Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kavinėje Šilutėje už darbą atsiskaitoma „vokeliais“

Publikuota: 2013 gegužės 30 Kategorija: Nusikaltimai, Teisėtvarka

Viliaus Mačiulaičio, 've.lt', nuotr.Viliaus Mačiulaičio, 've.lt', nuotr.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) išaiškino atvejį, kai vienoje Šilutės kavinėje praktiką atliekančiai Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleivei darbdavys už nelegalų darbą mokėjo atlyginimą „vokelyje“.

Kavinę valdančiai bendrovei pusmetį uždrausta atsiskaityti grynais pinigais, be to, teismo sprendimu, jai gresia ir didelė bauda už nelegalų darbuotoją bei į buhalterinę apskaitą neįtraukto darbo užmokesčio mokėjimą.

Patikrinimo metu nustatyta, kad nuo vasario mėn. kavinėje dirbančiai praktikantei per 5 kartus buvo išmokėta iš viso beveik 2000 litų neapskaityto atlyginimo.

Praktikantė raštu paaiškino, kad kavinėje barmene – padavėja dirbo visu etatu, gaudama iš anksto sutartą 5,50 lt. už valandą atlygį, nors darbo sutarties ir neturėjo.

Kavinės vadovė pripažino naujajai barmenei kelissyk į rankas išmokėjusi po nepilnai 400 litų į apskaitą neįtraukto atlyginimo už savaitės darbą, kurio sąlygos ir pobūdis buvo aptartas iš anksto. Kad tokiais atvejais savarankiškai dirbančius praktikantus būtina įdarbinti sudarant su jais darbo sutartį, direktorė aiškino nežinojusi, nors pati buvo pasirašiusi sutartį su mokymo įstaiga, kurioje tokia tvarka buvo aiškiai išdėstyta.

„Pagal bendrovės ir mokymo įstaigos pasirašytą profesinio mokymo sutartį, mokinys, savarankiškai atliekantis jam pavestas funkcijas, turėjo būti įdarbintas sudarant su juo darbo sutartį. Patikrinimo metu nustatyta, jog praktikantė kelis mėnesius dirbo su kasos aparatu apskaitydama iš klientų gautus pinigus. Be to, pažeidžiant teisės aktus atlyginimas darbuotojai buvo mokamas „vokelyje““, – komentavo Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorės pavaduotoja Vida Okuličienė, pabrėždama, kad už vieną nelegalų darbuotoją, teismo sprendimu, gali būti skirta nuo 3 iki 10 tūkst. litų siekianti bauda, o už išmokėtą į buhalterinę apskaitą neįtrauktą atlyginimą numatytos dar griežtesnės sankcijos – bauda iki 20 tūkst. litų.

Šiemet Klaipėdos AVMI jau išaiškino 9 „vokelių“ mokėjimo atvejus, dėl dviejų iš jų medžiaga perduota teisėsaugos institucijoms. Daugiausiai į apskaitą neįtraukto atlyginimo mokėjimo atvejų nustatyta viešojo maitinimo ir prekybos sektoriuose.

Šiuose sektoriuose mokesčių specialistai yra išaiškinę ir daugiausiai nelegalaus darbo atvejų. Teismų sprendimais pagal Klaipėdos AVMI nustatytus administracinius teisės pažeidimus darbdaviams už nelegalų darbą ir darbo užmokesčio išmokėjimą „vokeliuose“ vien šiemet nubausta keliolika asmenų, jiems skirta apie 60 tūkst. litų baudų; praėjusiais metais skirtų baudų suma siekė 235 tūkst. litų.

Klaipėdos AVMI primena, jog apie pastebėtus mokestinius pažeidimus – nelegalaus darbo, į apskaitą neįtraukto atlyginimo mokėjimo atvejus ir kt. – galima pranešti trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Klaipėdos AVMI inf.

Rašyti komentarą