Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sustabdytas neteisėtas medžių kirtimas Mingėje

Publikuota: 2010 birželio 09 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas nurodė Šilutės rajono savivaldybės administracijai nutraukti neteisėtą medžių kirtimą Minijos kaime, kur upės pakrantėje vykdomi paruošiamieji krantinių statybos darbai. Leidimą iškirsti apsauginio pylimo zonoje augančius medžius uždarajai akcinei bendrovei “Šilutės polderiai” išdavė Šilutės rajono savivaldybės administracijos Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija.

Šis leidimas, sakė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys, laikytinas negaliojančiu. Jis buvo išduotas pažeidus aplinkos ministro 2008 m. nustatytą Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarką. Jame nenurodytos leidžiamų šalinti saugotinų medžių rūšys bei jų kamienų skersmuo 1,3 m aukštyje.

Taip pat šis leidimas nebuvo suderintas su Kultūros vertybių apsaugos departamentu, nors žemės sklypai, kuriuose augo jame nurodyti leidžiami iškirsti saugotini medžiai, yra priskirti nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijai ir jiems taikomi apribojimai.

Techninio projekto “Minijos kaimo krantinių sutvarkymas” aplinkos apsaugos dalis, kuri turėjo būti suderinta su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentu, pastarajam pateikta tik vakar. Taigi departamento pritarimo nebuvo gauta.

Kaip nustatė šio departamento Šilutės rajono agentūros pareigūnai, Minijos kaime apsauginio pylimo šlaite ir ant pylimo iškirsti 237 įvairių rūšių lapuočiai.

Aplinkosaugininkai nurodė Šilutės rajono savivaldybės administracijai užtikrinti nukirstos medienos apsaugą ir skaičiuoja gamtai padarytos žalos dydį. Surinkta medžiaga bus perduota Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

“Vakarų ekspresas”

2 skaitytojų komentarai
Artūras 2010 birželio 9d., 11:4584.15.152.46
Kokie čia dar vėjai – sustabdytas medžių kirtimas, kai juos visus jau iškirto. Kur buvo tas Kairys, tas Ščerveninas, tas Gricevičius ir kiti tie prieš pusantros savaitės, kai melioratoriai tuos medžius pradėjo kirsti? Dabar, matai, skaičiuoja nuostolius… O kas atlygins tikrąją žalą Mingei? Gal Š. Laužikas su V. Pozingiu? Būtų teisinga, deja, mažai tikėtina.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Zalias 2010 birželio 9d., 17:3182.135.210.42
Žygimantas Šarakauskas, kuris, protestuodamas prieš Šilutės rajono valdžios savivalę Minijos kaime melioratorių rankomis, nusprendė atsistatydinti iš to kaimo seniūnaičio pareigų. Klausimas tai kur buvo seniunaitis su visa Minges bendruomene, kad nestabde medziu kirtimo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą