Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kontrabandininkai pereina prie ukrainietiškų cigarečių

Publikuota: 2015 rugpjūčio 12 Kategorija: Nusikaltimai, Teisėtvarka

Lietuvos muitinės nuotr.Lietuvos muitinės nuotr.

Muitinės pareigūnai tik po gaudynių vakar Šilutės apylinkėse sulaikė automobiliu „Audi“ nuo jų sprukusį šilutiškį, kurio mašinoje aptiko ukrainietiškų cigarečių kontrabandą.

Vairuotojui dėl nepaklusimo muitinės pareigūnų teisėtam reikalavimui buvo surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas. Jam gresia ir baudžiamoji atsakomybė dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Antradienį apie 18 val. Klaipėdos teritorinės muitinės mobilioji grupė patruliavo kelyje Šilalė–Šilutė: vykdant sustiprintą kontrolę, buvo stabdomi ir tikrinami automobiliai. Tačiau vieno iš automobilių vairuotojas nepakluso pareigūnų reikalavimui sustoti ir, padidinęs greitį, nurūko toliau link Šilutės. Pareigūnai ėmėsi persekioti pažeidėją – maždaug už kilometro nuo stabdymo vietos bėglys buvo pavytas, jo mašina blokuota. Čia paaiškėjo, kad už vairo sėdėjo šilutiškis R. C., o jo automobilio salonas pilnas cigarečių „Winston“ pakelių su ukrainietiškomis banderolėmis.

Automobilis ir neteisėti rūkalai (jų buvo 5990 pakelių) buvo sulaikyti, cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 14 615 eurų. Vairuotojas po apklausos paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (BK 199 – 2 str. 1 d.). Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokurorai.

www.cust.lt inf.

Rašyti komentarą