Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ministras V. Jukna žada įvesti tvarką

Publikuota: 2013 lapkričio 24 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Ministras V. Jukna (nuotraukoje su Šilutės mere D. Žebeliene): 'Jeigu išsiaiškinsime, kad yra problemų dėl kažkieno nekompetencijos, bus imamasi griežtų priemonių. Aš tą pažadu.' (Oresto Lidžiaus nuotr.)Ministras V. Jukna (nuotraukoje su Šilutės mere D. Žebeliene): 'Jeigu išsiaiškinsime, kad yra problemų dėl kažkieno nekompetencijos, bus imamasi griežtų priemonių. Aš tą pažadu.' (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Lietuvos žemės ūkio ministras Virgilijus Jukna skelbia karą „sofos ūkininkams“ ir, švelniai tariant, nekompetentingiems žemėtvarkininkams.

Ministras V. Jukna penktadienį lankėsi Šilutės rajono savivaldybėje. Čia jis susitiko su vietos valdžia, žemdirbiais ir kitais suinteresuotais asmenimis, užsuko į Kazimiero Gudžiūno pieno ūkį Vilkyčiuose (Saugų sen.).

Kartu su ministru pamaryje lankėsi Seimo narys Artūras Skardžius, Žemės ūkio ministerijos departamentų, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Nacionalinės žemės tarnybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai.

Pastarųjų dėmesio sulaukta dėl Lietuvos pamario krašte pastaraisiais metais vis labiau įsigalinčių taip vadinamų sofos ūkininkų, teisėtomis priemonėmis genančių tikruosius žemdirbius nuo valstybinės žemės ūkio paskirties žemės, ir rajono žemėtvarkininkų, švelniai tariant, nekompetencijos. Šilutiškiai savo žaizdas jiems atvėrė asmeniniuose pokalbiuose po bendro susitikimo.

Ministras V. Jukna teigė, kad į kovą su „sofos ūkininkais“ kyla visa Europa: esą atsiranda nauja sąvoka „aktyvusis ūkis“, reiškianti, kad ateinantį finansinį laikotarpį „sofos ūkininkams“ bus sudėtingiau gauti europinę paramą. Taip pat planuojama riboti galimybes fiziniams ir juridiniams asmenims įsigyti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės.

Kraujuojančios piktžaizdės

Per pastaruosius pusantro mėnesio Lietuvos teismai priėmė du sprendimus, atskleidžiančius, kokios piktžaizdės kraujuoja Šilutės rajone: spalio 18 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) priėmė neskundžiamą nutartį, kuria panaikino net 7 Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriaus vedėjo Artūro Juočo įsakymus dėl rusniškių žemdirbių Snieguolės ir Lino Radvinskų pageidaujamų valstybinės žemės sklypų perdavimo laikinai naudoti Usėnuose žolinių pašarų gamyba besiverčiančiai bendrovei “Goldengrass” (buvo UAB „GGF“) ir įpareigojo Nacionalinę žemes tarnybą iš naujo išnagrinėti pareiškėjų prašymus dėl valstybinės žemės suteikimo laikinai naudotis (“Teismo antausis Šilutės žemėtvarkininkams”); lapkričio 5 d. Lietuvos aukščiausiojo teismo (toliau – LAT) teisėjų kolegija nutarė, kad savo „žygdarbiais“ po Rusnės salą pagarsėjęs matininkas Aidas Guntarskis kaltas dėl piktnaudžiavimo tarnyba: būdamas individualios įmonės, teikusios viešąsias paslaugas žemės reformos projektų rengimo srityje, savininkas, pagal pareigas prilygintas valstybės tarnautojui, vykdydamas Rusnėje esančios valstybinės žemės sklypų nuomos projektus, tyčia suklaidino pirmumo teisę nuomotis valstybinę žemę turinčius šešis pretendentus. 2007 m. spalio mėn. Rusnės seniūnijos pastate jis melagingai nurodė žmonėms, kad laisvos valstybinės žemės rinktis nuomai nebėra, nors iš tikrųjų tuo metu tokių sklypų dar buvo ir jie buvo išnuomoti ne pirmumo teisę turėjusiems piliečiams, o UAB „GGF“, kurioje anksčiau pats buvo dirbęs (“Teismas: garsusis Rusnės matininkas – kaltas, ir taškas”).

LAT teisėjų kolegija nusprendė, kad A. Guntarskis turi sumokėti 180 MGL dydžio (23 400 litų) baudą ir atlyginti neturtinę žalą nuo jo nuketėjusiems šešiems asmenims: penkiems – po 500 kiekvienam, vienai – 2000 Lt.

Tuo tarpu su vyriausiojo Šilutės rajono žemėtvarkininko A. Juočo neteisėtais įsakymais susijusios istorijos pabaigos dar teks palaukti, mat pieno ūkį Rusnėje plėtojanti S. Radvinskienė ruošiasi naujam žygiui į teismą – bandys prisiteisti žalą iš valstybės, patirtą dėl negautų pajamų iš žemės, kurią, kaip nusprendė LVAT, A. Juočas neteisėtai suteikė UAB “Goldengrass”.

Ministro pažadas

Ministras V. Jukna per vizitą Šilutėje viešai teigė: „Yra aštrių klausimų dėl žemės. Jeigu išsiaiškinsime, kad yra problemų dėl kažkieno nekompetencijos, bus imamasi griežtų priemonių. Aš tą pažadu.“

Apie Šilutės rajono žemėtvarkininkus viską pasako prieš tai minėtos teismų nutartys (beje, netrukus turėtume sulaukti dar vienos teismo, šį kartą Klaipėdos apygardos administracinio teismo, nutarties dėl tai pačiai „Goldengrass“ bendrovei toje pačioje Rusnės saloje galimai neteisėtai nuomai suprojektuotų žemės sklypų). Tik kyla vienas klausimas: Kodėl dėl tokių “klaidų”, kaip A. Juočo, turėtų atsakyti valstybė?

Tad laikas parodys, ko vertas ministro pažadas.

3 skaitytojų komentarai
? 2013 lapkričio 24d., 16:0678.61.102.93
ar manote kad Juočas dirba savo darbą sąžiningai?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

Anonymous 2013 lapkričio 24d., 18:2581.7.78.252
ar manote kad čia klausimas?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Raimondas 2016 sausio 12d., 15:10188.69.199.36

A Juočas dirbo gerai ,bet gera vieta parūpo .A Juočai kovokite už savo tiesa.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą