Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mingėje – rekviem naikinamai gamtai (nuotr.)

Publikuota: 2010 birželio 14 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Šeštadienio vakare “Šilutės polderių” bendrovės baigiamame nuniokoti Minijos kaime, dešiniajame to paties pavadinimo upės krante, įvyko pilietinė akcija, kuria Lietuvos Venecija vadinamo kaimo gyventojai siekė dar kartą atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į jų kaimą užklupusią nelaimę – upės pakrantėse melioratoriai be gailesčio iškirto šimtus medžių.

Ant gyvais paminklais tapusių medžių kelmų buvo deginamos žvakutės, plėvesavo krašto, Lietuvos ir ES vėliavos, buvo renkami parašai, kad Minijos kaimas būtų išsaugotas kaip urbanistinis architektūrinis draustinis.

Palaikyti vietos gyventojų atvyko LR Seimo nariai Vytautas Grubliauskas ir Donalda Meiželytė, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas, režisierius Gytis Padegimas, nemažai kitų visuomenės veikėjų.

Medžiai Minijos upės pakrantėse buvo iškirsti rengiantis už ES pinigus tvarkyti krantines. Tačiau aplinkosaugininkai teigia nustatę, kad medžiai ten buvo išpjauti neteisėtai. Už tai Minijos medkirčiams gresia baudžiamoji atsakomybė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oresto Lidžiaus nuotr.

1 skaitytojų komentaras
Edvardas Jurjonas 2010 birželio 14d., 11:0478.59.72.77

Kas belieka?
Pasitarti kokiais brandziais medziais atlyginti skriauda padaryta Mingei.

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą