Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų turėtojų duomenų bazėje – informacijos sąvartynas

Publikuota: 2009 gruodžio 28 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

O. Lidžiaus nuotr.O. Lidžiaus nuotr.

Nuo 2010 m. sausio 1 d. Šilutės rajone įvedama vietinė rinkliava, kuri turėtų užtikrinti, kad už buitinių atliekų tvarkymą mokės visi. Deja, dėl painiavos VĮ “Registrų centras” duomenų bazėje nemaža rajono gyventojų dalis sąskaitų už šią paslaugą kurį laiką gali iš viso nesulaukti, kitiems gali tekti įrodinėti, kad yra ne Onutė, o Petras…

Naujos vietinės rinkliavos įvedimas Šilutės rajone stringa nuo pradžių: birželio mėnesį Šilutės r. savivaldybės taryba buvo priėmusi sprendimą įvesti ją nuo šių metų spalio 1 d. Tačiau savivaldybės administracijai, kuri pasišovė pati administruoti naująjį mokestį, pristigo laiko pasiruošti. Todėl Taryba vietinės rinkliavos už buitinių atliekų tvarkymą įvedimą nukėlė į 2010 – jų pradžią.

Tačiau šiandien, gruodžio 28 d., Šilutės r. savivaldybėje įvykusio pasitarimo metu paaiškėjo, kad savivaldybės administracija ir dabar dar nėra tinkamai pasirengusi administruoti naująją vietinę rinkliavą.

Anot Šilutės r. savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto – gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus, kompiuterinė rinkliavos administravimo programa parengta dirbti, su ja jau darbuojasi 2 savivaldybės specialistai. Tačiau problemų administruojant naująjį mokestį nepavyks išvengti – dėl netikslių duomenų apie Šilutės rajone registruotą nekilnojamąjį turtą, kuriuos Savivaldybė pirko iš “VĮ Registrų centras” už rajono biudžeto pinigus.

Pasak R. Rimkaus, “Registrų centro” duomenų bazėje dar gausu įrašų apie sovietmečiu rajone veikusias, bet iki šiol neišregistruotas įstaigas, tačiau beveik nėra duomenų apie gyvenamuosius namus sodų bendrijose.

Bet ir tai dar ne viskas. Gardamo seniūno Tomo Balčyčio teigimu, išnagrinėjęs iš “Registų centro” gautą naująja rinkliava apmokestinamo nekilnojamojo turto sąrašą, jis pasigedęs maždaug dešimtadalio seniūnijos gyventojų pavardžių. O Saugų seniūnė Anastazija Oželytė kėlė klausimą, kaip bus su tais gyventojais, kurie uždarbiauja užsienyje, čia palikę tuščius butus. “Ar jiems sąskaitos vis tiek eis?” – klausė seniūnė.

R. Rimkui patikinus, kad būtent taip ir planuojama daryti, įsiterpė Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė: “Jeigu taip bus, Savivaldybė sulauks daug naujų teismo bylų…”

Aišku viena, – kad duomenis apie buitinių atliekų turėtojus, kurie Savivaldybei jau atsiėjo apie 17 tūkst. litų, teks dar ne kartą tikslinti.

Primename, kad vietinės rinkliavos mokestis bus skaičiuojamas ne pagal gyventojų skaičių bute ar indivudualiame name, bet nuo jų turimo gyvenamojo ploto. Todėl vienišam žmogeliui, gyvenančiam, tarkim, 70 kv. m ploto bute, už atliekų surinkimą ir tvakymą teks mokėti tiek pat, kaip tokiame pat bute gyvenančiai daugiavaikei šeimai.

Tokią “lygiavą” šių metų birželį įvedė Šilutės r. savivaldybės taryba.

Įvedus vietinę rinkliavą, visiems rajono gyventojams už buitinių atliekų surinkimą ir tvarkymą teks mokėti 0,16 lito už turimo individulaus namo ar buto 1 kv. m per mėnesį. Numatytas ir didžiausias apmokestinamas plotas – 100 kv. m.

Pirmosios sąskaitos už kitų metų pirmąjį ketvirtį atliekų turėtojus turėtų pasiekti sausio mėnesį. Jas apmokėti reikės iki ketvirčio pabaigos. Sausį sulauksime ir paskutinių sąskaitų iš UAB “Ecoservice” – už atliekų tvarkymą paskutinį šių metų ketvirtį.

Rašyti komentarą