Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

A. Jako balso Šilutės viešpačiai neišgirdo

Publikuota: 2010 balandžio 30 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

A. Jakas. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)A. Jakas. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicijos lyderio, buvusio rajono mero liberalcentristo Arvydo Jako parengti sprendimų projektai dėl nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimo iki 0,3 proc. turto vertės ir leidimo savivaldybės administracijai įrengti naują automobilių aikštelę Šilutės miesto Knygnešių gatvėje Tarybos posėdžio nepasiekė.

Apie A. Jako iniciatyvas pagerinti verslo ir gyvenimo sąlygas Šilutėje “Šilutės ETA žinios” rašė straipsnyje “Šilutėje – artėjančių rinkimų nuojautos”.

Nors A. Jakas savo sprendimų projektus Tarybos sekretoriatui pateikė laiku ir jie buvo svarstomi Tarybos komitetuose, iš ketvirtadienio posėdžio darbotvarkės jie vis tiek buvo išimti.

Mat tarybos nario siūlomo nekilnojamojo turto mokesčio dydis nesutampa su socialdemokrato Alfonso Vanago vadovaujamos darbinės grupės rengiamu pasiūlymu Tarybai (nepatvirtintais duomenimis, darbinė grupė ruošiasi siūlyti 0,5 proc. dydžio mokestį). Todėl šio mokesčio dydis kitiems metams bus tvirtinamas kitame posėdyje.

A. Jakui nepasisekė ir su automobilių aikštele, nors Ekonomikos komitete ir buvo nuspręta įtraukti ją į Savivaldybės investicijų programą. Tarybos posėdyje Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Jaunius (partija Tvarka ir teisingumas) paaiškino, kad tam reikėjo pakeisti sprendimo projektą, ir tai padaryti turėjo pats A. Jakas. Bet nepadarė…

3 skaitytojų komentarai
marina 2010 balandžio 30d., 19:4578.61.128.70
isvis ka Jakas nuveike per 4 metus
ka nuveike pris tai budamas meru, mes zinome
Jakas vekti gali budamas meru
ar mes norime matyti veklu zmogu, jeigu taip isrinkime Ji meru (sudarykime salygas joum tapti)

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

ona 2010 gegužės 1d., 19:2684.15.159.251

Žmonėms padaryti gero neįmanoma dėl biurokratinių dirbtinų trukdžių.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Jonas Jaunius 2010 gegužės 4d., 14:17195.182.76.59

Sveiki.
1. Dėl aikštelės. Taigi dar pernai buvo viešai paskelbta, kad buvo vertinta visų miesto daugiabučių kiemų būklė ir pateikta siūlomų remontuoti kiemų eilė. Ar dabar Sodų 1, Kudirkos 8, Jaunimo kv. 1 ir 4, bei kiti pirmiau buvę namai turi susijaudinti ir nešti parašus, nes ten darbų nebebus? Pulsim prie Knygnešių 10? Tikrai nesu prieš tą namą, bet turi būti bent kažkokia tvarka. Yra darbo grupės pasiūlyta kiemų tvarkymo eilė, aikštelių mašinoms parkuoti trūksta ir kitose vietose, reikia tvarkyti ir seniūnijose daugiabučių kiemus. O pinigų visam miestui vienu ypu neužtenka. Beje, seniūnas yra įpareigotas susitikti su gyventojais ir aptarti, kurie namai sutinka patys prisidėti prie kiemų tvarkymo (ar buvo?); kai kur galima tiesiog nuimti bordiūrus, nukasti velėną (prie Gintarėlio panašiai išplėsta parkavimo aikštelė)..
Administracija pateiks visus darbus, kuriuos reikia ir kurius siūlo daryti (pvz., Šilutės 500 metų jubiliejui), o Tarybos nariai balsuos ir pritars arba ne kiekvienam iš pasiūlymų.
2. Dėl turto mokesčiu. Aš už, kad verslui būtų geriau; ir dėl Verslo liudijimų kaino sumažinimo sprendimą derinau; ir dėl šito 1proc. neginčiju.Bet:
jeigu be niekur nieko vienu ypu nukirsim iki 0,3 proc., ir nesurinksim kokį 0,5-0,8 mln. Lt, tai pasakykit dabar greitai, kam siūlote sumažinti finansavimą: meno mokyklai, o gal sporto, gal sumažinti darželių grupes, ar autobusų parkui už mokinių vežimą nemokėti? Ir dar: ar reikia mažinti mokestį tam pastatui, kuris miesto centre užkaltais langais, griūvantis ir vaizdą gadina?
Manau, kad nedidelė bėda jeigu Tarybos nariai dar mėnesį pagalvos, su gyventojais pabendraus, administacija paskaičiuos galimą biudžeto nesurinkimą (kitiems metams) ir gegužės mėn. tas mokestis bus sumažintas. Nes visi, kas domėjosi jau žino, jog galios sumažinimas tik nuo kitų metų sausio 1 d.
O kas turite konkrečių pasiūlymų ar pastabų, gal šiaip klausimų – prašau, galite rašyti man tiesiai.
Gerų pavasario darbų Jums.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą