Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pasirinkimo kryžkelė jau ne už kalnų

Publikuota: 2015 gegužės 11 Kategorija: Aktualijos, Rinkimai 2015

Šilutiškių laukia sunkus pasirinkimas. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Šilutiškių laukia sunkus pasirinkimas. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Tuo metu, kai daugumoje šalies savivaldybių jau kuriami nauji veiklos planai, politinių rietenų ir kitokių skandalų išvargintame pamario krašte iš naujo telkiamos jėgos prieš pakartotinius savivaldos rinkimus.

Šilutėje poliarizuojasi atskiros politinės jėgos: vienoje pusėje telkiasi dabartinių rajono valdančiųjų tandemas – „tvarkiečiai“ ir socialdemokratai, taip pat žalieji valstiečiai, kitoje – vis dar beužgimstantis naujas politinių jėgų aljansas. Bent jau taip šiandien savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė manantis savivaldybės tarybos narys liberalsąjūdietis Edvardas Vitkauskas.

Tačiau toks politinių jėgų paskirstymas nepatiko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkui, savivaldybės mero pavaduotojui, po pakartotinių rinkimų pretenduojančiam į merus Virgilijui Pozingiui, kuris nuo pradžių klausėsi liberalsąjūdiečių E. Vitkausko, Raimundo Ambrozaičio, jų partijos iškelto pretendento į merus Jono Jatauto ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų skyriaus pirmininkės, taip pat pretenduojančios į mero postą, Sandros Tamašauskienės pasisakymų. V. Pozingio manymu, žaliųjų valstiečių buvimo dabartinėje rajono valdančiojoje koalicijoje kartu su „tvarkiečiais“ ir socdemais nederėtų painioti su kokių nors politinių blokų sudarymu prieš rinkimus.

Tiesą sakant, ir to naujojo aljanso kol kas tiek ir teesama – tik idėja, kurios įgyvendinimą jos sumanytojai nukėlė iki pakartotinių rinkimų antrojo turo. Nors iš pradžių buvo brandinamas sumanymas suvienyti kelias politines jėgas, kurios iškeltų bendrą vieną kandidatą į merus jau pirmajame rinkimų ture, – dėl to tarėsi Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) skyriai, taip pat visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“, – tačiau esą šios derybos buvo jau kiek pavėluotos, kadangi visos politinės jėgos jau buvo išsirinkusios savo pretendentus į merus, todėl dabar kalba einanti apie vieno iš būsimo aljanso lyderio rėmimą antrajame rinkimų ture.

Bet prieš antrąjį turą dar bus pirmasis, po kurio ir paaiškės, kurie du kandidatai susirems lemiamoje dvikovoje dėl mero posto. Žinoma, jeigu iš viso prireiks antrojo turo.

Kita vertus, kažkas panašaus Šilutėje jau buvo nutikę. Per pastarųjų savivaldos rinkimų antrąjį turą, kai tos pačios 4 politinės jėgos bandė suvienyti savo pajėgas kovoje prieš dabartinį merą „tvarkietį“ Vytautą Laurinaitį.

Tačiau viskas baigėsi savivaldos rinkimų rezultatų panaikinimu dėl šiurkščių įstatymų pažeidimų.

„Už laisvę ir demokratiją!“ – tai naujas šūkis Šilutės rajono politinėje padangėje. Skamba gražiai. Tik bėda, kad, A. Linkolno žodžiais tariant, avis ir vilkas skirtingai supranta žodį “laisvė” (taip pat ir žodį „demokratija“ – red. pastaba).

Pakartotiniai rinkimai Šilutės rajono savivaldybėje vyks birželio 21 d.

Politinės reklamos “Šilutės ETA žiniose” įkainiai: http://www.2013.vrk.lt/rinkimai/99_lt/Ikainiai/ZpIkainiaiEilutes4205.html

8 skaitytojų komentarai
vietinis 2015 gegužės 11d., 16:5078.61.180.179
Tik ne už komskinius ir jakinius

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 16 Thumb down 15

Atsakyti

vilma 2015 gegužės 11d., 20:4378.61.4.195
…tik už garažus!!!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 7

Atsakyti

Anevas 2015 gegužės 12d., 11:1478.61.117.233
Na “garažai”,gal ir galėtu šviesoforus sutvarkyti,čia klausimas rimtas…O gal jei net į savo programą įtraukę yra?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Gero linkintis Šilutei 2015 gegužės 12d., 12:5578.61.44.207
Protingiausias ir geriausias pasirinkimas šilutiškiams tai meras Arvydas Jakas ir jo komanda. Na, dar plius konservatoriai su vicemere Sandra ir liberalsąjūdiečiai su administracijos direktoriumi Raimondu Ambrozaičiu. Taigi, nieko nebereikia galvoti, šilutiškiai !

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 33 Thumb down 16

Atsakyti

SI 2015 gegužės 12d., 14:0988.119.138.11
Pritariu. Tai ne tik geras pasirinkimas, bet vienintelis šansas išlikti oriems šilutiškiams. Nebent norit kokiems nors stepams ar kęstučiams batus valyti?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 29 Thumb down 12

Atsakyti

karaoke 2015 gegužės 12d., 13:2478.61.44.207
Sėkmės Arvydui Jakui !

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 29 Thumb down 14

Atsakyti

Tik nuomonė 2015 gegužės 12d., 19:5688.150.176.98

Jako saulė nusileido. Ir viskas per aroganciją. Man asmeniškai jis jau nusibodo ir juo nebetikiu. O programinės nuostatos kur vos ne 98% kalba eina apie statybas išmamančiam žmogui aišku kur prioritetai. Jo komanda tai tik vieno žmogaus partija, net visi ir sako “Jako partija”, tai sisteminis žmogus, puikiai suvokiantis kaip veikia ji ir kaip galima gyventi iš jos. Jakas nėra vienijantis žmogus, daugiau savęs nieko nemato, apie tai kalba ir jo bendražygiai. Jei norite pokyčių, gal ir galite balsuoti už “Jako partiją” bet už merą tai …. branginkite savo balsą. Lygiai tą patį galima kalbėti ir apie Žebelienę. Pats renkuosi (bet neagituoju) tarp Sandros ir Jono. Tikiu, kad jie gali sujudinti nusistovėjusią sistemą.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 18

Atsakyti

Kamiu tik nuomonei 2015 gegužės 13d., 06:0384.15.189.135
Jeigu jau Jakas tau arogantiškas, tai tu jo visai nepažįsti ir čia užsiimi Jatauto rinkimine kampanija. O mano nuomone, Jatautas prieš Jaką , kaip rublis prieš eurą. Už Jaką!

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 8

Atsakyti

Rašyti komentarą