Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pamario Magelanai grįžo į gimtąjį uostą

Publikuota: 2010 rugpjūčio 15 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Iš kelionės aplink pasaulį A. Varnas grįžo nugalėtoju. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Iš kelionės aplink pasaulį A. Varnas grįžo nugalėtoju. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Sekmadienį po 2 metus ir 19 dienų trukusios kelionės nuosava jachta “Ragainė II” aplink pasaulį kintiškis buriuotojas Andrius Varnas su dukra Rasa ir jos draugu Ispanijos basku Egoi prisišvartavo Minijos kaimo prieplaukoje.

Čia pasaulio vandenynų nugalėtojus pasitiko gausus būrys artimųjų, bičiulių ir gerbėjų.

Keliauninkų sugrįžtuvėms gražiai pasiruošė Kintų buriavimo mėgėjų klubas “Marių burės”: Minijos krantinėje buriuotojai įrengė vardinę kilpą su iš bronzos išlietais pasaulio žemynų kontūrais ir „Ragainės II“ kelionės datomis 2008-2010, prie kurios nuo šiol galės švartuotis tik A. Varno burlaivis; Andriui, Rasai ir Egoi klubo nariai įteikė po auksinį auskarą su išgraviruotu “Ragainės II” pavadinimu.

Kintų bendruomenė “Ragainės II” įgulą pasitiko su duona ir ąžuolo vaininkais. Bičiuliai iš Rusnės Andriui įteikė maišelį su litais – knygai apie kelionę aplink pasaulį. Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius, A. Varno bendraklasis ir bičiulis Šarūnas Laužikas su Kintų seniūnų Antanu Kliženčiu “Ragainės II” kapitonui įteikė Šilutės 500 metų jubiliejaus ambasadoriaus skiriamuosius ženklus.

Per daugiau kaip 2 metus A. Varno “Ragainė” nuplaukė per 30 tūkst. jūrmylių (beveik 56 tūkst. km), aplankė 43 šalis Europoje, Amerikoje (šį žemyną “Ragainė II” kirto Panamos kanalu), Australijoje ir Afrikoje.

A. Varną galima laikyti pirmuoju (blogiausiu atveju, vienu iš pirmųjų) pamario krašto buriuotoju, kuris savo jachta apiplaukė Žemę.

Užtat jo dukra Rasa tai tikrai tapo pirmąja Lietuvos moterimi, pakartojusia legendinio jūrų keliautojo Fernando Magelano ekspedicijos žygį aplink pasaulį (1519 – 1522 m.).

Įdomu tai, kad istorinę F. Magelano ekspediciją aplink pasaulį užbaigė Rasos draugo Egoi tautietis: po F. Magelano žūties Filipinų archipelage 1521 balandžio 27 d. ekspedicijai ėmė vadovauti Chuanas Sebastianas Elkano iš Ispanijos baskų krašto.

Žvejų uoste Getarijoje, iš kur buvo kilęs Ch. S. Elkano – pirmasis jūreivis, apiplaukęs Žemės rutulį,  lig šiol kas ketveri metai rugpjūčio 6 d. rengiami F. Magelano ekspedicijos likučių sutikimo vaidinimai su laivo sutikimo inscenizacija.

A. Varno dukros Rasos draugo Egoi rūpesčiu Ispanijos baskai suteikė “Ragainei II” paramą, jie pirmieji Europoje sutiko šią įgulą po ilgos klajonės po pasaulio vandenynus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 A. Varno mama Stefanija pagaliau sulaukė savo keliauninkų – sūnaus Andriaus ir anūkės Rasos.

Oresto Lidžiaus nuotr.

1 skaitytojų komentaras
Romas 2010 rugpjūčio 16d., 14:3984.32.215.23
Dėkoju Šilutės eta žinioms, kad objektyviai ir greitai nušviesdavo mums Varno kelionę. Šiame puslapyje galėdavau pasiskaityti ir paties Varno įspūdžius. Šaunuolis Andrius, laukiame naujų kelionių ir įspūdžių iš jų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą