Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

“Grabupėlių” byla toliau sėkmingai vilkinama

Publikuota: 2010 rugsėjo 15 Kategorija: Aktualijos, Rajone

blog.peta.org nuotr.blog.peta.org nuotr.

Baudžiamosios bylos dėl gamtos užteršimo kiaulių srutomis nagrinėjimas Šilutės r. apylinkės teisme šį antradienį vėl buvo atidėtas vėlesniam laikui, į teismo posėdį neatvykus vienam iš liudininkų.

Grabupės, Šyšos, Atmatos upės ir Kuršių marios kiaulių srutomis buvo apnuodytos 2007 – ųjų kovo 4 d., kai iš “Grabupėlių” saugyklų į aplinką išsiliejo daugiau kaip 22 tūkst. kub. m skysto mėšlo. Buvo padaryta beveik 1,7 mln. litų žala gamtai.

Ji lig šiol nėra atlyginta, o kiaulininkystės komplekso savininkai – vienas didžiausių bendrovės akcininkų ir vienas jos vadovų yra Šilutės r. savivaldybės tarybos narys, buvęs rajono meras Algirdas Balčytis – toliau sėkmingai vilkina bylos nagrinėjimą.

Šilutės r. apylinkės prokuratūros 2007 metų kovą iškelta ir policijos pareigūnų tirta byla teismą pasiekė tik per pusantrų metų, o nagrinėti ją iš esmės Šilutės r. apylinkės teismas pradėjo tik šių metų pradžioje.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad tą 2007 -  ųjų kovo 4 d., apie 21 val., Grabupių kaime, griuvus vienam iš keturių kiaulių fermos srutų rezervuarui, į aplinką išsiliejo 22 524 m³ srutų. Jos pateko į Šyšos upę, dėl to nugaišo nemažai žuvų, o bendra gamtai padaryta žala buvo įvertinta beveik 1,7 mln. litų.

Ekologinė nelaimė kilo dėl plyšio srutų rezervuarą juosiančiame pylime, kurio UAB „Grabupėliai“ darbuotojai nesugebėjo gerai užtaisyti.

2 skaitytojų komentarai
nemis 2010 rugsėjo 15d., 10:3278.59.72.77
simpatiska gamtos tersejo nuotrauka.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Ex 2010 rugsėjo 15d., 21:3584.32.215.37
Svarbiausia didžiausias įmonės akcininkas išrinktas į tarybą, bus išrinktas ir sekančią kadenciją, žmonės perka jų produkciją. Taip vakarų pasaulyje nebūna.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą