Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Užmojai: Rusnei – Gandhi su Kallenbachu, Šilutei – Berbomas?

Publikuota: 2014 liepos 30 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Prieplaukoje, kur Šilutės dviratininkai paprastai užbaigia 'Kritinės masės' akcijas, vicemeras A. Balčytis norėtų pasttayti skulptūrą E. V. Berbomui. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Prieplaukoje, kur Šilutės dviratininkai paprastai užbaigia 'Kritinės masės' akcijas, vicemeras A. Balčytis norėtų pasttayti skulptūrą E. V. Berbomui. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Portale 15min.lt cituojama Indijos dienraščio „Times of India“ publikacija apie pedagogo Vytauto Toleikio sumanymą pastatyti Rusnėje bronzinę skulptūrą Indijos tautinio išsivadavimo judėjimo lyderiui M. Gandhi ir jo bičiuliui žydų kilmės architektui H. Kallenbachui.

Tuo tarpu Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, tas nepailstantis skulptūrų statytojas, jau brandina mintį, kaip pagyvinti Šilutės mažųjų laivų uostą: prieplaukos iškyšulyje jis norėtų matyti garsiojo Kuršių marių žvejybos inspektoriaus E. V. Berbomo figūrą.

Portalas 15min. lt., perteikdamas Indijos dienraštyje išspausdintą straipsnį, matyt, šiek tiek pasiklydo vertime, nes V. Toleikis, kurį šis portalas pristato kaip Rusnės miestelio etikos mokytoją, su Rusne neturi nieko bendra. Gali būti, kad Indijos dienraščio publikacijoje minimas asmuo yra Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos etikos mokytojas. Deja, susisiekti su juo pačiu mums nepavyko.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė apie užmojų statyti Rusnėje skulptūrą M. Gandhi ir H. Kallenbachui sakė tik girdėjusi, kaip sakoma, viena ausimi, tačiau esą lig šiol niekas pas ją nebuvo atvykęs tartis. Todėl ir apie V. Toleikio sumanymą ji daugiau sužinojusi tik iš publikacijos “Rusnėje iškils skulptūra Mahatmai Gandhi ir architektui Hermannui Kallenbachui” portale 15min.lt.

Laisvojoje enciklopedijoje “Vikipedija” H. Kallenbachas pristatomas kaip Lietuvos žydų kilmės Pietų Afrikos architektas, sionistas, Mahatmos Gandžio bendražygis, kuris gimė Žemaičių Naumiestyje, o augo Rusnėje (http://lt.wikipedia.org/wiki/Hermann_Kallenbach).

Šilutei – Berbomas?

E. V. Berbomas laikomas vėtrungių – lig šiol mūsų akį džiuginančių etnokultūrinių puošmenų krikšto tėvu (www.silute.lt: “Kuršmarių puošmena vėtrungė – vėlukas”). Šilutės rajono savivaldybės mero visuomeninis pavaduotojas A. Balčytis jo skulptūrą norėtų matyti Šilutės prieplaukos iškyšulyje.

Ko gero, niekas neneigs, kad ten galėtų būti pastatyta kažkas tokio, ką būtų malonu matyti ne tik įplaukiantiems į miesto prieplauką. Bet ar ta vieta tikrai geriausia E. V. Berbomui įamžinti?…

4 skaitytojų komentarai
0 ką 2014 liepos 30d., 12:1678.61.173.147
Ką čia Berbomą, visą Muižės dvarą passtatyti, dar ir Ventės švyturį! Va čia tai invessticija, va čia įsiamžintų vietiniai!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 1

Atsakyti

STOPEN 2014 liepos 30d., 22:07213.251.182.11
Miesto architektai, sustabdykite Balcyti

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 0

Atsakyti

totalizatoriui 2014 liepos 31d., 15:4081.7.78.252

ogi ar statysi 100 pensų prieš 1 blėką?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Šilutei - Mr. Papūnis? 2014 liepos 31d., 15:1581.7.78.252

A. B. Monrekinas laikomas tuštučių – lig šiol mūsų akis džeržginančių pseudokultūrinių prašmanų krikšto tėvu.
Visuommeniškas visuommenininkas, visuommenėje visuommeniškai pavaduojantis Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotoją, Jo skalpooptūrą norėtų pasimatyti Šilutės prieplaukos pakyšulyje…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą