Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Trys (ne)naujienos rusniškiams (ir kitiems pamario krašto žmonėms)

Publikuota: 2016 balandžio 26 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Iš kairės: K. Komskis, K. Trečiokas, V. Laurinaitis. Nuotraukoje trūksta V. Pavilonio. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Iš kairės: K. Komskis, K. Trečiokas, V. Laurinaitis. Nuotraukoje trūksta V. Pavilonio. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Apžvalgos bokštas Rusnėje reikalingas, ir Atmatos upės žiotys jam statyti – kaip tik, tačiau ploti rankomis dar per anksti – galutinio sprendimo gali tekti laukti dar kelis mėnesius.
Pakalnės-Rusnaitės upės žiotis valyti žūtbūt reikia, nes kitaip, be kita ko, ir naujosios eurokratinės gali netekti prasmės, deja, pinigų tam nėra iš kur paimti.
Verslinės žvejybos vidaus vandenyse nereikia visai uždrausti, bet riboti jos apimtis, atsižvelgiant į žuvų išteklių būklę, ir kontroliuoti būtina.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Maždaug taip būtų galima apibendrinti naujienas, kurias į pamario kraštą šiandien atvežė Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos vadovas Kęstutis Trečiokas. O jeigu tiksliau, tai pagrindinis ministro vizito tikslas buvo apžiūrėti galimas apžvalgos bokšto statymo vietas Rusnės saloje (savo pastebėjimais K. Trečiokas vėliau pasidalijo spaudos konferencijoje), o kalbą apie Pakalnės-Rusnaitės žiočių valymą ir verslinę žvejybą vidaus vandenyse užvedė vietiniai žiniasklaidos barų artojai.

Susijęs: “Dėmesio centre: Rusnė”

Vietos bokštui parinkimo istorijoje, anot ministro, taškas dar nepadėtas, nors jis asmeniškai ir būtų labiau linkęs pritarti ne senojo švyturio ties Uostadvariu, bet Atmatos upės žiočių variantui. Tačiau tai pareikalautų žymiai didesnių investicijų, todėl esą pirma reikia gerai pasverti visas galimybes ir finansines išgales. Tam gali prireikti bent kelių mėnesių.

Užtat padėtas taškas diskusijoje dėl bokšto reikalingumo – jis turi būti, papildė ministrą Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Pakalnės-Rusnaitės žiotys – rusniškiams itin svarbūs vartai į Kuršių marias. Ministras K. Trečiokas teigia, kad supranta jų reikšmę salos bendruomenei. Tačiau esą yra viena problema – nėra pinigų joms išvalyti: ne ta paskirtis, kad galėtum kišti ranką į ES fondus, o valstybės biudžetas… geriau jį pamiršti. Vis dėlto, pasak ministro, Lietuvoje jau turima patirties, kaip galima „išsilankstyti“, todėl galbūt kas nors ir išeis. Kada nors…

Bet sprendimo reikia ieškoti, nes kitaip ir Rusnės uosteliai bus negyvi, ir vandens turistams bus sudėtinga išplaukti į Kuršių marias. Anot ministro, tai turėtų rūpėti ir Susisiekimo ministerijai.

Verslinė žvejyba vidaus vendenyse – irgi neatsiejama rusniškių (ir ne tik jų) gyvenimo dalis. Kuršių marios – vis dar Lietuvos vidaus vandenys, maitinantys gausų būrį žvejybos verslininkų. Todėl juos ne juokais gąsdina aplinkos viceministro Lino Jonausko užmačios visiškai uždrausti verslinę žvejybą vidaus vandenyse. Savo pasekėjų armiją tas ponas gausina aktyviai reikšdamasis feisbuke.

Ministro K. Trečioko nuomonė dėl verslinės žvejybos šiek tiak kitokia: nereikia visai uždrausti, bet riboti jos apimtis, atsižvelgiant į žuvų išteklių būklę, ir kontroliuoti būtina. O L. Jonausko iniciatyvoje jis teigė įžvelgiantis daugiau politikavimo…

Vis dėlto artinasi Seimo rinkimai. Todėl kiekvieno didelių aukštumų siekiančio politiko žodžiai turi būti vertinami kritiškai.

Beje, spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Seimo narys Kęstas Komskis ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis – jie abu irgi „tvarkiečiai“, pirmųjų dviejų bendrapartiečiai…

2 skaitytojų komentarai
SM 2016 balandžio 26d., 20:1378.61.122.228
Taigi del upeliu isvalymo: kaip niekas nesusiprato duot Treciokui zadanije , viskas but sutvarkyta vienu dzvanktelejimu .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 3

Atsakyti

koročė 2016 balandžio 27d., 17:165.20.107.167

Vis dėlto, pasak ministro, Lietuvoje jau turima patirties, kaip galima „išsilankstyti“, todėl galbūt kas nors ir išeis:
daj 3adaniją- biudžet 8ringelis.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą