Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Savivaldybės taryba – ne koks ten Seimas…

Publikuota: 2015 spalio 20 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės išrinktųjų – rajono savivaldybės tarybos narių, priešingai nei šalies parlamentarų, neslegia rūpesčiai dėl savo įvaizdžio formavimo prieš rinkimus (šiemet tokių ir taip turėjome per akis), todėl jie drąsiai gali giliau kišti ranką į savivaldybės kišenę, pasididindami su tarybos nario veikla susijusias kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio ir transporto išlaidas.

Naują Šilutės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą rengusi darbo grupė nepasikuklino ir su tarybos nario veikla susijusias išlaidas susiejo su minimalia mėnesio alga (MMA).

Todėl, jeigu taryba patvirtins naująjį reglamentą, kiekvienam tarybos nariui kas mėnesį galės būti mokama iki 1 MMA dydžio išmoka. Dabar 1 MMA yra 325 eurai – tai apie 35 Eur daugiau už dabartinę didžiausią galimą išmoką su tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. O juk jau kalbama apie MMA didinimą iki 350 Eur…

Darbo grupės, rengusios naujojo tarybos veiklos reglamento projektą, pirmininkas, savivaldybės tarybos sekretorius Andrius Jurkus šiandien teigė telefonu, kad toks sprendimas buvo priimtas bendru sutarimu ir esą didesnių diskusijų dėl to nekilo.

Anot A. Jurkaus, šios išmokos dydis buvo susietas su MMA tam, kad ateityje nereikėtų kaitalioti reglamento. „Bet tai maksimali suma. Nebūtina tos sumos maksimaliai išnaudoti, – aiškino tarybos sekretorius. – Kiekvienam tarybos nariui pagal jo reikalus. Kiek jisai dalyvauja toje veikloje, kiek jisai patiria išlaidų, susijusių su tarybos nario veikla, tiek jisai ir pateikia buhalterijai“.

Tas tai taip, tačiau bent jau praeitos kadencijos taryboje būta nemažai tokių, kurie labai stengėsi „vardan tos“, todėl ir jiems mokamų išmokų dydžiai dažnai priartėdavo prie maksimumo.

Pažiūrėsime, kaip šiuose veiklos baruose seksis dabartiniams tarybos nariams.

Nors savivaldybės biudžetas ir kiauras (vėl skolinamės tam, kad grąžintume senas skolas), bet rinkimai dar toli – galima ir paišlaidauti. Nebent kiti tarybos nariai, kurie nedalyvavo reglamento rengimo darbo grupės veikloje, manytų kitaip.

2 skaitytojų komentarai
Nu susiejimas (BS) 2015 spalio 20d., 17:215.20.107.167
„Nu to minimalna sumka, blyn. Nebutčina jajos minimalnai raznavdoti, – aiškinoj na darba GRU pės rajkomoj sekretaras. – Kaž nam ta rybas členui palei jojo rajkalus, na. An kėk kat ras učasnas jojo veiknoje, kėk jisai paterpina razhodkių, babkių nu susėjusių su tarybos na rio dielom, tėk jon ir ėst pateikintas buhalterijama“

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 4

Atsakyti

2015 spalio 20d., 18:4978.61.21.28
Taigi sėmė ir sems.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą