Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Iki naktinių taikiklių naudojimo medžioklėje įteisinimo liko vienas žingsnis (peticija)

Publikuota: 2015 rugsėjo 24 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Seimas po svarstymo pritarė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis planuojama pakeisti šiuo metu esantį draudimą naudoti naktinius taikiklius civilinėje apyvartoje ir leisti juos ribotai naudoti medžioklėje.

Už įstatymo pakeitimus balsavo 45 Seimo nariai, prieš – 27, prieš – 15 parlamentarų. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą, praneša LR Seimo kanceliarija.

Pagal įstatymo projektą naktinių taikiklių naudojimo medžioklėje tvarką turėtų nustatyti Aplinkos ministerija. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, siūlomos naujos teisinio reguliavimo nuostatos leistų naktinius taikiklius ribotai naudoti medžioklėje – medžioti šernus jų tykojant iš bokštelių. „Tai sudarys tinkamas sąlygas sureguliuoti šernų populiacijos gausą ir taip sumažinti afrikinio kiaulių maro plitimą bei šernų daromą žalą žemės ūkio pasėliams“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Pagrindinio Seimo Aplinkos apsaugos komiteto išvadoje tvirtinama, kad 1992 m. gegužės 21 d. Tarybos direktyvos 92/43/EEB dėl natūralių buveinių ir laukinės faunos bei floros apsaugos nuostata, draudžianti naudoti naktinio matymo optiką, taikoma tik gyvūnų, įrašytų į šios direktyvos V priedo a dalį ir IV priedo a dalį, gaudymo ir (arba) žudymo atžvilgiu; į šiuos ribojimus šernai, lapės ir usūriniai šunys nepatenka ir draudimas naudoti naktinius taikiklius nėra taikomas.

Peticija: https://secure.avaaz.org/en/petition/European_parlament_Cancel_a_night_vision_weapons_permision/?fGPycfb&pv=7

www3.lrs.lt

1 skaitytojų komentaras
Miziottojas 2015 rugsėjo 25d., 14:1388.119.253.65

Nu mun rek paimt pagaliau ton daikta. Aciu seimui atejo i prota. O tai uzkniso gatavai tos kiaules. Laukines , zinai, yra laukines.
O siaip, i man rek i tau rek. Kuodiel nesaudyti?

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą