Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės rajone balandis – švaros mėnuo

Publikuota: 2013 balandžio 02 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Oficialioji Šilutė šiųmetėje tarptautinėje aplinkos švarinimo akcijoje „Darom“ balandžio 27 d. nedalyvaus – aplinka rajone bus tvarkoma organizuojant seniūnijose talkas kitomis dienomis.

Toks sprendimas priimtas Savivaldybės ir rajono seniūnijų vadovų pasitarime šį pirmadienį.

Viena iš priežasčių, kodėl Šilutės rajono seniūnijų vadovai nebenori turėti reikalų su „Darom“ organizatoriais, yra ta, kad pastarieji šiemet nebežada talkininkams nei maišų šiukšlėms, nei pirštinių, kitaip sakant, seniūnams iš to jokios naudos – vien tik papildomi rūpesčiai teikiant informaciją ir ataskaitas apie planuojamus bei nuveiktus darbus.

Visai kitaip seniūnai sutiko pavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo UAB „Žalvaris“ pasiūlymą dalyvauti šios bendrovės organizuojamoje akcijoje „Atsakinga seniūnija“: seniūnijoms už jose iki šių metų spalio mėn. surinktas pavojingas atliekas bus atlyginta įrankiais ir kitomis prekėmis, reikalingomis aplinkai tvarkyti.

Seniūnai paraginti siūlyti gyventojams nemokamus konteinerius biologiškai skaidžioms atliekoms, kurių dar likę apie 850 vienetų. „Tegul žmonės ima po antrą, po trečią, kad tik mažiau žaliųjų atliekų būtų išvežama į regioninį sąvartyną,“ – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas.

Savivaldybės merė Daiva Žebelienė pranešė seniūnams, kad netrukus bus pradėti naudoti vėjo energetikų fondo pinigai: Kintų seniūnijoje gyventojų namuose bus keičiami langai ir kt. Šiuo metu fonde yra sukaupta bemaž 90 tūkst. Lt.

Beje, nuo šiandien Savivaldybės vadovai pradeda kelionę po rajoną su savo veiklos ataskaitomis. Pirmas susitikimas numatytas 14 val. Rusnės seniūnijos salėje.

Visą Šilutės r. savivaldybės tarybos, mero, administracijos direktoriaus ir administracijos 2012 m. veiklos ataskaitų pristatymo rajono gyventojams grafiką rasite čia: „Gyventojams: Savivaldybės vadovai kviečia susitikti“.

3 skaitytojų komentarai
trasa 2013 balandžio 2d., 19:475.20.108.184

Kazkaip nesutampa info :( Pasiteiravus seniunijoje (seniuno) gauni atsakyma, kad konteineriu kompostavimui nera, o cia mat dalina ir po trecia kazkam

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Atsakyti

Šilutiškis 2013 balandžio 3d., 12:045.20.108.184
Tokio akibrokšto iš Šilutės seniūno tikrai nesitikėjau. Ką reiškia “jokios naudos – vien tik papildomi rūpesčiai”??? Visoje Lietuvoje kiekvienas miestas, miestelis ir kaimas “Daro”, o mes Šilutės rajone, supranti, nematome reikalo, nes kažkas nebeduos nei maišų, nei pirštinių? Absurdas… gėda tiek seniūnui, tiek visai seniūnijai.

Kokį pavyzdį toks požiūris daro mūsų vaikams, mums patiems? Tokiu būdu mes tik ugdome išlaikytinių kartą arba tokius vasalus, kurie kažką daro tik mainais už kažką. Netoleruotinas pavyzdys.

Manau, kad mes Šilutės gyventojai, reaguodami į tokį seniūnijos aplaidumą, turime imti registruotis http://www.mesdarom.lt svetainėje, burtis kvartalais, gatvėmis ir padaryti akciją Darom mūsų mieste. Negi namuose nerasime atliekamo šiukšlių maišo ar poros pirštinių? Negi nenunešime to šiukšlių pilno maišo iki artimiausio atliekų konteinerio ir jo į jį neišmesime?

Manau, kad mes tikrai tai galime padaryti. Jei seniūnui tą dieną išpuola žvejyba ar medžioklės būrelio susitikimas tą dieną, tai mes ir be seniūno apsitvarkysime po žiemos kalnais šiukšlių apaugusius kampus, pievas ir žaliąsias miesto zonas.

Beje, o dėl tų pavojingų atliekų. Ar būtų galima žinoti apie kokias pavojingas atliekas eina kalba? Negi jų tiek daug, kad pulti kuoptis nuo pavojingų atliekų, bet plastmasinius butelius ir maišus pievose palikti? Tas pats sakytina ir apie komposto dėžes. Dar praėjusią savaitę kreipiausi asmeniškai į seniūną, man buvo atsakyta, kad dėžių nebėra… teks palaukti… o dabar pasirodo, kad dėžių arti tūkstančio??? Gal, mielas seniūne, pasakysite, kieno jos laukia ir kam jos paskirtos, kad paprastiems šilutiškiams jų nėra???

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

Silusen 2013 balandžio 4d., 22:2381.7.78.252

“vyrgamtininkams” darbs nebeapsimoka-nebebėr išskaičiavimo, nebeprasimato ir piaro.
Ot nebedaryti patogu: ne mūsų daržas, ne mūsų pupelės-kū, pridarėt tai ir išsivežiokiet… Mat po tam ir siam “darom” nebepalaikina, kaip sakoma, kuilys arklio “užačiu” nebekaso.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą