Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pamario menininkų kalviams badas žiūri į akis

Publikuota: 2010 rugsėjo 23 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Šilutės meno mokykla greitai nebeturės pinigų pedagogų ir kitų darbuotojų atlyginimams. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Šilutės meno mokykla greitai nebeturės pinigų pedagogų ir kitų darbuotojų atlyginimams. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės meno mokyklos turimų pinigų darbuotojų atlyginimams užteks tik iki lapkričio pradžios.

Kad išgyventų iki metų galo, Meno mokykla turės arba dar sykį mažinti savo pedagogams darbo krūvį ir darbo užmokestį, arba melsti Dievą, kad rajono taryba skirtų jai papildomą finansavimą.

Dievas menininkų kalvės darbuotojų maldas galbūt ir išgirs. Tačiau vargu ar jis galės jiems kaip nors pagelbėti, jeigu vietiniai dievukai iš rajono savivaldybės administracijos ir toliau laikysis nuostatos, kad Meno mokykla ir kitos iš rajono biudžeto išlaikomos įstaigos, pavyzdžiui, vaikų lopšeliai – darželiai turi išgyventi su tais pinigais, kurie jiems buvo skirti metų pradžioje.

Anot konkursą į Šilutės Pamario pagr. mokyklos direktoriaus pareigas prieš kurį laiką laimėjusio, bet rajono Švietimo skyriaus vedėjo pareigas vis dar einančio Jono Bendžiaus, daugiau pinigų greičiausiai nebus skirta nei Meno mokyklai, nei kuriai nors kitai Savivaldybės ugdymo įstaigai. Todėl pačios įstaigos turinčios rasti būdą, kaip išgyventi. “Kalba turėtų eiti apie atlyginimų mažinimą,” – telefonu be užuolankų pareiškė J. Bendžius.

Šilutės meno mokyklos direktorė Rūta Gatelienė irgi neatmeta galimybės, kad įstaigos darbuotojų atlyginimus gali tekti dar syki mažinti. Tačiau ji nepraranda vilties, kad galbūt rajono taryba bus gailestinga ir skirs mokyklai daugiau pinigų.

Pasak R. Gatelienės, dabar buhalteriai skaičiuoja, kiek tiksliai pinigų mokykla gali pristigti šiais metais. Prašymą Tarybai dėl papildomo finansavimo ji ketina pateikti spalio mėnesį.

Savivaldybės išlaikomų ugdymo įstaigų darbuotojų darbo užmokestis kartą jau buvo apkarpytas – praeitais mokslo metais. Negana to, šiemet šių įstaigų finansavimas buvo sumažintas dar 10 proc. Todėl jų darbuotojai buvo priversti eiti dar ir nemokamų atostogų.

11 skaitytojų komentarų
Betonui visuomet pinigų atsiras 2010 rugsėjo 23d., 18:0484.32.209.238
Ateis rinkimai, rodys visi rankos mostu į naują uostą, Verdainės mokyklą, Šyšos parką, dar kokią gatvę. Ir šauks, džiaukitės liaudie! Dar papūs dūmą apie sporto areną.
Žmonėms ne betono reikia, o saugumo, garantijų dėl ateities, tuomet ir dirbama dviguba energija.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 1

Atsakyti

Kiek zinau 2010 rugsėjo 24d., 00:4784.32.215.37
Nėra vienos tiesos, kiek žinau meno mokykoje pernai atyginimai buvo mažinamos 3 kartus (ne kartais), sporto mokykloje gal net daugiau. Dėl tokios situacijos atsakomybę iš dalies turėtu prisiimti mokyklos direktorius. Meno mokykloje tikrai buvo daug rezervo taupymui, bet viską nukėlė finansinių metų galui ir tikrai tik Dievo pagalba galėtu išspręsti šią problemą. Kiek žinau mokykos vadovas daugiau purgyvena tik dėl savo darbo vietos dėl to neturi užtarimo nei savam kolektyve, nei iš tėvelių pusės nei švietimo skyriuje nei savivadybėje (savivaldybėje neviešai šaipomasi). Kiek žinau, jei be užuolankų apie tai sako kolegos, švietimo skyrius ir pats Laužikas. Nesijuokite, bet ateina toks amžius kai galbūt žmogus nelabai suvokia. Nuo to kenčia visi nekalti darbuotojai. Manau jau atėjo metas ir atėjo metas visam pulkui vis dirbančių pencininkų užleisti užsidirbti jauniems.
Yra ir kita medalio pusė. Mums, tėveliams, buvo pabrangintas mokestis už mokslą su ta mintim kad kuo mažiau lankytu mokinių meno mokyklą, kiek žinau šiemet taktika pasiteisino, bet ar tai savivaldybės politika. Šiuo metu mokestis yra beveik brangiausias Lietuvoje ir mūsų rajonas nėra pats biedniausias. Turi būti bent kažkiek panašios sąlygos mūsų mokiniams su likusiom savivaldybėm. Logiškai, savivaldybė negali likti tolimesnių įvykių stebėtoju dėl kieno nors nekompetencijos, kaip ir negali VĖL vykti reorganizacija vidurį mokslo metų. Turi būti paruoštas ilgalaikis pertvarkos planas, o ne čia ir dabar. Manau ir mokyklos vadovui sunku kai kelis kartus metuose karpomas biudžetas. Kiek žinau sporto, meno mokyklos biudžetas buvo mažinamas motyvuojan, kad 10% sumažintos valstybės dotacija, bet vyriausybė ją, kaip skolą ne perseniausiai grąžino, tai nutilėta. Mūsų tarybos nariai yra užuomaršos kas juos išrinko. Gaila kad jie yra siaurų pažiūrų ir domisi tik tuo kas juos liečia. Dėl tiesos gal domisi kokie 3-4 o visų kitų požiūris n@.. jos reikia. Jei kažką neetiškai ar neteisingai parašiau, galite manę sukritikuoti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 0

Atsakyti

Mama 2010 rugsėjo 24d., 09:2984.32.215.23
Žmonės kalba, kad R.Gatelienės vieta pažadėta G. Railai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 1

Atsakyti

Edvardas V. 2010 rugsėjo 24d., 10:1078.61.121.83
Meno mokykla, kaip menininkų kalvė -tai tik mažuma tos naudos ką ji duoda mums -tėvams, visuomenei ir pagaliau rajonui. Vaikai “paragavę” kūrybiškumo pamokų, atiduoda šį pradą gyvenime su kaupu, nesvarbu kokias profesijas jie pasirinktu. Mums tėvams, žmonėms, vienaip ar kitaip galinčiais prisidėti savo žodžiu, veikla, politikavimu, būtina aktyviau ir atsakingiau pasirūpinti šia kūrybiškų žmonių Mokykla. Ten išties trūksta savivaldybės politikų sprendimų, problema ir vadovė, tvarkytini ir ūkiniai mokyklos reikalai, etatų tikslingumas (instrumentų derintojų etatai) ir pan. Naujasis švietimo skyriaus vadovas turėtu įnešti “šviežio vėjo”, juolab už pusmečio pradės dirbti nauja taryba.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 0

Atsakyti

Mamai 2010 rugsėjo 24d., 11:0078.61.24.104
Raila bent turi svori svorį visuomenėje, politikoje, turi viziją. Bet prie jo tiems pijokams ir senbezdoms bus ragai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 1

Atsakyti

Mama 2010 rugsėjo 27d., 17:1278.59.44.68

As manau, kad pirmiausia laikas ilsetis R. Gatelienei ir dar keliems specialistams (del pencijinio amziaus ir alkoholio). Ir leisti kurybiskai dirbti Kasetienei, Adomaitienei, Stankuvienei…ir kitiems tai daryti sugebantiems…

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

mamai 2010 rugsėjo 27d., 20:2684.32.215.23

Ne kiekvienam muzikantui Dievo duota vadovauti muzikos įstaigai, tam reikalingi ir geri vadybos pagrindai.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

mis 2010 spalio 1d., 08:1984.15.180.191

Mamai- netik muzikos istaigai…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Gandai dazniausiai pasitvirtina 2010 spalio 1d., 11:3182.135.234.158

Kad Raila labai noretu tos vietos, tai teko nekarta girdeti. Taciau pritarciau nuomonei, kad vien noro ir entuziazmo nepakanka – reikia ir vadybiniu ziniu.
O del svorio visuomeneje bei pagarbos tarp mokiniu ir, dristu speti, tarp kolegu…. tai dar gincytinas klausimas.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

vincentas 2010 spalio 1d., 21:0686.100.133.185

Kad vadybinių žiniu reikia direktoriui niekas neabejoja, bet ar jų turi Gatelienė? Ji ne tik ,kad neturi jokiu vadybinių įgudzių,bet apsoliučiai abejoju ar ji supranta kas yra direktorė kokios jos pareigos ir ttt. Buti direktoriu neužtenka kad butu tvarkingi tik popėriai.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

tėvas 2010 spalio 1d., 21:3186.100.133.185
Šilutės rajono savivaldybė yra steigėja meno mokyklos ji ir turi rūpintis mokytojų algom o negrasinti direktorės atleidimu ar dar kažkuom. Jei meras neranda pinigu mokytojų algom lai pats atsistatydina nes nesugeba tvarkytis su biudžetu kažkur išvaistė pinigus dabar iesko atpirkimo ožių. Mokytojai kas antrą mėnesį eina nemokamų atostogų, sumažinti koficientai, dirba apgailėtinom sąlygom ūkiniuose patatuose , nors darbo rezultatai vieni geriausių Lietuvoje. Po velnių ar norim , kad vaikai atsidurtų gatvėse, ar mokytusi muzikos? Gal mūsų valdžia pamiršo kad atstovauja mums žmonėms, visuomenei. Gal reikėtų jiems priminti!!!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą