Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Demaskuota tarptautinė automobilių vagių grupuotė

Publikuota: 2016 vasario 04 Kategorija: Pasienyje, Teisėtvarka

VSAT nuotr.VSAT nuotr.

Tarp sulaikytųjų – trys Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai sulaikė ir į areštinę uždarė tris kolegas Bardinų užkardos pareigūnus. Įtariama, kad jie talkino tarptautiniu mastu veikusiai nusikalstamai grupuotei, kurios nariai organizavo ir vykdė neteisėtu būdu įgytų automobilių, dažniausiai prabangių visureigių, gabenimą per Lietuvos sieną į Rusijos Kaliningrado sritį kontrabandos būdu.

Pagėgių pasieniečių duomenimis, ši grupuotė vogtus automobilius dar gabeno ir iš Latvijos į Rusiją bei Baltarusiją.

Įtariama, kad taip nuo 2004 m. iš Europos Sąjungos į Rusiją ir Baltarusiją galėjo būti išvežti keli tūkstančiai vogtų ar neteisėtais būdais įgytų automobilių.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Imuniteto poskyrio ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pasieniečiai, bendradarbiaudami su Tauragės policijos kriminalistais, atliko kriminalinės žvalgybos veiksmus ir nuo 2015 m. rugsėjo iki šių metų vasario išaiškino profesionalią organizuotą nusikalstamą grupuotę. Tarptautiniu mastu plataus masto nusikalstamą veiklą vykdė Rusijos, Kazachstano, Baltarusijos ir Lietuvos piliečiai. Pastarieji yra Marijampolės ir Tauragės apskričių gyventojai.

Ši grupuotė Latvijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje vykdė transporto priemonių vagystes bei kitais būdais neteisėtai užvaldydavo lengvuosius ir krovininius automobilius (užsienio šalyse juos nuomojosi iš anksto siekdama mašinas pasisavinti, taip pat per tarpininkus neteisėtai įgydavo lizingo bendrovėms priklausančius automobilius).

Įtariamieji šiuos automobilius „legalizuodavo“ klastodami jų registracijos dokumentus ir identifikavimo duomenis. Iš viso Pagėgių pasieniečiai išaiškino, sulaikė ir įtarimus pareiškė 14 minėtų šalių piliečių, vykdžiusius plataus masto nusikalstamą veiklą. Į šį skaičių patenka ir 3 sulaikyti VSAT pareigūnai.

Pasieniečiai išsiaiškino, kad nusikaltimų organizatorius yra 30-metis Rusijos pilietis, Sovetsko gyventojas. Šiuo metu eina ketvirtas mėnuo, kai jis yra suimtas Lietuvoje.

Vykdant tokių mašinų kontrabandą į Kaliningrado sritį buvo reikalingi Panemunės kontrolės punkte pasienio tikrinimus vykdę Bardinų užkardos pareigūnai.

Trečiadienį VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai sulaikė ir į areštinę uždarė 3 kolegas. Tai 25-erių, 30-ties ir 35-erių minėtoje užkardoje tarnaujantys pareigūnai. Jiems pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir aplaidaus tarnybinių pareigų vykdymo.

Šiems Panemunės punkte dirbusiems pareigūnams už „paslaugas“, t. y. klaidingų duomenų įvedimą į informacines sistemas ir neteisėtą transporto priemonės praleidimą iš Lietuvos į Kaliningrado sritį, įtariama, buvo mokama nuo 200 iki 1000 eurų. Suma priklausė nuo automobilio vertės.

Tyrimo metu VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad dažniausiai buvo grobiami ir neteisėtai įgyjami 2012 – 2015 m. pagaminti didelės vertės automobiliai.

Lietuvoje buvo sulaikyti 7 brangūs automobiliai „BMW X6“, „Audi A6“, „Volkswagen Multivan“, „Peugeot Boxer“, „Audi A4“, „Volkswagen Passat“, „Peugeot Partner“. Kai kurių mašinų vertė viršija 30 tūkst. eurų. Buvo nustatyta, kad dar 10 transporto priemonių, tarp kurių „BMW X6“, „Mercedes Benz 180A“, „BMW X5“, „Mercedes Benz Sprinter“, „Opel Astra“, „Peugeot 207“ buvo neteisėtai įvežtos į Rusiją. Apie jų patekimą į Kaliningrado sritį informuoti Interpolo pareigūnai.

Tyrimo metu Pagėgių pasieniečiai sėkmingai bendradarbiavo su Lenkijos ir Latvijos teisėsaugos institucijų pareigūnais. Pastarųjų operatyvumo dėka praėjusių metų pabaigoje Latvijoje buvo sulaikytas prabangus vogtas visureigis „Range Rover“.

Beje, siekdami išvengti mokesčių įtariamieji nevengdavo klastoti dokumentų bei „legalizuoti“ ir senesnės gamybos transporto priemonių.

Vienas Pagėgių pasieniečiams įkliuvęs rusas turi dvigubą Lietuvos ir Rusijos pilietybę. Pagėgių rinktinės tyrėjai pastebi, kad tokie asmenys neretai dažnai piktnaudžiauja įgyta dviguba pilietybe ir tokį statusą panaudoja nusikalstamiems tikslams ar neteisėtai veiklai. Pagėgių rinktinės pareigūnai vien 2015 m. suskaičiavo apie 800 dvigubą pilietybę turinčių asmenų, nuolat kertančių Lietuvos ir Rusijos sieną.

Tyrimo metu atlikta daugiau kaip 10 kratų Vilkaviškio rajone, Marijampolėje, Tauragėje ir Šilutėje. Marijampolėje oficialiai veikiančioje įmonėje, užsiimančioje antspaudų gaminimu bei poligrafija, pasieniečiai aptiko transporto priemonių identifikacinių lentelių ruošinių, įrangos jiems gaminti, laikmenų su identifikacinių lentelių duomenimis. Buvo rasta ir įmonės, įtariama, nelegalios veiklos „juodoji buhalterija“, vesta nuo 2004 m.

Grupuotės konspiraciniame bute Marijampolėje VSAT pareigūnai aptiko Rusijos ir Vokietijos automobilių registracijos, draudimo dokumentų, jų ruošinių, blankų, skirtų neteisėtai įgytiems automobiliams legalizuoti, mašinų kėbulų dalių su identifikavimo duomenimis, metalinių lentelių, įvairios įrangos, spaudų, kaltų, skirtų identifikavimo duomenų pakeitimui, Rusijos valstybinių numerių komplektų, falsifikuotų Lietuvos ir Vokietijos transporto priemonių registravimo įmonių spaudų.

Tyrimo metu Pagėgių pasieniečiai surinko informacijos apie galimą neteisėtą įtariamųjų veiklą net nuo 2004 m. Įtariama, kad vengiant muitų mokesčių neteisėtai iš Europos Sąjungos išgabentų automobilių skaičius gali siekti kelis tūkstančius. Dauguma automobilių, siekiant išvengti kontrolės, buvo gabenami iš Lietuvos į Latviją per vidaus sieną. Vėliau iš Latvijos mašinos nelegaliai varytos į Rusiją ar Baltarusiją.

Nuo tyrimo pradžios kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo veiksmams vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

VSAT inf.

Rašyti komentarą