Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

J. Bendžius susirūpino dėl politikų įvaizdžio

Publikuota: 2009 gruodžio 30 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

J. Bendžiaus (dešinėje) pasiūlymą, kaip Tarybai nepasigadinti įvaizdžio, meras V. Pozingis (kairėje) atmetė. (O. Lidžiaus nuotr.)J. Bendžiaus (dešinėje) pasiūlymą, kaip Tarybai nepasigadinti įvaizdžio, meras V. Pozingis (kairėje) atmetė. (O. Lidžiaus nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Jono Bendžiaus manymu, atsakomybę dėl atlyginimų mažinimo švietimo įstaigų vadovams rajono taryba galėtų perleisti savivaldybės administracijos direktoriui, kad pati “nepasišiukšlintų” prieš besiartinančius savivaldybių tarybų rinkimus.

Antradienį, gruodžio 29 d., Šilutės rajono tarybos nariai rinkosi į Savivaldybę 2010 metų rajono biudžeto aptarti. To pasitarimo metu J. Bendžius ir sužibėjo kaip įvaizdžio kūrimo specialistas.

Žinia, pajamų į rajono biudžetą kitais metais suplanuota surinkti apie 20 mln. mažiau nei šiemet – vos daugiau kaip 96,6 mln. litų. Tad ir išlaidos bus mažinamos beveik visose srityse.

Taip vadinamas mokinio krepšelis, iš kurio finansuojamos mokyklos, Šilutės rajonui mažinamas daugiau kaip 5 mln. litų. Todėl bus mažinamas ir pedagogų darbo užmokestis: 5 proc. nuo mokytojų atlyginimų jau “nubraukė” LR Seimas, o galimybė dar kiek sutaupyti keičiant švietimo įstaigų vadovų darbo užmokesčio koeficientus palikta savivaldybių taryboms.

Koeficientų dydžiai įstaigų vadovams nustatomi pagal tam tikrą mokyklą lankančių moksleivių skaičių, tos įstaigos pasiekimus ir kitus vertinimo kriterijus. Tad kilus politikų diskusijai, kaip geriausia būtų nustatyti tuos koeficientus, nuo kurių priklauso ir švietimo įstaigų vadovų uždarbis, J. Bendžius ir pasiūlė tarybos nariams šią pareigą perleisti savivaldybės administracijos direktoriui. Ir dar pridūrė, kad tai leistų tarybos nariams išlikti švariems prieš besiartinančius rinkimus į savivaldybių tarybas (rinkimai vyks 2011 – jų pavasarį – red. pastaba).

Tačiau ši J. Bendžiaus pasiūlyta viešųjų ryšių akcija vietos politikų nesužavėjo. Rajono meras Virgilijus Pozingis ataušino Švietimo skyriaus vedėją, ramiai paaiškinęs, kad Taryba pati kaip nors susitvarkys su šiuo reikalu.

Rašyti komentarą