Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kova su vėjo malūnais: Vilkyčių bendruomenė prašo viešumo

Publikuota: 2013 vasario 28 Kategorija: Aktualijos, Rajone

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vilkyčių bendruomenės centro “VILTIS” kreipimasis.

„Jau beveik dveji metai Vilkyčių bendruomenės centras „VILTIS“ dalyvauja teismuose prieš Čiutelių, Grumblių ir Lankupių vėjo jėgainių parko galimai neteisėtas statybas.

2012-08-06 Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pradėjo vėjo jėgainių parko patikrinimą. Patikrinimo metu mums buvo atsakyta, kad, kol vyks teisminiai procesai, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija Čiutelių, Grumblių ir Lankupių vėjo jėgainių parko tinkamu naudoti nepripažins.

2013-03-19 Šilutės rajono apylinkės teisme bus pirmasis svarstomasis posėdis. Iki šiol visi posėdžiai buvo tik parengiamieji.

Mes, Vilkyčių bendruomenės centro „VILTIS“ nariai gavome informacijos, jog 2013 m. vasario 27 dieną bus vykdoma Čiutelių, Grumblių ir Lankupių vėjo jėgainių parko pridavimo valstybinei komisijai procedūra. Komisijai vadovavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos priežiūros skyriaus Šilutės poskyrio vyriausiasis specialistas Egidijus Černeckis. Apie vykdomą pridavimą valstybinei komisijai tiesiogiai informuoti nebuvome. Įtardami galimus neteisėtus valstybinės komisijos veiksmus, išsikvietėme žiniasklaidos atstovus.

Komisijos nariai, pamatę bendruomenės atstovus, akivaizdžiai sutriko. Patikrinę vieną iš parko jėgainių, skubiai susėdo į automobilius. Egidijus Černeckis nieko nekomentavo, tik trumpai užsiminė, jog vyksta į Savivaldybę peržiūrėti dokumentų. Nusprendėme dalyvauti ir mes. Sėdome į automobilius ir važiavome iš paskos valstybinės komisijos atstovams. Kelyje automobiliai ėmė nesuprantamai keisti kryptis ir skirstytis. Iš bene keliolikos automobilių kolonos privažiavę Šilutės miestą matėme tik tris. Savivaldybės pastatą pravažiavo ir reguliuojamoje Šilutės sankryžoje dar keli stebimi automobiliai išsiskirstė skirtingomis kryptimis. Kaip vėliau paaiškėjo, po neilgai trukusių gaudynių, visi komisijos nariai vėl susibūrė į vieną vietą. Vėjo jėgainių parko dokumentaciją jie nusprendė svarstyti ir tikrinti Šilutės restorane „GILIJA“. Bendruomenės nariams ir žiniasklaidai atėjus į minėto restorano patalpas, komisijos nariai dar labiau sutriko. Padavėjai jau buvo pakeliui su karštais patiekalais. Keli komisijos nariai mus bandė stabdyti alkūnėmis ir neįleisti į banketinę salę. Šiaip taip patekę vidun, Egidijui Černeckiui norėjome įteikti dokumentus, kurie, kaip manėme, turėjo didelės įtakos valstybinės komisijos priimamam sprendimui. Tačiau dokumentus priimti buvo atsisakyta. Ne gana to, iškvietus apsaugą mes buvome išvaryti.

Taigi, valstybinės komisijos posėdis vyko paslapčia, Šilutės restorane „GILIJA“.

Mūsų nuomone valstybės tarnautojai yra vieši žmonės ir jų darbas turi būti viešas. Atsižvelgiant į tokį jų elgesį, prašome imtis veiksmų ir užtikrinti valstybės tarnautojų veiklos viešumą. Ar toks jų elgesys gali būti tinkamai vertinamas? Ar Egidijus Černeckis teisėtai vykdė valstybinės komisijos posėdį?“

Aiškinsimės

Su pačiu E. Černeckiu „Šilutės ETA Žinioms“ šiandien nepavyko susisiekti, todėl negalime pasakyti, ar visi valstybinės komisijos nariai jau pasirašė objekto priėmimo dokumentus. Su E. Černeckiu mėginsime susisiekti arba susitikti rytoj.

Šilutės rajono aplinkos agentūros vedėja Galina Misevičienė telefonu teigė, kad vakar „Gilijoje“ ji priėmimo dokumentų nepasirašė, tai padariusi šiandien, kai vėjo energetikai jai pristatė trūkstamus dokumentus.

Plačiau apie valstybinės komisijos posėdį „Gilijos“ restorane žiūrėkite šiame tv.lrytas.lt reportaže: http://www.youtube.com/watch?v=M3T7gIg93B4&feature=youtu.be

Susijęs str.: “lrytas.lt: vėjo jėgainių parką valdininkai vertino restorane Šilutėje”

3 skaitytojų komentarai
Gamta 2013 vasario 28d., 20:3778.61.116.40
vienas parašas jau yra, su gamta viskas tvarkoje, kieno sekantis parašas bus

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 1

Atsakyti

Abejou 2013 kovo 1d., 09:5078.61.57.176
Nuo skalūninių dujų iki vėjo jėgainių.
Ir viskas visur blogai? Pradedi žmogus abejoti.
Kita vertus komisijos darbas organizuojamas kaip sovietmečiu. Gali kam ir nepatikti visuomeninkų veikla, bet negalima drausti ar riboti informacijos. Juolab, kad žmonėm reikės daug metų gyventi vėjo jėgainių pašonėje…
Tokie komisijos išsidirbinėjimai tikrai nedidina pasitikėjimo.
Ir dar – įdomu, kas apmokėjo sąskaitą Gilijoje? Ar susitikimas Gilijoje buvo darbo ar pietų pertaraukos metu?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

šilutiškė 2013 kovo 1d., 11:0188.119.138.20
Jei viskas švariai ir teisėtai būtų daroma nereiktų slapstytis komisijai nuo bendruomenės narių.Visi tokie projektai turėtų būti viešai skelbiami, aiškinami, derinami kartu su vietine bendruomene, o kai trūksta viešumo yra pagrindo įtarti nėšvariais darbeliais.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą