Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ūkio banke prarasti milijonai Šilutės PSPC vadovei atsirūgo „draugišku teismu“

Publikuota: 2013 vasario 28 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

J. Ažukaitienė teigia pasitikėjusi ne kalbomis apie Ūkio banką, bet Lietuvos banko interneto svetainėje skelbiama oficialia informacija apie padėtį šalies finansų sistemoje. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)J. Ažukaitienė teigia pasitikėjusi ne kalbomis apie Ūkio banką, bet Lietuvos banko interneto svetainėje skelbiama oficialia informacija apie padėtį šalies finansų sistemoje. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (toliau – PSPC) patalpų remontui ir naujai technikai Ūkio banke taupytus milijonus praradusios VšĮ PSPC vyr. gydytoja Jadvyga Ažukaitienė šiandien sulaukė netiesioginių kaltinimų kompetencijos stoka.

Virgilijaus Pozingio, buvusio Šilutės rajono savivaldybės mero, vadovaujamas Tarybos Kontrolės komitetas ketvirtadienį priešpiet rinkosi į posėdį, kuriame tebuvo planuota išklausyti informacijas apie Savivaldybei pavaldžios VšĮ Šilutės PSPC finansinę būklę po Ūkio banko žlugimo ir Tarybos šiems metams nustatytus žemės mokesčio tarifus. Tačiau, kaip ir buvo galima numanyti, PSPC reikalų aptarimas virto šis įstaigos vadovės J. Ažukaitienės „draugišku teismu“. Ypač aktyviai reiškėsi du buvę Savivaldybės merai – tai tas pats V. Pozingis ir Arvydas Jakas.

Pastariesiems dar ir šiandien kyla klausimas: kam VšĮ Šilutės PSPC kaupė pinigus banke? Esą geriau jau būtų didinusi atlyginimus savo darbuotojams, gerinusi darbo ir gyventojų aptarnavimo sąlygas tiek pačioje įstaigoje, tiek jos filialuose kitose rajono gyvenvietėse.

Kitas klausimas: kodėl VšĮ Šilutės PSPC Ūkio banke laikė tokią pinigų sumą – beveik 2,1 mln. Lt (vasario 24 d. duomenimis). Esą Lietuvoje jau seniai buvo neoficialiai kalbama, kad Ūkio bankui artinasi paskutinioji, todėl J. Ažukaitienė, kaip įstaigos vadovė, turėjusi pasirūpinti PSPC milijonų saugumu.

A. Jakas kėlė J. Ažukaitienės, kaip vadovo, kompetencijos klausimą. Tačiau buvo priverstas pripažinti Sauliaus Stankevičiaus tiesą: „Jeigu jau kalbame apie kompetenciją, tai pažiūrėkime į Tarybos narių kompetenciją…“

Tiesa, ir S. Stankevičius teigė manantis, kad J. Ažukaitienė padarė klaidą, kad tokią pinigų sumą laikė viename banke. Anot jo, ir Savivaldybės įstaigų vadovams derėtų vadovautis verslo įmonių taisykle: turimus pinigus paskirstyti į kelias sąskaitas skirtinguose bankuose, kad vieno iš jų žlugimo atveju būtų išsaugota bent jau didžioji pinigų dalis.

O kur buvo Šilutės PSPC stebėtojų taryba, kurios sudėtyje, beje, yra ir Savivaldybės tarybos narių? Kodėl jie laiku nepatarė PSPC vadovei perkelti įstaigos milijonus į saugesnę sąskaitą kitame banke, jeigu, kaip teigia A. Jakas, apie Ūkio bankui gręsiančias problemas jau prieš metus buvo visiems gerai žinoma.

Pastarąjį klausimą„Šilutės ETA Žinios“ iš karto po Ūkio banko žlugimo uždavė vienam iš Savivaldybės tarybos į VšĮ Šilutės PSPC stebėtojus deleguotam politikui. Šis tuomet teigė, kad PSPC stebėtojų taryboje apie Ūkio banką (te)buvo užsiminta…

J. Ažukaitienė Kontrolės komitetui aiškino, kad PSPC milijonus laikė Ūkio banke todėl, kad anksčiau su juo nebuvo jokių problemų, be to, šio banko paslaugų įkainiai buvę palankesni už kitų. Esą ji pasitikėjusi ne kalbomis, bet Lietuvos banko interneto svetainėje publikuojama oficialia informacija. Perspėjimų dėl Ūkio banko, Šilutės PSPC vyr. gydytojos teigimu, ten niekada nebuvo pasirodę.

Negalime nepriminti, kad J. Ažukaitienei pradėjus vadovauti VšĮ Šilutės PSPC, ši įstaiga pradėjo dirbti pelningai. Praeitus metus ji uždirbo daugiau kaip 157 tūkst. Lt pelno. Einamųjų įsiskolinimų neturi.

PSPC piniginių lėšų likutis trijuose bankuose vasario 27 d. siekė 2,359 mln. Lt, iš jų beveik 2,1 mln. Lt prapuolė Ūkio banke. Iš jame laikytos pinigų sumos PSPC greičiausiai teatgaus indėlių draudimu apdraustą sumą – 100 tūkst. eurų (345 tūkst. Lt).

Beje, nemažai pinigų Ūkio banke “įsūdė” ir Šilutės rajono savivaldybės administracija – per 500 tūkst. Lt

Susiję str.: “„Buratino nuotykis“ Šilutės PSPC atsirūgo milijoniniu nuostoliu”,
“Ūkio banko krizė Šilutės savivaldybės veiklos neparalyžiuos”

8 skaitytojų komentarai
:( 2013 vasario 28d., 14:0182.135.211.147

ukio banko vadyba gerai dirbo, kad sugebejo uzmigdyti jos budruma. Jei istaiga turejo sukaupusi tiek lesu, tai ir irodo jos ukiskuma, o tokiam jakui tai geriau patyleti…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 14

Atsakyti

Šilutiškis 2013 vasario 28d., 14:255.20.108.184
Panašu, kad prasidės dabar skirstymasis į dvi grupes: tuos, kurie p. Ažukaitienę gins nuo tų, kurie ją puola ir kaltina, bei tuos, kurie p. Ažukaitienę kaltina (mano nuomone, pelnytai) už neatsakingą požiūrį į viešų pinigų valdymą viešojoje įstaigoje. O mes, lietuvaičiai, jau panašių istorijų esame girdėję ir išgyvenę… ypač mylime tuos “nuskriaustuosius”, “geradarius”. Taip ir p. Pakso reitingai vis laikosi, o jo partija vis rinkimuose laimi… Deja, deja. Tikėkimės, kad panaši istorija nepasikartos Šilutės mieste.

Teksto autorius negalėjo mums nepriminti, kad “J. Ažukaitienei pradėjus vadovauti VšĮ Šilutės PSPC, ši įstaiga pradėjo dirbti pelningai. Praeitus metus ji uždirbo daugiau kaip 157 tūkst. Lt pelno. Einamųjų įsiskolinimų neturi.” Bet, labai tikiuosi, kad sąmoningi skaitytojai užfiksavo ir tą labai aiškų faktą, kad tie taupyti pinigai už pelningą darbą nuėjo šuniui ant uodegos…

Beje, jei šį straipsnį skaito nors vienas verslininkas, tas man pritars, kad pelningai galima dirbti ir taupant/skriaginant atlyginimų, paslaugų kokybės, pastatų ir įrangos sąskaitomis.

Dažnai, kai prisidirba koks politikas mūsų žemelėje, mes reikalaujame iš jo atsakomybės t.y. atsistadydinti. Kodėl, kai kalba eina apie šiltose kėdėse sėdinčius biurokratus, ši taisyklė nebegalioja. Ar tik netaikome mes dvigubų standartų? Atsakingas vadovas pripažintų savo kaltę (kad ir neapsižiūrėjimą) ir atsistatydintų.

Pamoka man, mokesčių mokėtojui, viena – būdamas darbdaviu (kuo šiuo atveju netiesiogiai esu) tokio vadovo nesamdyčiau. Klausimas tik vienas, ar pakaks atsakomybės J.Ažukaitienei atsistatydinti arba, ar pakaks valios politikams pasielgti taip, kad mokesčių mokėtojų pinigai būtų valdomi ir investuojami atsakingai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 3

Atsakyti

Dirzas 2013 vasario 28d., 14:2882.135.210.98
nu kun. susivez dirzus ir gyvens. Nemokamos atostogos, per kurias dirbs. Spausdins masinele, 3 kart ant to pacio popieriaus. Rasys per kalke. Vez tik mirusius. Ir ziurek tik mat – vel milijonas kasoje. Tik kazin kokia komanda dabar remsime? Butu juokinga jei ne graudu.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 3

Atsakyti

povilas 2013 vasario 28d., 18:1078.61.227.84
Kaip galima taupyti, gaunant tiesioginius asignavimus, istaigos funkcijoms vykdyti? Ir kodel indelis tuvo terminuotas, o bankas pasirinktas mokantis didziausia palukanu norma? Ar poniai vadovei truksta kompetencijos izvelgti galimas rizikas? Snoro bankas dar nepamoke? Kas yra sios ponios tiesioginis vadovas, kam ji atskaitinga?

Kai reikia saugu namams dar papildomu keliu simtu tukstanciu, cia jau beda, o kaip dingsta valstybiniai milijonai, cia jau jokios problemos ir vadove savo kaltes nejaucia.

Taip ir norisi paklausti, kas tuos pinigus nunese i banka ir padejo TERMINUOTAM indeliui?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 2

Atsakyti

Teisingumas 2013 vasario 28d., 19:4978.63.240.130
Na, žvelgiant iš verslumo perspektyvos gal sprendimas ir nebuvo praktiškas ar teisingas laikyti visus pinigus ten. Tačiau pavedė kaip ir daugelį pasitikėjimas Lietuvos Banko veiklos kokybe.
Tačiau, kad ir kaip bebūtų. Visiems čia rašantiems reikėtų kalbėti ne apie šitą faktinį įvykį, o apie pačią esmę – ne Jakui ir ne Pozingiui šnekėti apie sąžiningas klaidas, kai patys yra korumpuoti ir tokius turtus susikrovę būtent iš visų Šilutės gyventojų pinigų. Be to, ar rūpi jiems kiti žmonės? Nereikia glostyti už šį įvykį, tačiau kalbėti derėtų tiems, kurie patys švarūs, o ne tiems, kuriems bet kada gresia STT apsilankymas, nes daug jau tokių ponulių Lietuvoj surinko..
O žmonėms tai garantuotai niekaip neatsilieps, visos kitos Šilutės įstaigos sėdi skolose, o ši dabar bus tik ant nulinio balanso..

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 4

Atsakyti

šilutiškė 2013 kovo 1d., 09:4685.206.54.107

Visi ,mes npasitikime mums peršama ‘tiesa” tokių įstaigų kaip Lietuvos bankas,tai nėra ko kaltinti gydytojos .Ji tikrai dirba sąžiningai ir stengiasi ,o kad taip išėjo ,reikėjo tikrai savivaldybės atstovui paprotinti ,juk ji ne verslininkė ir tokių apsukrybių neišmano ,žino tik sąžiningą atsinešimą į darbą ,ką jinai ir daro .Ponia J.Ažukaitienė juk ne vienintelė Lietuvoje ,tai ir nesmerkime ir nelinčiuokime ,ne tiek mūsų pinigėlių yra pradingę tik jų niekas neieško ir neiškos ,nes nėra kaltų . O p.S.Stankevičius teisingai atsakė p.Jakui , turėjo savivaldybės atstovas patarti ,jeigu jau su tokia didele kompetencija,ko tylėjo.Sėkmės Jums p.J.Ažukaitėne,jūsų tikrai sąžiningai atliekamame darbe.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 8

Atsakyti

Nu Juo :) 2013 kovo 1d., 10:1978.61.57.176
Nu Juo, sunku būtų teisinti vdovą, kuris neteisingai pasirinko banką. Akivaizdi bankininkystės žinių nekompetencija. Kaip ir savivaldybės Snoro banko atveju. Tik tuom atveju rodos vadovai buvo kompetetingi :) .
Reik PSPC vadovą siūsti į mokymus, kad be tiesioginio darbo pasimokytų ir apie bankus – blogiau nebus. Juk sprendžiant iš darbo rezultatų, sąskaita banke (tik neaišku kuriame) netrukus vėl pilnės…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

petriukas 2013 kovo 1d., 15:4485.206.53.5
Vadovė pasitikėjo ne Lietuvos Banku, o Ūkio banko Šilutės filialo vadove, katra yra jos šeimos draugė. Ir koks skirtumas, kad ji tuos pinigus sutaupė, jei ji juos pati ir ištratijo?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą