Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vainutas traukiasi iš “Didžiųjų lenktynių”

Publikuota: 2010 birželio 09 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Pernai vainutiškiai pastatė ąžuolinę patranką. Šią vasarą kalnelio šlaite už jos gėlėmis žydės jų miestelio pavadinimas. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Pernai vainutiškiai pastatė ąžuolinę patranką. Šią vasarą kalnelio šlaite už jos gėlėmis žydės jų miestelio pavadinimas. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Lenktyniauti, kas pastatys įspūdingesnį paminklą ar statulą kokia nors proga, lieka Švėkšnos ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos.

Paminklų statybų manija, regis, jau baigia užvaldyti visą Pamario kraštą: kasmet įvairiose rajono vietovėse kyla nauji proginiai akmenys, medinės skluptūros, sodinamos medžių giraitės.

Vis dėlto nepralenkiamos šiose varžytuvėse lig šiol buvo trys seniūnijos – Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Vainuto.

Stebint iš šalies kartais net imdavo atrodyti, kad jos jau tarpusavyje varžosi, kas įspūdingiau paminės vieną ar kitą sukaktį.

Pavyzdžiui, pernai Žemaičių Naumiesčio bendruomenė savo Žaliakalnio slėnyje pasodino Lietuvos tūkstantmečio ąžuolyną, Vainutas per Jonines prie įvažiavimo į miestelį ant akmeninės pakilos užkėlė savo simbolį – ąžuolinę patranką, o Švėkšna miestelio prieigose, ant taip vadinamo Parakaunyčios kalnelio, rudenį atidengė metalu aptaisytą lauko akmenį – paminklą Lietuvos 1000 – mečiui.

Švėkšna su Naumiesčiu ir šiemet neketina trauktis iš “Didžiųjų lenktynių”: šį šeštadienį per Švėkšnos miestelio šventę prie Saulės gimnazijos bus atidengta nauja skulptūra gimnazistams, liepos mėnesį naumiestiškiai žada iškilmingai paminėti Žalgirio mūšio 600 metų sukaktį. Ta proga miestelyje bus pašventintas naujas paminklinis akmuo…

Vienas Vainutas šiemet nesiruošia statyti paminklų. Anot seniūno Vitalijaus Mockaus, vainutiškiai nebeturi nei noro, nei finansinių išteklių varžytis su užsispyrėliais žemaičiais iš kaimyninių seniūnijų. Todėl jie nusprendę grįžti prie visa ko ištakų, arčiau gamtos, ir kalnelio šlaite, kuris visu savo grožiu atsiveria kiekvienam atvykstančiajam iš Naumiesčio pusės, žydinčiomis lauko gėlėmis “užrašė” miestelio pavadinimą.

Rašyti komentarą