Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: pristatyta jaunųjų turistų kelionių fotografijų paroda „Keliaujantys po saule Lietuvos“

Publikuota: 2015 balandžio 27 Kategorija: Gyvenimas, Laisvalaikis

F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.

Šilutės jaunimo informavimo taškas, artėjant vasarai ir galvojant, kaip ją įdomiai ir įsimintinai praleisti, pakvietė vietos jaunimą į fotografijų parodą „Keliaujantys po saule Lietuvos“ ir susipažinti su jaunųjų turistų ir keliautojų būrio „Vedlys“ veikla.

Parodoje eksponuojamos akimirkos iš kelionių po gražiausias Lietuvos vietas visais metų laikais.

Pasak vienos iš parodos autorių Saulės Želnytės, fotografijomis norėta atskleisti mūsų krašto grožį ir subtilų žmogaus virsmo pajautimą nelengvoje kelionėje. Kartu atvykęs būrio vadas Vydas Verbilis išsamiai pasakojo apie būrio veiklą ir jaunimo laisvalaikį. Be žygių įvairiuose Lietuvos kampeliuose, būrys organizuoja stovyklas ir taip padeda jaunimui formuoti fizinius, protinius, dvasinius gebėjimus, ugdo patriotiškumą, pilietiškumą, suteikia galimybę jaunai asmenybei suprasti žmogaus keliavimo ir buvimo gamtoje naudą, prasmę ir svarbą.

Prisijungti prie būrio gali bet kuris norintis (ne jaunesnis kaip dvylikos metų) moksleivis. Vienas iš paskutinių žygių, sujungęs jaunimą iš skirtingų šalies vietovių, vyko Pamario krašte per moksleivių pavasario atostogas. Penkių dienų kelionėje buvo nužygiuota apie 140 km aplink marias, nakvota mokyklose, per marias iš Nidos į Minijos kaimą keltasi laiveliu. Gausus būrys žygeivių, kelionės pradžioje visiškai nepažįstamų, paskutinius kilometrus nuėjo susikabinę rankomis ir nekantriai laukdami kitų žygių.

Ingrida Zakaraitė, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka

Rašyti komentarą