Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

S. Stonio fotografijos – tarsi Vilkyškių bažnyčios atgimimo metraštis

Publikuota: 2010 rugsėjo 24 Kategorija: Kultūra

S. Stonys su Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotoja L. Burzdžiuviene. (Oresto Lidžiaus nuotr.)S. Stonys su Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotoja L. Burzdžiuviene. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Minint Kultūros paveldo dienas, Šilutės kultūros ir pramogų centro parodų salėje, antrame aukšte, atidaryta Sigito Stonio (Vilkyškiai, Pagėgių sav.) fotografijos darbų paroda “Pro evangelikų liuteronų bažnyčios langą”.

Parodoje eksponuojama 14 didelio formato nuotraukų, kuriose tarsi metraštyje užfiksuota, kaip Vilkyškių evangelikų liuteronų maldos namai, kurie po karo buvo paversti sandėliu ir tik Lietuvai atkūrus nepriklausomybę buvo grąžinti tikintiesiems, palaipsniui keliasi naujam gyvenimui.

Dabar žmonės renkasi į Vilkyškių bažnyčią ne vien tik melstis, čia dažnai koncertuoja pasaulinio garso klasikinės muzikos atlikėjai, vyksta kitokių renginių. Prie to daug yra prisidėjęs ir parodos autorius.

“Kiekvienas renginys buvo fiksuojamas fotojuostoje. Todėl dabar galime matyti, kaip ten atsigauna gyvenimas, – pristatydamas savo fotografijos darbų parodą kalbėjo S. Stonys. – Anksčiau kaimo žmonės viso to neturėjo. Užtat dabar ir pas juos ateina miesto kultūra”.

S. Stonys kurį laiką buvo Vilkyškių kaimo bendruomenės pirmininkas, ėjo seniūno pareigas. Pastaruoju metu jis darbuojasi projektų vadovu Pagėgių krašto vietos veiklos grupėje, yra Pagėgių savivaldybės tarybos narys.

Fotografijos darbų paroda “Pro evangelikų liuteronų bažnyčios langą” jau buvo eksponuojama 4 – riose bažnyčioje. Pasaulietiškoje aplinkoje ji iškabinta pirmą kartą.

1 skaitytojų komentaras
edward's 2010 rugsėjo 24d., 20:0978.61.128.70
nekantrauju paveizet

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą