Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Būti ar nebūti naujai seniūnijai Vilkyčiuose? (apklausa)

Publikuota: 2014 gruodžio 04 Kategorija: Aktualijos, Rajone

lt.wikipedia.org nuotr.lt.wikipedia.org nuotr.

Ant svetimo arklio į dangų nenujosi.

Savos seniūnijos pageidaujantys Vilkyčių ir aplinkinių kaimų gyventojai pagaliau įveikė pirmąjį etapą: Savivaldybės administracijai įteikta 140 parašų – dvigubai daugiau nei reikia, kad būtų organizuojama vietos gyventojų apklausa dėl naujos seniūnijos steigimo, priskiriant jai dalį Saugų seniūnijos teritorijos. Anot Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Raimundo Ambrozaičio, darbo grupės, tikrinusios vilkytiškių surinktus parašus, pirmininko, šį kartą naujos seniūnijos steigimo iniciatoriai nepersistengė, ir, priešingai nei pirmąjį kartą („Vilkytiškiai patys sau pakišo koją“), visi jų pateikti parašai buvo pripažinti galiojančiais. Todėl buvo parengtas Savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo, kuris jau kitą savaitę turėtų būti svarstomas Tarybos komitetuose.

R. Ambrozaitis: "Vienos seniūnijos aparato išlaikymas vien tik rajono biudžetui atsieina nuo 120 iki 150 tūkst. litų per metus. (www.silutesetazinios.lt nuotr.)

R. Ambrozaitis: vienos seniūnijos aparato išlaikymas vien tik rajono biudžetui atsieina nuo 120 iki 150 tūkst. litų per metus. (www.silutesetazinios.lt nuotr.)

R. Ambrozaitis neslėpė, kad šį sprendimo projektą svarstant Savivaldybės administracijoje, politinio pasitikėjimo ir karjeros valstybės tarnautojų nuomonės dėl naujos seniūnijos steigimo išsiskyrė. Todėl visai tikėtina, kad ir Tarybos komitetuose bus išsakyta įvairių nuomonių.

Tačiau, jeigu Taryba vis dėlto nuspręs paskelbti vietos gyventojų apklausą, – tai tebus dar vienas pačių politikų nieko neįpareigojantis sprendimas, juolab kad ir pati apklausa, nepriklausomai nuo jos rezultato, tebus patariamojo pobūdžio. Tai kodėl nepažaidus demokratijos. Juolab kad savivaldos rinkimai jau čia pat…

Kai kas iš rajono politikų jau bando sužaisti pačių vilkytiškių jiems įbrukta korta: „Išrinkite mane ir turėsite savą seniūniją.“ Tokiems atrodo, kad 100 tūkstančių litų per metus (jeigu ne daugiau), kurių reikėtų naujam administraciniam aparatui išlaikyti Vilkyčiuose, įsteigus ten naują seniūniją, nėra didelė kaina – esą svarbiausia žmonių valia, demokratija.

Kiekvienas gudrus taip kalbėti, kai tie tūkstančiai ne iš jų pačių kišenės, bet iš rajono biudžeto – tai yra iš visų mokesčių mokėtojų sunkiai uždirbtų pinigų. Tačiau tokio plauko politikai tokie jau yra – jie į valdžios aukštumas bandys joti net ir svetimą arklį pasibalnoję…

Kita vertus, pasakyti, kad naujo administracinio aparato išlaikymas rajono biudžetui per metus atsieis apie 100 tūkst. litų – tai tas pats, kaip atskleisti tik dalį tiesos, nuslepiant tamsiąją pusę, kuri gali nepatikti ir paties vilkytiškiams, atsiskyrimo nuo Saugų seniūnijos iniciatoriams, jau nekalbant apie kitus Šilutės rajono gyventojus.

Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo R. Ambrozaičio, vienos seniūnijos aparato išlaikymas Šilutės rajone vien tik Savivaldybės biudžetui (neskaitant valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti skiriamų pinigų) dabar atsieina nuo 120 iki 150 tūkst. litų per metus. O kur dar naujos seniūnijos įsikūrimo išlaidos – patalpų įrengimas, transpoto pirkimas ir kt.

Tuos pinigus reikės iš kažko atimti, kažko nepadaryti. Galbūt net ir pačiuose Vilkyčiuose nebus iš ko pagrindinę gatvę apšviesti, ar mokyklą paremontuoti.

Bet ir tai dar ne viskas. R. Ambrozaičio teigimu, įsteigus naują seniūniją, papildomų lėšų valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti šalies valdžia rajonui tikrai neskirs. Todėl kartu su Saugų seniūnijos teritorija gali tekti dalintis, pavyzdžiui, ir taip menkai apmokamų socialinių darbuotojų etatus.

Užtat bus sava seniūnija su trim ar keturiais savais valdininkais?..

Taip galvoja ne visi. Šilutės rajono savivaldybės tarybą jau pasiekė raštai iš Lankupių, Grumblių, Bundalų, Čiūtelių ir Sakūtėlių kaimų su gyventojų prašymais palikti juos Saugų seniūnijos teritorijoje…

O ką manote jūs?

Jeigu rinkimai vyktų šį savaitgalį, už kurį kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą sąrašą balsuotumėte? (VRK – visuomeninis rinkimų komitetas)

Rodyti rezultatus

Loading ... Loading ...

Šią balsavimo lentelę taip pat rasite dešinėje vertikalioje įrankių juostoje, po reklamomis.

11 skaitytojų komentarų
stebėtojas 2014 gruodžio 4d., 12:2378.61.11.158
Ar reikalinga dar viena biurokratinė įstaiga, kurios išlaikymui reikės lėšų daug daugiau nei gauna lėšų už jėgaines. Atsitokėkite, mielieji.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 32 Thumb down 7

Atsakyti

gyventojas 2014 gruodžio 4d., 12:3978.61.91.249
Keli aferistai bando pastovias pajamas pasidaryt… ir tiek. Ralistas ir dar vienas ponas visaip bandantis prie valdžios lovio patekt. Ech, gaila daug kaimiečių nemato šio spektaklio režisierių ir nejaučia, kad patys yra kvailučiai dalyviai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 29 Thumb down 10

Atsakyti

jo 2014 gruodžio 5d., 09:2383.189.205.78
Cia labiausiai seninijos nori Gudziunas, kuris neap… zmogaus, neap… valstybes – SERGA.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 3

Atsakyti

as 2014 gruodžio 4d., 18:1378.61.144.237

gal nebepjauk grybo,jai paciam neina ilyst y valdzia kitiems nepavydek gerai

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 20

Atsakyti

Tipo 2014 gruodžio 4d., 20:0781.7.78.252

Pac as jau bene busi valdziaskylen ilyndes gerai,a babkem kvep?

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 10

Atsakyti

vietinė 2014 gruodžio 5d., 20:30188.69.199.151

O man atrodo, kad čia giliau šuo pakastas. Kodėl nebuvo prieštaringos nuomonės kai Kintai atsiskyrė nuo Saugų seniūnijos, ir kaip matos, labai gerai tvarkos su nauja seniūnija, ale tik Vilkyčiai pamatė galimybę atsiskirt, įsteigiant atskirą seniūniją, tai iškart visiems suskaudo. Žinoma, kur neskaudės, jei nebeis pritilpt prie pinigų dalybų, kaip ponas Urbonas kad sakė susirinkimo metu, cituoju “Mes su seniūne kartu susisėdam ir nusprendžiam kur Lankupiuose ar aplink Lankupius reikia ką patvarkyti” taigi pats netyčia prasitarė, kad su seniūne yra bendrai ir dabar visaip perša savo neigiamą nuomonę dėl Vilkyčių seniūnijos įkūrimo. Ir visi, kas tik neigiamai pasisako, vienaip ar kitaip šiuo metu turi naudos iš dabartinės seniūnės, o kodėl visi pamiršo kaip prieš pusantrų metų Vilius rinko parašus dėl seniūnės “nuvertimo”, tai visi puolė virsdami rašytis, o daba kaip ir šventa patapo? Kažkaip čia viskas keistai sukasi? Leiskit moteriškei ramiai sulaukt kadencijos pabaigos, bus kitas seniūnas ir gal jam taip keistai neatrodys vilkytiškių noras turėt savo seniūniją?

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 13

Atsakyti

taip 2014 gruodžio 6d., 10:1290.131.45.233
,, Vietinei” dauguma gyventoju puikiai zino, kad seniunija seniai ruosiasi ikurti ponas Gudziunas. JAM jos labiausiai reikia. Kyla klausimas kam….. Ogi tam, kad
butu galima pasinaudoti Europos strukturiniais fondais per seniunija. Jeigu bus seniunija bus kiseninis seniunas (savas Mindaugelis). Kadangi seimunas K. Komskis yra Gudziuno globejas tai ir rajono valdzia bus kisenine. Bus galima kelia asfaltuoti iki ralio (ir Mindaugelis to nori, salia ralio gyvena). Bus galima gyvenvietes parka privatizuoti ( karta Gudziunas ir dar vienas verslininkas megino – neleido). Ikurs seneliu namus (vargas tiems seneliams). Ir taip toliau…..
Gudziuno kredo ar jums gaila valdisku pinigu.
Tie kurie nori seniunijos yra mazuma , 140 parasu savi darbotojai, bet jau ne 315 dauguma jau suvoke.
Rajono valdziai pasiulymas ne demokratyja zaisti, o uzsiimti politine-ekonomija.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 5

Atsakyti

vardas 2014 gruodžio 6d., 12:1083.181.132.77
O kokia nauda paprastam zmogui? Uztenka tu seniuniju per visa lietuva ir taip, tai dar kiekvienam baznytkaimi atidarykit. Lesu svaistymas, cia labiau panasu , kad “kazkam” uzsireike ir vietiniai zino, kam.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 4

Atsakyti

as 2014 gruodžio 6d., 19:285.20.115.239
O ekonominis pagristumas? Turi būti paskaičiavimai, tik paskui galima spręst :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 1

Atsakyti

vietinė 2014 gruodžio 7d., 13:23188.69.199.106

taigi būtent, kad matomai pagal ekonominius paskaičiavimus tokia galimybė yra, dėl naujos seniūnijos steigimo, kitaip savivaldybė net į kalbas nesileistų, o pavardės ir ale tai būsimi darbai čia nieko nereiškia.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 8

Atsakyti

TADA 2014 gruodžio 8d., 10:1678.61.152.194
PAGAL APKLAUSOS DUOMENIS – NENORINTYS SENIŪNIJOS – PIRMAUJA . KYLA KLAUSIMAS – AR TIK NEBUS RINKTI PARAŠAI IŠ TŲ GYVENTOJŲ , KURIE BUVO UŽ ?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 7

Atsakyti

Rašyti komentarą