skaityk ir iki galo, tada galbūt suprasi, apie ką čia eina kalba.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

Ex 2010 spalio 13d., 21:0684.32.215.37

Čia kalba eina apie gamtos mylėtojų ir žvejų ginčą.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Blaiviai maąstantis 2010 spalio 13d., 21:0384.32.215.37
Mano komentaras apie spaudos įtaką mūsų sprendimams. Pirmiausia klausimas kas tiki spauda ar kiek tiki? Savo vaikams skatinu matyti individualiai, viską pasverti. Nematau skandalo, skandalas kuriamas. Nu neradau Šilutės Eta Žiniose ištrauktos pastraipos „aplinkos ministras grąžino pamario žvejams anksčiau iš verslo išimtus žvejybos tinklus, už kuriuos iš šio verslo pasitraukusioms įmonėms jau buvo išmokėtos europinės kompensacijos“. Ant kiek performuota mintis įgauna kitą prasmę. Jau išmokos gavusios įmonės nebežvejoja, ir joms negrąžinami tinklai. Perskaičiau Felikso straipsnį LŽiniose, aš matau tiesiog dvi skirtingas pažiūras. Feliksas, aktyvus žaliųjų judėjime gina žuvų išteklius, o Endzinas gina žvejus. Vaizdžiai papasakosiu. Dešimčiai žvejų kūdroje leidžiama pagauti 100 karosų per metus. Po 50 lietuviams ir rusams. Jei lietuviai pagauna 20, tada tais metais leidžiama rusams 80 karosų. Ar karosų ištekliai kūdroje pakinta? Jei nebėra meškeriotojų lietuvių pusėje , kas geriau ar visas žuvis atiduoti rusams ar vienam likusiam pagauti visas 50? Feliksas sako neleisti lietuviams , Endzinas sako leisti. Pagal straipsnį mariose 2008m žvejojo 73 įmonės, iš jų šiemet pasitraukė apie 18. Sutinku, skandalas būtų jei jis tarpininkavo tik dviem kraštiečių bendrovėms – “Riepai” ir “Pelonai”. Tiesos reikia palaukti.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 5

Atsakyti

Rašyti komentarą