Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Į Nemuno deltą kviečia festivalis gamtoje „Vidur vandenų“

Publikuota: 2015 gegužės 04 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

bef.lt nuotr.bef.lt nuotr.

Paukščių gausa, kvapnia žuvimi ir vandens pramogomis garsėjantis kraštas susipažinti su lietuvininkų kraštu, jo unikalumu irsiūlomomis pramogomis kviečia gegužės 16-17 dienomis gamtos šventėje Šilutėje ir Nemuno deltoje. Smagus savaitgalis su šeima ar draugais unikalioje gamtoje suteiks daug naujų potyrių. Pagrindinė renginio programa – nemokama.

Paukščiai, žuvys ir kerintys vandenys

Šilutėje, kur įsikurs festivalio pagrindinis punktas, 13-18 val. veiks vietos amatų dirbtuvės, ūkininkų turgelis, lauks kitos lietuvininkų linksmybės.

Su paukščių stebėjimo bei fotografavimo ypatumais supažindins garsus gamtos fotografas Marius Čepulis. Lankytojus sveikins bei tradiciniu kafijos gėrimu vaišins vietos gyventojai – lietuvininkai.

Gamtininkai bei ornitologai šventės dalyvius lydės į paukščių stebėjimo išvykas. Siekiant užtikrinti gerą patyrimą, išvengti paukščių trikdymo, ekskursijos bus vedamos nedidelėmis grupėmis (iki 10-15 žmonių). Į šias išvykas būtina išankstinė registracija.

Specialios veiklos vaikams

Mažiausius šventės dalyvius šventės organizatoriai kvies į skraidymo pamokas, bulvių mėtymo varžybas, susidarius grupei, siūlys atskirą paukščių pažinimo išvyką.

Naujo pažintinio tako pristatymas

Šventės metu bus visuomenei pristatytas Tulkiaragės pažintinis takas. Jis pasakos unikalią šios vietovės istoriją, kurią kūrė vanduo ir žmogus. „Lankytojai bus kviečiami ne tik pasižvalgyti po išskirtinę teritoriją, pastebėti ten gyvenančius paukščius bei gyvūnus, bet ir pamąstyti, kaip kiekvienas mūsų suvokiame žmogaus ir gamtos santykį, kaip toks suvokimas daro įtaką mūsų veiksmams bei aplinkai,“ – sako tako kūrimą koordinavusi Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė. Ji taip pat priduria: „Šis takas – simbolinė padėka ūkininkams, kurie savo veiklą vykdo gamtai palankiu būdu, nepabūgę tam tikrų sunkumų ir nepatogumų“.

Didžiausia pasaulyje meldinė nendrinukė

Tulkiaragės pažintiniame take įsikūrė ir didžiausia pasaulyje meldinė nendrinukė. Šis globaliai nykstantis paukštis meninio paveikslo forma nutūpė ant restauruotos siurblinės, kuri nuo šiol veiks kaip paukščių stebėjimo bokštelis bei gyvoji gamtos mokykla. Šventės metu lankytojai galės apsilankyti ne tik take, bet ir užsukti į pačią siurblinę – joje bus rodomas dokumentinis filmas apie retąjį paukštį – meldinę nendrinukę.

Specialūs vietos gyventojų pasiūlymai ir pramogos

Festivalio pagrindinė programa prasidės šeštadienį 13 val., tačiau jau nuo ankstaus ryto ar netgi – penktadienio vakaro – svečių lauks ir savo paslaugas siūlys vietos turizmo operatoriai. „Siūlysime tiek ir pavienes paslaugas (tokias, kaip pirtis, plaukiojimas valtimi, vakarienė, pažintis su apylinkėmis, žvejyba), tiek ir sugrupuotas veiklas – Mingės, Rusnės bei Kintų specialiuosius pasiūlymus, – teigia turizmo operatorė Monika Dobrovolskytė. Daugiau apie specialius pasiūlymus: www.upaite.lt/festivalis.

Gegužės 16 d. naktį festivalio lankytojų Šilutės muziejuje lauks teatralizuota koncertinė programa „Karališkų žingsnių aidas”. Tai – dalis muziejų nakties programos. Daugiau informacijos jau greitai: http://silutesmuziejus.lt

www.komunikacijaverslui.lt inf.

Rašyti komentarą