Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Merginai iš Pamario “Carnegie Hall” publika šaukė „Bravo!“

Publikuota: 2013 liepos 28 Kategorija: Kultūra, Įvertinimas

K. Budvytytės asmeninio archyvo nuotr.K. Budvytytės asmeninio archyvo nuotr.

Šilutiškė Kristina Budvytytė jau pasirodė konkurso “American Protege” laureatų koncerte, vykusiame pasaulio atlikėjų išsvajotoje Niujorko koncertų salėje “Carnegie Hall”. Publika šaukė „Bravo”!

Klaipėdos universiteto studentė mielai papasakojo ne tik apie patirtus įspūdžius kitame krašte, bet ir atskleidė, ko ją išmokė Niujorkas.

Vėl sužavėjo Amerikos klausytojus

Mergina iš Pamario į Niujorką vyko drauge su pedagoge profesore Tatjana Romaškina, kolege Adele Daunoravičiūte bei savo mama Irena.

Adelė ir Kristina Vienoje (Austrija) įrašė savo atliekamus L. van Betoveno, K. Debiusi – R. Šumano bei F. Mendelsono kūrinius keturioms rankoms, šių metų sausį išsiuntė vaizdo ir garso įrašus, o jau vasario 5-ąją iš “American Protege” organizatorių sužinojo laimėjusios 1-ąją vietą ir gavo kvietimą pasirodyti kartu su kitais konkurso laureatais “Carnegie Hall”, kur yra pasirodę vos keletas pasaulyje garsių lietuvių pianistų – Guoda Gedvilaitė, Edvinas Minkštimas, Kasparas Uinskas ir kt.

Nuvykusios merginos vėl sužavėjo Amerikos klausytojus, kurie po jų pasirodymo šaukė “Bravo!“

Studentės atliko vokiečių kompozitoriaus Felikso Mendelsono skerco iš jo kūrinio to paties pavadinimo Viljamo Šekspyro komedijai “Vasarvidžio nakties sapnas”. „Jaudinausi prieš pasirodymą. Nors tai nebuvo didelis jaudulys. Prieš pradėdama groti supratau, kad jau viską, ką galėjau, padariau, o dabar liko tik parodyti, ką sugebu ir priversti išgirsti publiką tai, ką noriu pasakyti muzikos garsais,” – kalbėjo Kristina, kuri Niujorke jautėsi lyg filme.

Visi dalyviai turėjo laikytis itin griežtų taisyklių. Pažeidus taisykles, grėsė diskvalifikacija iš koncerto. Lietuvaičių repeticija truko vos 4 minutes. Niekur nebuvo galima fotografuoti. Net užkulisiuose buvo tai draudžiama.

Jautėsi kaip kine

Pasak K. Budvytytės, Niujorkas – didelis ir nepakartojamas, ypač vakarinis, kuomet spindi daug švieselių, netrūkta gatvės muzikantų ir žmonių. Anot pašnekovės, tai – miestas, kuris niekada nemiega. “Niujorkas išmokė labiau pasikliauti savo širdies balsu. Iki tol pasikliaudavau tik protu,” – teigė Kristina, kuri aplankė Brodvėjų, Manheteną, plaukė pro Laisvės statulą, pabuvojo italų bei kinų kvartaluose, Metropoliteno, Gamtos istorijos muziejuose ir daugybėje kitų gražių vietų.

Nukeliauti į Niujorką nebuvo paprasta. Šiandien šilutiškė dėkoja už pagalbą Klaipėdos universiteto rektoriui prof. dr. Vaidučiui Laurėnui, Menų fakulteto dekano prof. V. Tetensko, Lietuos Respublikos Seimo nario Kęstučio Komskio paramos ir labdaros fondui, LR Seimo Nariui Artūrui Skardžiui, partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriui, Šilutės rajono savivaldybės merei Daivai Žebelienei ir savo šeimos nariams.

Lijana Jagintavičienė

K. Budvytytės asmeninio archyvo nuotr.

1 skaitytojų komentaras
:) 2013 liepos 28d., 19:5778.61.68.15
šaunulė

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą