Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Minijos medkirčiams gresia baudžiamoji atsakomybė

Publikuota: 2010 birželio 09 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Aplinkosaugininkai teigia nustatę, kad medžiai Minijos (Mingės) kaime iškirsti neteisėtai ir skaičiuoja žalą gamtai. Medžiai iškirsti rengiantis už ES pinigus tvarkyti krantines.

Tačiau Europos paramos lėšas mokančios Centrinės projektų valdymo agentūros vadovai neatmeta, kad pažeidimams pasitvirtinus, projektas gali netekti dalies ar ir visų europinių pinigų, pranešė LTV “Šiandien”.

Nors medžių Minijos kaimą skiriančios upės pakrantėse nebėra, aplinkosaugininkai skelbia stabdantys jų kirtimo darbus, nes Šilutės savivaldybės Želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos išduotas leidimas, anot jų, yra neteisėtas.

„Pagal nustatytą tvarką, kadangi Mingės kaimas yra kultūros vertybei priskirta teritorija, kertant saugotinus želdinius tai turėjo būti derinama su Kultūros vertybių apsaugos departamentu, ko nebuvo padaryta“, – sako Andrius Kairys, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius.

Be to, Šilutės savivaldybės komisijos išduotame leidime nenurodytos iškirsti planuojamų medžių rūšys ir skersmenys. Anot A. Kairio, įrašytas tik leidžiamų iškirsti medžių kiekis – 148. Tačiau aplinkosaugininkai suskaičiavo, kad jau iškirsti 237 medžiai. Žalą gamtai skaičiuojantys specialistai sako, kad, pirminiais duomenimis, ji gali viršyti 100 tūkstančių litų.

Įvykį tiriantys prokurorai neatmeta, kad jei žala iš tikrųjų bus tokia didelė, leidimą pasirašiusiems asmenims ir medžius iškirtusios bendrovės „Šilutės polderiai“ vadovams gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

Aiškinamasi, ar medžių kirtimas Minijos upės pakrantėse įtrauktas į Europos Sąjungos finansuojamą krantinių statybos projektą.

Europos paramos lėšas mokančios Centrinės projektų valdymo agentūros vadovai sako, kad europiniais pinigais negali būti dengiamos išlaidos, patirtos pažeidžiant Lietuvos teisės aktus.   
„Dabar negali būti išmokami pinigai ir šiuo metu renkame dokumentus, kurie bus pagrindu pradėti pažeidimo tyrimą“, – teigia Inga Moisiejūtė, Centrinės projektų valdymo agentūros Struktūrinės paramos departamento direktorė.

Agentūros atstovė neatmeta, kad krantinių statybos Minijos kaime projektas gali iš viso netekti europinės paramos. Pagal numatytą tvarką, su visomis institucijomis suderintas techninis projektas, statybos leidimas agentūrai turi būti pateiktas iki šio mėnesio pabaigos.

Kultūros paveldo specialistams tvirtinant, kad tokio esą kičinio projekto nederins, iki nustatyto termino dokumentus vargu ar pavyks pateikti.

„Jei nebus statybos leidimo, tai nebus ir pačio projekto“, – sako I. Moisiejūtė.

Centrinės projektų valdymo agentūros atstovės teigimu, jei taip atsitiktų, tai būtų pirmas toks atvejis Lietuvoje.

Bendra krantinių statybos projekto vertė yra daugiau nei 6,5 milijono litų, Europos Sąjungos dalis – per 5,5 milijono.

lrt.lt

6 skaitytojų komentarai
irena 2010 birželio 10d., 07:0978.61.24.50

Vietos valdžios veiksmai jau nebestebima mūsų. Turim ką išsirinkome…

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Atsakyti

Artūras 2010 birželio 10d., 07:2584.15.181.233
Na va, aš taip ir sakiau, Šaras su Virgiu iš balos vėl išlips sausi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

Audrius Endzinas 2010 birželio 10d., 13:20193.219.60.1

O oficialus savivaldybės puslapis skelbia kitaip…

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Audrius Endzinas 2010 birželio 10d., 13:21193.219.60.1

O oficialus savivaldybės puslapis tradiciškai skelbia kitaip…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Zalias 2010 birželio 11d., 14:5982.135.210.42

Bus parengtas ir apželdinimo projektas
Bet tai nereiškia, kad Minijos kaime visai nebeliks želdinių. Anot V.Pozingio, vėliau gal bus parengtas bendras kaimo apželdinimo projektas ir bendruomenė galės pasodinti naujų medžių ir krūmų.
Šiems pasvarstymams pasipriešino tik architektas Egidijus Vidrinskas. Anot jo, visi pamiršo, kad Minijos kaimas – architektūrinis draustinis, tokioje vietoje želdiniai yra vertybė. Dabar, anot architekto, susirinkusieji nori iš gamtos padaryti fabriką.
Meras V.Pozingis į tai atsakė, kad „nė vienas senas vokietis ant pylimo medžių nesodino”, o jei kas tokį žinotų, tai meras prašytų ir jam parodyti…
Rajono vadovui ir projektuotojams bei statybininkams pritarė ir vietos gyventojas Alfonsas Pekarskas, jis klausė, dėl ko čia apskritai ginčijamasi? Juk tie medžiai savaime užaugo dar sovietmečiu, niekas jų čia nesodino, todėl saugoti nėra jokio reikalo.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 3

Atsakyti

dėl Mingės 2010 birželio 12d., 14:2262.212.207.41

Vidrinsko nuomonė, tai tik to asmens nuomonė ir negali atspindėti viešosios nuomonės. Dėl šių savaiminių medžių, mieli triukšmadariai ir prie jų prisijungę vietos politikai siekiantys pigaus populiarumo, rajonas neteks tų milijonų ir liksite visi prie styrančių kelmų arba taip sakant prie suskilusios geldos. Kai jau triukšmauji, tai turėk proto žmogau, kad po mūšio kirviu nebemosuojama. Reikėjo iki to nedaleisti to padaryti. Juk daugelis matė tuos medkirčius, bet deja niekas neprisirišo prie medžio, kad sustabdytų darbus. Su diena juk visų darbų nepadarė.
O dabar mielieji susiimkite rankomis ir reikia įgyvendinti projektą, o paskui prisodinti brandžių medžių ir įsivyraus taika tame perskeltame tėkmės kaime. Merdinčiam rajonui investicijos mirtinai reikalingos, tad užkaskite tas savo ambicijas ar susikiškite kur giliau. Tuoj rinkimai ir galėsite krūtines išpūtę veržtis prie lovio, kad užėmę valdžia savosioms politinėms gaujoms galėtumėte iš viešūjų pirkimų atkatus dalintis. ar ne tiesą sakau, ar ne dėl to šis farsas. Perliptumėte per bet ką, kad tik į valdžios olimpą išlipt.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą