Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Bulvių derliaus nuostolį kompesnuoja išaugusi kaina

Publikuota: 2010 rugsėjo 10 Kategorija: Verslas, Žemės ūkis

Anot A. Elijošiaus, dėl vidurvasario sausros ir gausių kritulių po jos Šilutės rajono laukuose užderėjo maždaug trečdaliu mažiau bulvių. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Anot A. Elijošiaus, dėl vidurvasario sausros ir gausių kritulių po jos Šilutės rajono laukuose užderėjo maždaug trečdaliu mažiau bulvių. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Pasak Algimanto Elijošiaus, vieno stambiausių bulvių augintojų Šilutės rajone, dėl vidurvasarį krašte ilgai vyravusios sausros ir gausių kritulių po jos laukuose užderėjo maždaug trečdaliu mažiau bulvių – vidutiniškai 30 tonų iš hektaro. Užtat jų kaina, lyginant su praeitų metų rugsėju, šoktelėjo kone 1,5 karto – nuo 400 litų iki 550 – 600 Lt už toną perkant urmu iš namų.

Tiesa, šiųmečio derliaus bulvės kiek mažesnės, o kai kurios jų, po sausros gavusios lietaus, buvo pradėjusios iš naujo vegetuoti ir iki bulviakasio nespėjo pilnai subręsti. Todėl, anot A. Elijošiaus, šiemet daugiau bulvių nei paprastai gali supūti sandėlyje.

Tačiau ir šį nuostolį ūkininkui greičiausiai kompensuos kaip ant mielių kylanti bulvių kaina.

A. Elijošius prognozuoja, kad dėl itin nepalankios ūkininkauti vasaros šalyje ir kaimyninėse valstybėse – Rusijoje bulvių derlių gerokai sumažino sausra, o Lenkijos žemdirbių pasėlius naikino potvyniai – prieš Naujuosius Metus bulvių kaina gali pakilti iki 1000 litų už toną.

“Yra didelė tikimybė, kad šiemet kaip reta bus naudinga laikyti bulves sandėlyje kaip galima ilgiau. – sakė A. Elijošius. – Todėl nematau jokio reikalo skubėti jų parduoti. Juolab kad rudeninis bulviakasis dar tik prasideda”.

A. Elijošius sako jau sulaukęs pasiūlymų parduoti didelį kiekį bulvių ir eksportui į Rusiją. Nors pirkėjai jam siūlė gana aukštą kainą, ūkininkas susilaikė.

“Nenoriu prarasti savo nuolatinių klientų Lietuvoje dėl vienkartinio didesnio pelno, – pagrindinę tokio apsisprendimo priežastį paaiškino ūkininkas. – Savo bulvių eksportui parduočiau vieninteliu atveju – jeigu susikauptų jų perteklius”.

A. Elijošius ilgą laiką ėjo Lietuvos daržovių augintojų asociacijos Šilutės skyriaus pirmininko pareigas. Glaudžius ryšius su kolegomis žemdirbiais jis palaiko lig šiol. Bet jam dar neteko girdėti, kad kuris nors pamario krašto bulvių augintojas būtų susigundęs parduoti savo derlių eksportui.

Šilutės rajono žemdirbiai šiemet deklaravo iš viso per 1 500 ha bulvių pasėlių. Šilutės r. savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyriaus žiniomis, visame rajone šiemet bulvių kasama maždaug trečdaliu mažiau nei palankiais ūkininkauti metais.

1 skaitytojų komentaras
Pasipiktinęs 2011 sausio 29d., 08:3178.59.44.222

Kada baigs tas Elijošius tručyti žmones ,tiek chemijos ir trąšų privarydamas.Ten ne bulvės,o chemijos ir nuodų kalnai.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą