Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

“Mingės flotilė 2015″: fiesta baigėsi, bet purslai tebetykšta

Publikuota: 2015 birželio 26 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Šventė ant vandens Minijos kaimo bendruomenei atsirūgo Nemuno deltos regioninio parko lankymo taisyklių pažeidimu.

Trečią dieną po visiems didelį įspūdį padariusio laivų parado Minijos kaime renginio „Mingės flotilė 2015“ organizatoriai sulaukė itin nemalonaus turinio Nemuno deltos regioninio parko direkcijos (toliau – NDRPD) vadovo Vaido Pavilonio rašto: organizatoriai įtariami ne tik pažeidę Saugomų teritorijų režimą, bet ir padarę žalą aplinkai (bent jau taip galima suprasti iš mums persiųsto rašto, kuriame minimas administracinės teisės pažeidimas pagal ATPK 76 str. 4 d.), todėl yra kviečiami kitą savaitę atvykti į direkciją.

Asociacijos “Minijos (Mingės) kaimo grožis“ pirmininkas Mečislovas Rimkus mums adresuotame elektroniniame laiške teigia, kad V. Paviloniui apie renginį „Mingės flotilė 2015“ iš anksto buvo pranešta telefonu, tačiau pastarasis esą jų neįspėjęs, kad reikalingas suderinimas raštu. Bendruomenė atsakomybės dėl šio pažeidimo nesikrato – nežinojimas nuo bausmės neatleidžia, – tačiau žmonės norėtų didesnio parko direkcijos geranoriškumo, juolab kad, kaip teigia M. Rimkus, renginio metu neįvyko jokių incidentų, taip pat ir žalos aplinkai nebuvo padaryta.

Labai keista, bet apie žalą aplinkai dabar jau nekalba ir pats NDRPD direktorius V. Pavilonis (su juo šiandien kalbėjome telefonu). Ir Saugomų teritorijų režimas, pasirodo, čia visai niekuo dėtas. NDRPD vadovas dabar teigia, kad laivų parado organizatoriai pažeidė Nemuno deltos regioninio parko lankymo taisykles, tiksliau, jų 6-ąjį punktą, pagal kurį tokio masto renginiai parko teritorijoje leidžiami tik raštu suderinus su parko direkcija ir teritorijos savininku.

Gal NDRPD vadovas savo nuomonę pakeitė po Minijos kaimo asociacijos kreipimosi į Valstybės saugomų teritorijų tarnybą?

Kaip ten bebūtų, bet taisyklės yra taisyklės, ir jų reikia laikytis. Ir jokie pranešimai telefonu šiuo atveju negalioja.

Tačiau, kodėl V. Pavilonis nieko nesakė organizatoriams laivų parado dieną, birželio 20-ąją, kai tądien pats bent du kartus praplaukė Minijos upe?

NDRPD direktorius aiškino, kad tądien jam buvusi darbo diena ir jis plaukęs tikrinti, kaip laikomasi laivybos reikalavimų Krokų lankoje, o vakare esą jis išsiruošęs paplaukioti asmeniniu laivu ir tik trumpam užsukęs į Minijos kaimą.

V. Pavilonis tvirtino, kad nesiruošia bausti laivų parado organizatorių. Esą jis tik nori pasišnekėti su jais. „Aš tik noriu, kad parke būtų tvarka, – teigė telefonu NDRPD vadovas. – Kam būtų reikalingas parkas, jeigu jame niekas neprižiūrėtų tvarkos?”

7 skaitytojų komentarai
Įdomu 2015 birželio 26d., 17:3484.15.129.72
Ar toks elgesys nežemina pareigūno vardo? Ir nesinaudoja pareigūno statusu?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 4

Atsakyti

Zigmas 2015 birželio 26d., 17:5788.216.118.81
Absurdas. Parko vadovas turėtų pasidžiaugti tokiu renginiu, nes populiarina parką tokie renginiai… Stagnacija, pavydas bei žmogiškumo trūkumas valdo…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 4

Atsakyti

aha 2015 birželio 26d., 18:2178.61.68.160
apie kokia tvarka kalba ger.Pavilonis? skersai isilgai Atmata laksto vandens motociklai,laivai pramoginiai daro ta pati,masinos beveik vandeny stovi ir tt. tokio ”bordako” galima prisiziuret kiekviena siltesni savaitgali.ir cia vadinasi Jusu priziurima tvarka.Geda.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 30 Thumb down 3

Atsakyti

stebėtojas 2015 birželio 26d., 22:30188.69.215.127
jei pareigunas buvo pazeidimo liudininkas ir nieko nesieme, vadinasi jis pats yra to nusikaltimo bendrininkas

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 2

Atsakyti

Antrinu 2015 birželio 26d., 22:3278.61.35.108
Vandeny ir prie vandens NDRP – chaosas, kurio per du darbo metus direkcijos vadovo kėdėje ‘tvarkietis’ Pavilonis neįstengė pakeisti. Ir,manau, neįstengs – ne tuo keliu pradėjo ir tęsia… Beje, “Minijos flotilės” renginiui vieta pasirinkta respublikinės reikšmės vandens keliuose Minijos žiotys -Lankupiai ir Atmata-Kuršių marios. Saugios laivybos juose kontrolė- tikrai ne NDRP funkcija. O jei ponas matė ATPK pažeidimus įvykio vietoje, turėjo reaguoti nedelsiant ir užkirsti kelią. Deja.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 2

Atsakyti

Kindziulis 2015 birželio 26d., 22:4284.15.191.162
Parko direktorius kalba apie vienintelę tvarką ir teisingumą.!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

aha 2015 birželio 27d., 07:4884.15.180.128

O kazi ar ne jau organizatorius ar renginio idejos autoriai nzn kad tokie renginiai derinami su direkcija? Keista… Kas dirba ar dirbo direkcijoje tai turi zinoti visus teises aktus ir taisykles :)

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 10

Atsakyti

Rašyti komentarą