Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Tulkiaragė – naujas vardas turistų žemėlapyje

Publikuota: 2015 gegužės 22 Kategorija: Aktualijos, Rajone

www.bef.lt  nuotr.www.bef.lt nuotr.

Savaitgalį visuomenei buvo pristatytas Krokų Lankos ežero pašonėje įsikūręs Tulkiaragės pažintinis takas. Naujasis turistinis objektas žavi gamtos grožiu ir originalumu.

Takas, dedikuotas ūkininkui

Baltijos aplinkos forumo iniciatyva įkurtas takas pasakoja vietovės istoriją, supažindina su čia klegančiais paukščiais, atkreipia dėmesį į ūkininko svarbą palaikant bendrą gyvybės sistemą. „Šis takas – simbolinė padėka ūkininkams, kurie savo veiklą vykdo gamtai palankiu būdu, nepabūgę tam tikrų sunkumų ir nepatogumų,“ – teigia tako kūrimą koordinavusi Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė. Ji taip pat priduria: „Tulkiaragės istorija unikali. Nė viena kita teritorija taip gerai neatskleidžia žmogaus ir gamtos ryšio, jų santykių būtinybės“.

Atgijo kadais apleista pumpavimo stotis

www.bef.lt nuotr.

www.bef.lt nuotr.

Jau kelis dešimtmečius neveikianti Tulkiaragės pumpavimo stotis virto tikru regiono traukos objektu. Gatvės meno stiliumi išpaišytas pastatas traukia akį, ant jo įkurtas paukščių stebėjimo bokštelis ir gyvoji gamtos mokykla ragina gamta gėrėtis iš aukščiau ir arčiau. Ant vienos pagrindinių siurblinės sienų pavaizduota meldinė nendrinukė – globaliai nykstanti rūšis, kuri vis dar peri Nemuno deltoje ir kuri, padedant ūkininkui, gali sugrįžti į Tulkiaragės pievas. Tako kūrėjai juokauja, kad tai greičiausiai yra didžiausia meldinė nendrinukė pasaulyje. Nuo upės pusės pažintiniu taku gyžtančius arba upe atplaukiančius lankytojus pasitinka ūkininko paveikslas. Apsuptas paukščių, jis keliauja prižiūrimomis pievomis. Ant pietinės, šilčiausios, atnaujintos siurblinės sienos naujų gyventojų laukia inkilai paukščiams, nameliai šikšnosparniams ir vabzdžiams.

Neįprasti statiniai

Originali ne tik stotis, bet ir kiti tako statiniai. Lygiagrečiai pylimo rikiuojasi neįprastos formos stendai – sukami, papildyti judančiomis detalėmis ar eksponatais. Siūloma pasikalbėti su didžiuoju baubliu pučiant stiklinį butelį, apžiūrėti bebrų apgraužtą medį, pasimatuoti pelkininkų durpynuose naudotas lentas, batus arkliams. Pasigėrėti atsiveriančiu Krokų Lankos ežero kraštovaizdžiu galima ne tik užlipus ant apžvalgos bokštelio, bet ir įsitaisius ant suolelio neįprastai aukštomis kojomis (pavadintu Svajokių suoleliu).

Geras pasiekiamumas

Vos už 8 km nuo Šilutės įsikūrusį taką patogu pasiekti vandeniu. Per Krokų Lanką, Kampupę čia nusidriekia pagrindiniai vandens keliai. „Jei būtų galimybė persikelti per Aukštumalos upę, idealu čia atvykti būtų dviračiais – pro Tulkiaragę tuomet suktų „Trejų vandenų“ dviračių trasa. Kol kas dviračiais, kaip ir automobiliais, reikia vykti iš Šilutės,“ – sako Rita Norvaišaitė.

Ateities vizijose – prekyba vietos produkcija

Tako kūrėjai ir vietos gyventojai svajoja, kad kada nors Tulkiaragės siurblinėje įsikurs vietos produkcija prekiaujanti parduotuvė ar kavinė. „Tik pagalvokite – lankytojai mėgautųsi vietoje gamintais ledais, kafija ar ką tik išvirta žuviene. Jų išleisti pinigai prisidėtų prie regiono plėtros, skatintų vietos gyventojus juos supančią gamtą saugoti. O jei dar toje pačioje vietoje lankytojai galėtų ir įvairias turizmo paslaugas užsisakyti…“ – Tulkiaragės perspektyvas mini Baltijos aplinkos forumo atstovai.

Užsukite į Tulkiaragę ir įvertinkite naują turizmo objektą patys. Viena galima garantuoti – jus pasitiks puikus gyvosios gamtos koncertas.

www.bef.lt inf.

2 skaitytojų komentarai
liberalas 2015 gegužės 24d., 00:26188.69.196.78

fantazuotojai……

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Vytas 2015 gegužės 24d., 10:1578.61.116.40

Tulkiaragės pumpavimo stotis, cha tai ka ten pumpuoja artistai.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą