Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vairuotojams ir ne tik: šventiniu laikotarpiu – gausesnės policijos pajėgos keliuose

Publikuota: 2014 gruodžio 23 Kategorija: Pranešimai

Policijos nuotr.Policijos nuotr.

Šventiniu laikotarpiu policija sieks užtikrinti didesnį saugumą keliuose, praneša Policijos departamentas.

Siekdama gerinti avaringumo situaciją šalies keliuose bei dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį ne tik į saugumą, bet ir kiekvieno atsakomybę už savo elgesį kelyje, šventiniu laikotarpiu policija stiprina pajėgas šalies keliuose.

Iki 2015 m. sausio 4 d. visoje šalyje vyks sustiprinta transporto priemonių važiavimo greičio kontrolė.

Pareigūnai organizuos transporto priemonių techninės būklės (padangos, žibintai) patikrinimus. Bus naudojamas mišrus patruliavimas, prie pėsčiųjų perėjų griežtai kontroliuojamas pėsčiųjų elgesys ir vairuotojų pareigų pėstiesiems laikymasis.

Pėsčiųjų (vadeliotojų) laukia kontrolė užmiesčio keliuose tamsiuoju paros metu: atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas, važiuojamosios kelio dalies perėjimas, ėjimas ja ten, kur draudžiama. Kontroliuojami bus ir dviračių vairuotojai: važiuojant važiuojamąja kelio dalimi ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais dėvėjimas, tinkami dviračio žibintai, atšvaitai ant ratų stipinų.

Vairuotojų laukia ir netikėti trumpalaikiai transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai, ypatingai savaitgaliais, gruodžio 26-28 d. ir sausio 2-4 dienomis.

Policija atkreipia dėmesį, kad pagrindinės eismo nelaimių priežastys yra vairuotojų nesugebėjimas įvertinti eismo situacijos, pasikeitus važiavimo sąlygoms, saugaus važiavimo greičio ir atstumo nesilaikymas, iš anksto nenumatomi veiksmai, atsiradus kliūčiai kelyje, pėsčiųjų abejingas požiūris į savo saugumą kelyje.

Šių metų gruodžio mėnesį eismo įvykiuose jau žuvo 27 žmonės, tarp jų 17 pėsčiųjų, 5 vairuotojai ir 5 keleiviai. Dauguma pėsčiųjų žuvo tamsiuoju paros metu. Atkreiptinas dėmesys, kad 2013-ųjų gruodį eismo nelaimėse iš viso žuvo 19 žmonių. Šiais metais (iki gruodžio 22 d.) mūsų šalyje eismo įvykiuose žuvo 255 žmonės, tarp jų – 104 pėstieji.

www.policija.lt inf.

Rašyti komentarą