Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kuo giliau į mišką, tuo daugiau… kyšančių ausų

Publikuota: 2015 kovo 27 Kategorija: Aktualijos, Rinkimai 2015

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Iš to, kas buvo užfiksuota Vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – VRK) darbo grupės, narpliojusios pastarųjų savivaldos rinkimų peripetijas Šilutėje, pažymoje, bet buvo nutylėta per kai kam tragišką rinkimų baigtį lėmusį VRK posėdį, galima numanyti, bet jokiu būdų ne teigti, kad išankstinio balsavimo metu rinkėjai galimai buvo papirkinėjami ne tik buvusių kandidatų į merus Arvydo Jako (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)) ir Vytauto Laurinaičio (partija “Tvarka ir teisingumas”) naudai.

Pastarųjų dviejų pavardes praeito šeštadienio posėdyje paminėjo vienas iš VRK narių (vaizdo įrašas: Šyšos kanalas: “VRK Šilutėje panaikino balsavimo rezultatus”).

A. Jako pavardė minima ir VRK darbo grupės pažymoje, viename iš dviejų joje trumpai aprašytų epizodų (tai kitas, ne VRK nario posėdyje paminėtas atvejis): “K.Ž. pasiūlė piniginį atlygį A.V. už balsavimą už kandidatą į merus Arvydą Jaką. Už A.V. pateiktus 2 balsavimo biuletenio išorinio voko primėmimo kvitus sumokėjo po 5 eurus, viso 10 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 172 str.”

Antrajame epizode kandidato, kurio naudai galimai buvo papirkinėjami rinkėjai, pavardė neparašyta, tik nurodomas sąrašo numeris: “Nustatyta, kad į rinkiminę apylinkę atvežti M.Š., V.Š., Z.D., B.D., D.D., kuriems už tai, kad balsuos už kandidatą sąraše Nr. 2, buvo pažadėta 5 eurų atlygis. Įtariamas M.L. sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 172 str. 1 d.”

Išeitų, kad tas pažymoje minimas kandidatas gali būti socialdemokratas, nes būtent Lietuvos socialdemokratų partijai šiuose savivaldos rinkimuose buvo suteiktas antrasis numeris.

Norėdami tai išsiaiškinti, susisiekėme su vienu iš VRK darbo grupės, narpliojusios rinkimų peripetijas Šilutėje, nariu. Šis mūsų iškeltos prielaidos nepatvirtino, bet ir nepaneigė.

Bandėme susisiekti ir su Šilutės socialdemokratų pirmininku Sigitu Šepučiu, tačiau jis į mūsų skambutį neatsiliepė.

Dar galima pridurti, kad – šią informaciją “Šilutėms ETA Žinioms” elektroniniu paštu suteikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės specialistė Rūta Janavičiūtė – per pastaruosius savivaldos rinkimus Šilutėje buvo pradėti iš viso 6 ikiteisminiai tyrimai, 4 iš jų iš Šilutės perduoti kitai ikiteisminio tyrimo grupei.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo rinkimų dokumentų sunaikinimo, sugadinimo, pagrobimo ar slėpimo (BK 175 str.) Šilutės rajono savivaldybės rinkimų komisijoje taip pat kuruoja jau nebe Šilutės, bet Klaipėdos apygardos prokurorai.

VRK darbo grupės pažymą rasite čia (VRK sprendimo priedas): http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=1017964&p_tr2=2

Susiję: “Prieštarauju!”,
“VRK: Šilutės rajono rinkėjams dėl savivaldybės tarybos ir mero teks apsispręsti iš naujo”,
“Trumpai: Šilutėje darosi labai karšta”

5 skaitytojų komentarai
Anal-itikas 2015 kovo 27d., 14:5578.61.120.129
Numanau, bet jokiu būdu ne teigiu, jog tas asmuo iš sąrašo NR2, galėjo būti mentas. VRK įvardytų įtariamuosius, ne tik sąrašą, nereikėtų spėlioti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 3

Atsakyti

vietinis 2015 kovo 27d., 18:4878.61.180.179
Atspėkit ar paprastiems žmonėms rūpi kas ką papirkinėjo ir kam iškeltos bylos, jie vistiek balsuos už tuos pačius per naujus rinkimus.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 12 Thumb down 11

Atsakyti

kas 2015 kovo 27d., 23:1278.61.84.129
O “tikras” ar “netikras” meras kybos Kintuose iki begalybės…. o gal Jam jau ir paminklus pradėti statyti centrinėse miestelių aikštėse, kaip Leninui…..

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 5

Atsakyti

Nuomonė 2015 kovo 28d., 08:3282.140.177.52

Žinau tik vieną… Nei už Jaką, nei už LSDP nei už TT ar juo lab Laurinaitį balsuoti nežadu… Ir nebalsavau ir nebalsuosiu… Žmonės pabuskit… Taigi su šiomis partijomis ir šiais veikėjais jau senai yra viskas aišku… Keista, kad DP šiais rinkimais nepasyžimėjo. Žodžiu, kad ir rezultatai panaikinti, netikiu kad sekantys rinkimai eisis sklandžiai, be pažeidimų… Na tik žinau vieną, kad LSDP ir TT ir Jakas rinkimų nelaimės :D
Kas laimės klausimas? :D Na šiektiek mastau ir galvoju ar nebus taip kad dvi moteriškės bus antrame ture? :D

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 23

Atsakyti

Lietuvė 2015 kovo 29d., 12:135.20.111.29
Na visos partijos prisidirbusios, nėra nei vienos šventos, tačiau balsuoti už kandidates, kurios per debatus vis suka aplinkui ir nežino tikslaus atsakymo, tai aš tokių kanditatų mero postuose visiškai nematau….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 8

Atsakyti

Rašyti komentarą