Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Patyręs parasparnio pilotas žuvo per savo gimtadienį

Publikuota: 2010 birželio 07 Kategorija: Nelaimės, Teisėtvarka

parasparnisŠilutės rajone susidūrus dviem parasparniams vieno jų pilotas žuvo, kito – buvo sužalotas.

Pasak Policijos departamento, nelaimė įvyko sekmadienio vakare, 18.10 val. Šilutės r. Minijos kaime. Du parasparniai susidūrė apie 50 metrų aukštyje ir nukrito ant žemės. Įvykio metu žuvo pilotas Mindaugas Štaras.

Šeštadienį jam suėjo 31-eri, ta proga vyras pakvietė kolegas ir draugus į šventę, kurios metu parasparnininkai planavo nuskristi iki Šilutės aerodromo ir grįžti atgal. Tačiau pakilus tarp dviejų pilotų įvyko susidūrimas – parasparniams susipynus jie smigo žemyn. Pirminiais duomenimis, vyrai jau buvo pakilę į 70 metrų aukštį. Pilotai nespėjo pasinaudoti atsarginiais parašiutais.

M. Štaras žuvo įvykio vietoje. Jis yra ne kartą tapęs Lietuvos ir Europos parasparnių sporto turnyrų prizininkas, šį pavasarį tapo “Alytaus taurės” varžybų čempionu. Vyras buvo laikomas patyrusiu ir profesionaliu pilotu – skraidė jau 4 metus.

Kito parasparnio pilotas – panevėžietis V. L. (gimęs 1951 m.) dėl įvairių kūno sužalojimų paguldytas į ligoninę. Jo būklė sunki.

Toks atvejis – pirmas Lietuvoje, jų retai pasitaiko ir likusiame pasaulyje. Spėjama, jog incidentas galėjo įvykti dėl skaisčios saulės, apakinusios vieną iš pilotų.

“Vakarų ekspresas”

Rašyti komentarą