Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutėje – artėjančių rinkimų nuojautos

Publikuota: 2010 balandžio 22 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

A. Jakas. (O. Lidžiaus nuotr.)A. Jakas. (O. Lidžiaus nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicijos lyderis, buvęs rajono meras  liberalcentristas Arvydas Jakas pateikė tarybos komitetams svarstyti sprendimų projektus dėl nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimo iki 0,3 proc. turto vertės ir leidimo savivaldybės administracijai įrengti naują automobilių aikštelę Šilutės miesto Knygnešių gatvėje.

Šiais metais Šilutės fiziniai ir juridiniai asmenys už komercinėje ar ūkinėje veikloje naudojamą nekilnojamąjį turtą turi mokėti 1 proc. turto vertės mokestį. A. Jako siūlomas 3 kartus mažesnis mokestis, jeigu jį patvirtins Taryba, būtų taikomas nuo kitų metų.

Tačiau yra vienas “bet”. Šių metų vasario pradžioje to paties A. Jako iniciatyva Šilutės r. savivaldybėje buvo surengtas tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto išplėstinis posėdis, į kurį buvo pakviesta ir Šilutės verslininkų. Posėdyje buvo nutarta įsteigti darbo grupę, kuriai buvo pavesta apibendrinti įmonių vadovų pasiūlymus ir parengti sprendimo projektą Tarybai tvirtinti. Tai darbo grupei priklauso ir A. Jakas.

Minėtos darbo grupės pirmininkas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys socialdemokratas Alfonsas Vanagas telefonu sakė “Šilutės ETA žinioms”, kad darbo grupė kartą jau rinkosi į posėdį, tačiau sprendimas dėl nekilnojamojo turto mokesčio nebuvo priimtas.

A. Jakas, A. Vanago teigimu, tame posėdyje nedalyvavo. Todėl tarybos opozicijos lyderio sprendimo projektą dėl nekilnojamojo turto mokesčio darbo grupės pirmininkas vertina kaip asmeninį A. Jako pasiūlymą.

A. Vanago vadovaujama darbo grupė į kitą posėdį žada rinktis po savaitės. Tada, anot pirmininko, ir bus galutinai apsispręsta, kokio dydžio nekilnojamojo turto mokestį siūlyti Tarybai tvirtinti.

Panašiai būtų galima vertinti ir A. Jako iniciatyvą dėl automobilių aikštelės Knygnešių gatvėje. Mat Šilutės r. savivaldybėje ne pirmus metus veikia darbo grupė, kuri nustato daugiabučių namų kiemų tvarkymo prioritetus. Jai priklauso rajono tarybos frakcijų deleguoti atstovai, vadovauja mero pavaduotojas Jonas Jaunius (partija Tvarka ir teisingumas).

Pernai rudenį šį darbo grupė pavedė Šilutės seniūnui A. Jako partiečiui Raimondui Steponkui pasirūpinti, kad miesto miegamuosiuose kvartaluose, taip pat ir Knygnešių gatėje, būtų praplėsta automobilių stovėjimo vietų, užleidžiant gyventojų transporto priemonėms dalį žaliųjų plotų. Tačiau tai padaryta buvo tik Liepų gatvėje, už parduotuvės “Liepa”, kai aplinkinių namų gyventojai surinko parašus ir raštu kreipėsi į seniūną.

Eiliniai rinkimai į savivaldybių tarybas vyks kitų metų pavasarį.

4 skaitytojų komentarai
123 2010 balandžio 21d., 08:2288.216.82.83

saunuolis jakas geri zmonems reikalingi pasiulymai. Gal net grys i valdzia tai zmogus gales pabaigti statyba rusnes gatveje. Tikrai idomu kodel taip greitai statytas namas kol jakas buvo meras siuo metu merdi juk dabar ir laiko jakas turi daugiau (nereikia rupintis visuomene) ir juk sake kad nama stato is paskolu o ne is “otkatu”.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 6

Atsakyti

Arvydas Jakas 2010 balandžio 21d., 20:4078.61.19.114
Taip, rinkimai artėja, todėl vėl reikia telkti sąjūdį prie Jaką. Jo projektus reikia menkinti ar įgnuoruoti, ar aprašyti su esančiu vienu “bet”.Žinokit, Jakas teikė , teikia ir teiks projektus, reikalingus mūsų kraštui , nepriklausomai nuo jo oponentų nuotaikos.Ir šie projektai buvo lyg spyris į užpakalį ir mažas žingsnis į priekį, A. Vanagas susisgribo kitą savatę sukviesti darbo grupę į posėdį.Pliusas ? Didelis .
Na, 123 – io komentatoriaus paprasčiausiai gaila. Jam tikriausisi labai sunku gyventi šitame pasaulyje, nes vadovautis tenka marazmo apimta galva .

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 7

Atsakyti

123 2010 balandžio 23d., 07:5888.216.82.83

uzsigavo jakas turbut teisybe buvo parasyta.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Arvydas Jakas 2010 balandžio 23d., 18:3678.61.19.114

Gerbiamas mistini 123, tikrai neužsigavau, o, kaip ir minėjau, man paties pagailo. Tu, visų pirma, ne 123, o tubūt kažkoks Vardenis Pavardenis, ir tu nepasakei, o užrašei, todėl turi galimybę dar kartą perskaityti ir įvertinti savo žodžius.
Ar tu pats jais tiki ?

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą