Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

„Auksinių“ kalafiorų Lietuva: tūkstančiai lietuvių ruošiasi boikotuoti prekybos centrus

Publikuota: 2016 balandžio 29 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

Iš boikoto organizatorių paskyros feisbuke.Iš boikoto organizatorių paskyros feisbuke.

Vartotojai netiki prekybos tinklų paaiškinimais, kodėl prekių kainos tokios didelės. Melagiais jie laiko ir ekonomistus, kurie įkyriai aiškina, kad niekas nebrango. Šie pasipiktinę piliečiai dabar žada boikotuoti prekybos tinklus, praneša portalas 15min.lt.

Esą viskas prasidėjo nuo agurkų. Skaitytojai, pamatę, kad lietuviški agurkai kainuoja net 4 eurus, sukilo – ar tai normalu?

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Po kelių dienų atsirado po 5 eurus už kilogramą kainuojantys „Kietaviškių gausos“ pomidorai.

O po to, kai kažkas rado beveik 3 eurus kainuojantį kalafiorą, nuomonę apie produktų kainas ir valstybės politiką ėmė reikšti garsūs žmonės, į ginčą viešojoje erdvėje įsivėlė ir valstybinės institucijos.

Ekonomistai, žinoma, baksnoja į statistiką, kuri sako, kad niekas nebrango. O skaitytojai klausia, kada gi pomidorai kainavo 17 Lt?

Padrąsinti ir visuomenėje žinomų žmonių, pirkėjai „Facebook“ sukūrė grupę „Neisiu į prekybos centrą 3 dienas!!! Gegužės 10–12 d.“, į kurią per naktį prisijungė per 50 tūkst. žmonių. Ir sekėjų skaičius sparčiai auga. Kam įdomu – prašom: https://www.facebook.com/groups/1683524788566058/?fref=ts.

Grupėje žmonės ragina nurodytomis dienomis boikotuoti prekybos centrus. Be to, dalijasi įvairių produktų kainomis, kurios juos šokiruoja.

Konkurencijos tarnyba: brangu, nes maža rinka

Suprantame, kad daug ką neramina pagrindinių maisto produktų, degalų kainos. Didelės kainos nepatinka niekam. Pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta raginimai reguliuoti kainas – neva, tai galėtų jas sumažinti. Konkurencija, o ne kainų reguliavimas užtikrina mažiausias kainas, teigiama Konkurencijos tarnybos pranešime.

Anot konkurenijos tarnybos, mažose rinkose kainos dažnai būna didesnės. Didesnės, nes:
- šalyje su mažesniu gyventojų skaičiumi – mažiau pirkėjų;
- šalyje su mažesniu gyventojų skaičiumi – mažiau tiekėjų;
- šalyje su mažesniu gyventojų skaičiumi – dažniau kyla pagundų kainas reguliuoti.

„Pradėjus reguliuoti pieno, duonos, degalų ar taksi paslaugų kainas, neišvengiamai atsirastų pagunda sureguliuoti dar daugiau. Lietuva prieš 25 metus pasirinko rinkos ekonomikos kelią. Kainų įstatymas nustojo galioti pernai ir tai yra savotiškas riboženklis, skiriantis mus nuo kaimynų, kur vis dar reguliuojamos ne tik kainos, bet ir žmogaus teisės.“ – sako Elonas Šatas, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas.

Parengta pagal www.15min.lt ir kt.gov.lt inf.

1 skaitytojų komentaras
as 2016 balandžio 29d., 16:1081.7.78.91
Ieškau darbo, dirbčiau už 100 kalafiorų atlyginimą. O jei rimtai, tai spaudžiam žalią jei palaikom boikotą.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 31 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą