Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pamario krašte javapjūtė dar nė neįpusėjo

Publikuota: 2010 rugpjūčio 17 Kategorija: Verslas, Žemės ūkis

K. Andrijauskui neramu, kad dėl lietingų orų pamario krašto ūkininkai niekaip negali užbaigti javapjūtės. (Oresto Lidžiaus nuotr.)K. Andrijauskui neramu, kad dėl lietingų orų pamario krašto ūkininkai niekaip negali užbaigti javapjūtės. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Kalendorinę pjūties pabaigos dieną, rugpjūčio 16 – ąją, Šilutės rajone dar buvo nenukulta daugiau kaip pusė grūdų pasėlių, tvirtina Lietuvos ūkininkų sąjungos (toliau – LŪS) Šilutės rajono skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.

Pasak LŪS skyriaus pirmininko, pamario krašte javapjūtė prasidėjo vos prieš 10 dienų. Tačiau dėl lietingų orų krašto ūkininkai visu pajėgumu galėjo darbuotis tik kelias dienas. Dažniau – po kelias valandas per dieną.

“Štai ir šiandien (rugpjūčio 16 d. – aut. pastaba) po lietingos nakties kombainai į laukus išvairavo tik apie 15 val. O vakare sinoptikai vėl pranašauja lietų. Todėl žemdirbiai ir vėl turės trauktis iš laukų mažai ką tenuveikę”, – nuogąstavo K. Andrijauskas.

Ir tai dar ne visos Šilutės rajono žemdirbių bėdos. Naktinės liūtys su vietomis pasitaikančia kruša šiame krašte jau išguldė apie 40 proc. javų pasėlių, įmirko žemė. Todėl kiekvieną dieną ūkininkams tampa vis sudėtingiau paimti iš laukų savo užaugintus grūdus. Nuo nuolatinės drėgmės kenčia grūdų kokybė.

“Mūsų grūdai minkšti, jų drėgnumas siekia 20 ir daugiau procentų, – skundėsi ūkininkas Martynas Krauleidis iš Vileikių kaimo. – Todėl visą savo derlių mums teks vežti į džiovyklą. O ten, žinia, apie 20 proc. išdžiovintų grūdų turėsime palikti už suteiktą paslaugą”.

Didesnio pelno Šilutės rajono ūkininkams šiemet nežada ir palyginti aukštai pašokusios grūdų kainos.

” Kaina gal ir aukšta, bet kad to derliaus nėra, – skėsčiojo rankomis LŪS Šilutės r. skyriaus pirmininkas K. Andrijauskas. – Kuliam vos po 2 – 3 tonas iš hektaro. O neseniai dar sužinojom, kad trąšos vėl pabrango…”

Šilutės rajono ūkininkai šiemet deklaravo iš viso apie 30 tūkst. hektarų javų. Iki kalendorinių pjūties pabaigtuvių šiame krašte buvo nukulta mažiau kaip pusė pasėlių.

“Mums reikia geros savaitės be lietaus, kad viską užbaigtume ir galėtume pradėti ruoštis sėjai”, – sakė K. Andrijauskas.

Rašyti komentarą