Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šv. Kalėdų tradicijos atgimsta muziejuje

Publikuota: 2009 gruodžio 25 Kategorija: Kultūra, Tradicijos

D. Barasos nuotr.D. Barasos nuotr.

Į kvietimą atvykti gruodžio 23 d. į Šilutės muziejų kartu papuošti kalėdinę eglutę nedaug kas atsiliepė. Tačiau tie, kurie vis tik rado laiko atvykti, nenusivylė, o muziejaus senų kalėdinių žaisliukų kolekcija pasipildė jų atneštais eksponatais.

Eglutė, muziejaus salėje papuošta pokarinės kartos žaisliukais, sukūrė nostalgišką, romantišką nuotaiką. Etnografė Agnė Jokšaitė gražiai papasakojo, kaip nuo advento vainiko žvakių liepsnos uždegamos žvakutės ant kalėdinės eglutės, kokios eglės puošimo tradicijos buvo puoselėjamos Mažojoje Lietuvoje. Restauratorė Idalija  pamokė, kaip iš vytelių nupinti šventinę girliandą.

Senų kalėdinių žaisliukų muziejui dovanojo žurnalistas Edvardas Lukošius.

Muziejaus kolektyvas kviečia užsukti pas juos tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų pasigrožeti šia  eglute ir vieno iš įdomiausių tautodailininkų Karolio Jackaus tapybos darbų paroda. Ją rekomenduojama pasižiūrėti jau vien todėl, kad vėliau darbai bus išvežti saugoti į Lietuvos dailės muziejų.

Muziejus dirbs kaip visada – nuo 9 val iki 17 val., išskyrus 31 d.(sanitarinė diena). Sausio 2 d. (šeštadienį) muziejus Jūsų lauks nuo 10 val. iki 16 val.

Parengta pagal R. Šikšnienės, Šilutės muziejaus direktorės, informaciją.

Rašyti komentarą