Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vainute atsodinta dalis išretėjusio Atgimimo ąžuolyno (nuotr.)

Publikuota: 2013 balandžio 26 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Prieš 23 metus, 1990 – ųjų balandžio 7 d., Vainuto prieigose įveistame Atgimimo ąžuolyne penktadienį šurmuliavo talkininkai: išnykusių medelių vietose pasodinta apie 100 naujų ąžuoliukų, o parko pakraštyje – dar ir 30 klevų, seniūno Vitalijaus Mockaus žodžiais tariant, kad miestelio moksleiviai rudenį turėtų kur pasirinkti margaspalvių lapų.

Lietuvos nepriklausomybės atstatymui ir įtvirtinimui skirtas Atgimimo ąžuolynas prie Vainuto buvo pasodintas Jono Budrecko, dabartinio Žemaičių Naumiesčio seniūno, iniciatyva. Tuomet į medelių sodinimo šventę susirinko gausus būrys vietinių ir po visą Lietuvą pasklidusių vainutiškių su šeimomis. Abipus kelio į Šilutę buvo pasodinta iš viso apie 800 ąžuoliukų.

Deja, per laiką dalis medelių sunyko. Todėl šį pavasarį vainutiškiams kilo sumanymas atsodinti bent dalį išretėjusio ąžuolyno.

Penktadienio talkoje – akcijoje „Darom“ dalyvavo kelios dešimtys pagalbininkų: Vainuto seniūnijos darbuotojai, vidurinės mokyklos moksleiviai su pedagogais, Gerumo namų ir Neįgaliųjų draugijos atstovai, miškininkai, sulaukta talkininkų ir iš Šilutės, iš kurių savo uniformomis išsiskyrė gamtosaugininkai.

Medelių Atgimimo ąžuolynui parūpino Vainuto girininkija ir Šilutės miškų urėdija.

Kitąmet Vainuto bendruomenė ketina atsodinti išnykusius ąžuolus ir kitoje kelio į Šilutę pusėje.


Rašyti komentarą