Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žuvusiųjų Afganistane atminimui, visų gyvųjų vardan… (nuotr.)

Publikuota: 2015 kovo 30 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Šeštadienį, kovo 28 d., Šilutės Afganistano karo dalyvių draugijos nariai su šeimomis ir kitais bendraminčiais rinkosi į medelių sodinimo talką Kalkiškės miške, Švėkšnos sen.

Sumanymas 1979-1989 metų Afganistano kare žuvusių lietuvių atminimą įamžinti sodinant medelius miške kilo dar praeitų metų rudenį. Šią Afganistano karo veteranų iniciatyvą palaikė Šilutės urėdijos miškininkai. Padedant Saugų medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio vadovui, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariui Sauliui Vytuviui, Šilutės miškų urėdijos vyriausiajam miškininkui Viktorui Aužbikavičiui ir Švėkšnos girininkui Algirdui Tamašauskui, netrukus buvo parinkta ir vieta medeliams sodinti. Tad liko tik sulaukti pavasario.

Toji diena išaušo praėjusį šeštadienį, kovo 28 d. Nors Afganistano karo veteranų gretos prieš pat medelių sodinimo akciją ir išretėjo (dėl ligų ir kitų svarbių priežasčių), tačiau talkininkų trūkumą su kaupu kompensavo gausus būrys švėkšniškių su savo seniūnu Alfonsu Šepučiu priešakyje, kiti bendraminčiai. Kastuvą į rankas paėmė ir Saugų medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio vadovas S. Vytuvis.

Medelių sodinimo metu – daugiausia buvo sodinami ąžuoliukai ir eglaitės – vyravusi pakili nuotaika neišblėso ir po talkos.

Tiek kartų girdėta daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“, kurią po medelių sodinimo sudainavo švėkšniškės moterys, tądien irgi skambėjo kažkaip ypatingai…

Šilutės Afganistano karo dalyvių draugijos nariai dar kartą nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie palaikė jų iniciatyvą ir savo darbu prisidėjo prie jos įgyvendinimo.

1979-1989 metų Afganistano kare priverstinai dalyvavo beveik 5 000 vaikinų iš Lietuvos. Iš jų 96 žuvo, 98 tapo invalidais.

Žuvusiųjų Afganistane atminimui, visų gyvųjų vardan…


Oresto Lidžiaus nuotr.

1 skaitytojų komentaras
irena 2015 balandžio 1d., 21:4978.61.20.195

Malonu matyti talkoje sodinancias medelius ir Sveksnos nd nares kartu su savo nenuilstancia pirminike In grita . …. Ir Zemej Lietuvos, Azuolai zaliuoooooooooooooos!

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą