Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ekologinis žygis Šyšos upe: šiukšlių gausa kelia siaubą! (nuotr.)

Publikuota: 2014 rugpjūčio 07 Kategorija: Gyvenimas

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Šilutės gražinimo draugijos šį trečiadienį suorganizuotoje ekologinėje akcijoje “Šyša – mūsų upė!” dalyvavo 9 žmonės. Jie penkiomis baidarėmis plaukė nuo taip vadinamo beždžionių pliažo Šilutės priemiestyje iki miesto prieplaukos, rinkdami iš vandens šiukšles. Per 6 valandas pririnkta rekordiškai daug – 48 maišai plastikinių ir stiklinių butelių, alaus skardinių ir kitokių šiukšlių, neskaitant automobilinių padangų, medienos gaminių ir putų polistirolo gabalų (renovacija vis dėlto įsilinguoja ir Šilutėje)…

Organizatoriai dėkingi Rusnės bendruomenei už šiam ekologiniam žygiui paskolintas baidares ir savo talkininkams.

Kitiems šilutiškiams tesinori pasakyti: gal jau laikas būtų susimąstyti?…


Oresto Lidžiaus nuotr.

6 skaitytojų komentarai
Ekoabėcėlė 2014 rugpjūčio 7d., 12:2878.61.35.108
Siaubą kelia šiukšlynas, pasroviui paleistas Šyšos upe, tekančia T I K per Šilutės rajoną? O kituose vandens telkiniuose ir jų preigose Šilutės rajone? To siaubo – per akis visais pašaliais apskritus metus. Tai akivaizdi iliustracija, ką reiškia nuo realybės atitrūkusios valdininkijos “strateginė” pompastika “Šilutė-Lietuvos kultūros sostinė”, ” Šilutė- kylanti Europos turizmo žvaigždė”, etc… Manau, to nebūtų, jei ekologinė situacija rajone išties rūpėtų (labiau, nei privatūs reikalai) iš savivaldybės biudžeto algą gaunančiam gamtosaugininkui. Deja. Kol gamtosaugos ir kultūros požiūriu savivaldybės politika apgailėtina, tol savanoriams teks periodiškai mėžti prišnerkštus pašalius. Pernai juos mėžė ir merė D,Žebelienė, bet, išmaudyta nešvarumų pilnoje srovėje, šiemet žygdarbio jau nekartojo? Orestai, Tavo šeima,kantriai valanti tą kloaką, verta medalio. Jo nusipelnei daugiau, nei iš R.Pakso rankų kažkada jį gavusi spaudos “asė” Toleikienė…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 4

Atsakyti

:) 2014 rugpjūčio 8d., 08:5888.119.253.65
Geras biznis: dabar susirinko o po naujų metų parduos . Ir jau už eurus. O juk tai visų mūsų pinigai. Kur tai matyta. Alivaizdu, kad lobstama visuomenės sąskaita. Ir tai dar įvelkama į grąžius žodžius: ekolojia, miesto grąžinimas. .. -tfu….
Kur pažvelgsi vis matai, kaip to paprasto lietuvoško žmogaus sąskaita, jo kruvinu darbu , norima pasipelnyti.
O juk jei sąžinės turėtų – galėtų grąžinti pilnus butelius. Na ne visus, žinoma. Bet bent kas antrą – trečią, būtų žmoniška. Galima ir grynais.
Šiaip ar taip tai juk plaukė, patyrė malonumą ir dar prisirinko visiems mums priklausančių vertybių. O už malonumus, ponai, reikia mokėti, kaip ir už skolas. Pasiėmėt neklausę – dabar grąžinkit, galima ir su procentais.
Ojei ne tai…- mes jus žinom, pažystam – patys paprašysim

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 4 Thumb down 4

Atsakyti

Vardas 2014 rugpjūčio 9d., 14:3378.61.10.227
Kasdien praeinu pylimu, pavaikštau po salą. Ilgokai bandžiau pareidama rinkti pakeliui išmėtytus butelius, plastikinius indus ir nešti iki šiukšlinės, nors akivaizdu, kaip tai naivu ir beprasmiška dėl įvairių priežasčių, kurių čia nežadu aptarti. Tik suskaičiuokime šiukšlių dėžes ( nedidelius kibiriukus, kurie vasarą pripildomi per porą valandų): 1 prie geležinkelio tilto, 2 prie tiltuko į stadioną, 1 prie stadiono, 1 prie Žalgirio tilto, saloje – nė vienos. Kai šiukšlinės pripildomos, plastiko šiukšles nešioja vėjas.Viena aišku, bekultūrių kvailių visada buvo ir bus, bet dabar pabandykime paspėlioti: koks procentas paupį ir salą taip mėgstančių šilutiškių nešis šiukšles namo? Moralas aiškus: reikia ne moralų ir ne tik valymo darbų, o šiukšlių dėžių – daug ir rimtų, o ne tokių ANT DURNIAUS. Jei kas organizuotų akciją, ją mielai paremčiau finansiškai: pvz., kiekviena Šilutės mokykla per darbų pamokas, kiekviena kokia nors meistravimo veikla užsiimanti įmonė galėtų sukalti bent po vieną šiukšliadėžę, miškininkai paremtų medžiagomis (čia juk nereikia pačios brangiausios), tik reikėtų sutarti dėl modelio. Ar iš tiesų šiukšliadėžės yra neišprendžiama problema? Nejaugi ir jos gali būti gaminamos tik už milijonines Europos Sąjungos sumas? Gal mūsų ponų valdininkų verslai dėl tokios akcijos labai nenukentėtų? Na, suprantu, jie neturi laiko rūpintis tokiomis niekingomis smulkmenomis, jie sprendžia globaliaaas problemas. Bet gal šilutiškiai patys gali ko nors imtis? Kai bus šiukšlių dėžės, galėsim žengti toliau – mokytis kultūros.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 2

Atsakyti

europietis 2014 rugpjūčio 10d., 09:1778.61.35.108

Kai pastatys šiukšliadėžes, tada eisim mokytis kultūros? Aleliuja! Šilutėje, kur neva ‘Vanduo kuria gyvenimą”, o iš tiesų – į Kuršių marias plukdo šilutiškių atliekas, tradicijos gyventi kultūringai per 20 amžių – neišsiugdyta? Bet pelnyta Europos Sąjungos Garbės vėliava! Išlįskit iš po saviapgaulės kupolo(ar apkasų) ir pripažinkit tikrovę – su K U L T Ū R A plačiąja prasme krašte blogai. Kalti visi – nuo tėvo ir motinos iki valdžios institucijų. Budulių armija auga ir dauginasi. Šilutėje – sparčiau nei bet kur kitur(kriminalinės kronikos liudija)..

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Vardas 2014 rugpjūčio 10d., 09:5278.61.10.227

Kaltinti visus – tradicinė ir lengviausia išeitis. Išeitų, padejuokime ir nieko (visko?) nedarykime? Jei esate europietis, turėtumėte suprasti, kad dideli dalykai prasideda nuo mažutėlių. Pradėkime judėti ir nustokime abstrakčiai kaltinti visus ir viską.
Ta proga siūlau dar vieną „smulkmeną“ – žurnalistinį tyrimą: paskaičiuokite, kiek būtų kainavę kasmet bent vienąkart vasaros pabaigoje saloje (už SULAUKĖJUSIO parko) nupjauti žolę ir kiek kainuos kada nors sutvarkyti sumedėjusią ir krūmokšniais virtusią augmeniją. Europa duos milijoną? Dabar nėra pinigų? Nesekite pasakų! Reikia tik šeimininko, požiūrio ir iniciatyvos. Šeimininkiškas atsakingų asmenų požiūris suburtų bendruomenę, tvarkinga sala (ne dabartinis šabakštynas) tam tikrą skaičių žmonių savaime įpareigotų joje kitaip elgtis… Bet ne, lengviau ieškoti priežasčių, švaistytis abstrakčiais kaltinimais ir toliau skatinti vietos, kurioje auga mūsų vaikai, dergimą.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Vardas 2014 rugpjūčio 9d., 14:3878.61.10.227

Pamiršau pridurti: parke irgi nė vienos šiušliadėžės, išskyrus jau minėtą prie stadiono.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą